Kosze na śmieci plastikowe - który sprawdzi się najlepiej?

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/02/05

Plastikowy kosz na śmieci ma wiele zalet: dobrej jakości tworzywo sztuczne jest trwałe i łatwe do umycia. Do tego kosze na śmieci plastikowe lub z elementami wykonanymi z tworzyw sztucznych mogą przyjmować bardzo różnorodną i niespotykaną kolorystykę, co w przypadku pojemników na odpady z innych surowców nie jest tak powszechne. Jednak nie każdy kosz plastikowy na śmieci w praktyce okazuje się dobrym wyborem, ponieważ o poziomie Twojego zadowolenia zdecydować mogą inne, równie ważne, właściwości, zwłaszcza walory funkcjonalne. Jaki zatem kosz plastikowy na śmieci wybrać, by nie zaznać rozczarowania? 

Plastikowy kosz na śmieci z funkcją zgniatania odpadów

Najnowszej generacji kosze na śmieci plastikowe służą już nie tylko jako miejsce przechowywania resztek i odpadów, ale również usprawniają czynności związane z opróżnianiem kosza i podnoszą efektywność zbiórki odpadów. Plastikowy kosz na śmieci Tytan z kolekcji Intelligent Waste marki Joseph Joseph zgniata umieszczone w swoim wnętrzu odpady, a Ty nie musisz dzięki temu tak często biegać do zewnętrznego pojemnika zbiorczego, by go opróżnić, ani ciągle troszczyć się o zakup kolejnego zapasu worków. Te zapełniają się dużo wolniej, a więc wystarczają na dłużej, a w konsekwencji kosztują Cię mniej. Kosz plastikowy na śmieci Tytan bije na głowę swoją konkurencję również z innych powodów. Wygląda świetnie, potrafi neutralizować przykre zapachy przy pomocy skrytego w jego konstrukcji filtra i jest wyjątkowo szczelny dzięki wolno opadającej pokrywie, którą uniesiesz wygodnie i bez użycia rąk. Czy można wyobrazić sobie sprytniejsze, bardziej funkcjonalne i higieniczne rozwiązanie?

Na co zwrócić uwagę wybierając kosz plastikowy na śmieci? 

Plastikowy kosz na śmieci będzie Ci dobrze służył, jeśli właściwie dobierzesz jego pojemność. Pamiętaj, że w kuchni potrzebny jest duży kosz plastikowy na śmieci, tym większy, im liczniejsza jest Twoja rodzina. O Twojej wygodzie zdecydują również takie detale jak wyjmowany wewnętrzny pojemnik, ułatwienia w zakładaniu worka, cichy, sprawny i prosty w obsłudze mechanizm otwierający, uchwyty do przenoszenia pojemnika na odpady czy odpowiednio obszerny i wygodny w użyciu otwór wlotowy kosza na śmieci. Jeśli za każdym razem, gdy chcesz pozbyć się odpadka, będziesz musiała przechodzić żmudną procedurę podnoszenia, przekładania czy domykania wieka, na pewno nie polubisz współpracy z wybraną śmietniczką. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są kosze na śmieci plastikowe z uchylnym, a najlepiej obrotowym wiekiem. Taki komfortowy sposób pozbywania się odpadków oferuje np. plastikowy kosz na śmieci z obrotową klapą Twist. Z kolei kuchenne kosze na śmieci plastikowe do segregacji odpadów Brabantia przypadną do gustu wszystkim zainteresowanym wygodną i sprawną selekcją śmieci. Kosze Brabantia mają szeroko otwierające się pokrywy, dzięki czemu można bez trudu ulokować w nich nawet sporych rozmiarów śmieć. Komplet pojemników na odpady Brabantia wyposażony jest dodatkowo w specjalny wspornik, abyś mogła umieścić kosze na odpowiedniej dla siebie wysokości.

 

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł