Nowoczesne dekoracje do domu - jakie wybrać?

Autor: Katarzyna Cabaj 2020/04/17

No właśnie, nowoczesne, czyli jakie? To słowo kojarzy nam się z połyskliwą szarością stali, chłodnym minimalizmem, prostymi krawędziami i bezdusznym technologizmem. Tymczasem przecież nasz dom przystrajamy tak samo jak siebie – a moda jak wiadomo lubi zataczać koła. Powrót do tego co już było nie jest niczym nowym w trendach wnętrzarskich. Historia designu wyznaczyła nam na przestrzeni ostatnich mniej więcej 200 lat trendy, do których lubimy co jakiś czas wracać, wymieniając główne tendencje lub je ze sobą mixując.

Lampion Philippi czarny

Trendy wnętrzarskie 2020

Rok 2020, mimo, że jest początkiem nowej dekady, w dziedzinie dekoracji wnętrz jest częściowo kontynuacją zeszłego roku, a także powrotem do natury i kształtów lat70-tych XX wielu i stylu art deco. W naszych „nowoczesnych” domach królują więc barwy ziemi, które zwyciężyły chłodne szarości z ostatnich lat, ciepłe w dotyku, naturalne materiały, które wypierają idealną biel w wysokim połysku oraz obłe kształty, zamiast kanciastych prostokątów. Marka Philippi również poddaje się tym dekoracyjnym nastrojom i proponuje nam lekko zmienić swoje wnętrze.

Latarenka Philippi Mesh Latarenka Philippi Mesh Philippi

167 zł 158.60 zł

Misa XL Philippi Mesh Misa XL Philippi Mesh Philippi

239 zł 227 zł

Etażerka Negretto Philippi

Wyjątkowe wazony na kwiaty

Wazony z serii Louisa to wiosenna nowość – ich niepowtarzalny kształt to połączenie pracy rzemieślnika i konceptu designera. Każdy z nich został wykonany z ręcznie dmuchanego szkła, więc składają się z jednego kawałka materiału. Czarny, obły kształt w środku wygląda jak rzeczny otoczak, po dodaniu roślin niemal przenosimy się nad jezioro lub staw. Dodatkowo, wazony z tej serii dwa w jednym – czarny kształt jest w środku pusty, więc po odwróceniu może służyć jako mniejszy wazon – od razu realizujemy równie modny trend less waste.:)

Wazon Koodoo L Wazon Koodoo L Philippi

169 zł 160.50 zł

Wazon Balloon S Wazon Balloon S Philippi

149 zł 141.50 zł

Wazony Negretto Philippi

Karafka Eliza

Karafka Eliza to również ostatnia nowość – jej kształt również nawiązuje do organicznych form, w tym przypadku do konaru drzewa, jednak interpretacja leży także po Waszej stronie! Karafka została wykonana z matowej biszkoptowej porcelany w naturalnym odcieniu, w środku jest szkliwiona, co zabezpiecza chłonny materiał przed przeciekaniem. Pojemność 1 l jest idealna by woda została w całości wypita, a nie wylana. Ciekawy design tej karafki sprawia, że nie jest ona tylko funkcjonalnym przedmiotem, ale także niezwykle ciekawą ozdobą kuchennego blatu czy stolika w salonie.

Wazon bukiet kwiatów Philippi Home Wazon bukiet kwiatów Philippi Home Philippi

571 zł 542.40 zł

Wazon 3 w 1 Philippi Globo Wazon 3 w 1 Philippi Globo Philippi

329 zł 312.60 zł

Wazon tulipan Philippi Cocoon Wazon tulipan Philippi Cocoon Philippi

795 zł 755.20 zł

Karafka Eliza Philippi

Kolekcja Firenze

Firenze to dość nieoczywiste zestawienie, ale tak naprawdę sprawdzi się w każdym domowym lub firmowym biurze – w skład tej serii wchodzą ramki na zdjęcia w dwóch rozmiarach oraz… kosz na śmieci. Wszystko wykonane w tej samej stylistyce z naturalnej skóry, ale oczywiście pochodzącej z recyklingu! Seria doskonale wpisuje się w modę na bliskość natury, ciepłe barwy oraz obłe kształty – mino prostej formy, krawędzie ramek i kosza są zaokrąglone. A dodatkowy, ekologiczny trend to kolejny raz less waste.

Ramki na zdjęcia Firenze Philippi

Kolekcja Outback

Outback to seria, na którą również warto zwrócić uwagę. Rustykalne, aluminiowe misy i wazony o charakterystycznej młotkowanej strukturze nawiązują swoim designem do afrykańskich tradycji. Głęboka, matowa czerń to motyw zaczerpnięty z poprzedniego roku, dziś równie atrakcyjny. Elementy serii Outback są bardzo okazałe, znakomicie sprawdzą się więc w większych pomieszczeniach, doskonale będą wyglądać także, gdy zestawimy ze sobą poszczególne produkty tej serii. Nawiązaniem kolorystycznym do Outback jest także seria Negretto. Wyjątkowe, pełne elegancji czarne akcesoria to połączenie szlachetnego metalu z elegancką powłoką, częściowa proszkowaną, częściowo emaliowaną. Całość tworzy niesamowity efekt wizualny. Do wyboru mamy to piękną trzypoziomową etażerkę, misę oraz dwa wazony. Elementy tej serii Mogą robić wrażenie nieco ciężkich, dlatego spodobają się osobom o mocnym charakterze.

Misa Outback, płaska Misa Outback, płaska Philippi

249 zł 236.60 zł

Misa Outback, owalna Misa Outback, owalna Philippi

199 zł 189 zł

Misa na owoce Mesh Philippi Living Misa na owoce Mesh Philippi Living Philippi

109 zł 103.60 zł

Etażerka Negretto Philippi

Kolekcje Koodoo & Lob

Serie Koodoo i Lob to również ciekawe propozycje do wnętrza. Prosty, ciepły design, barwy ziemi i wykonanie ze stali malowanej proszkowo w subtelny sposób oddają harmonie otaczającego nas świata. Obie serie zostały zaprojektowane w podobny sposób, znajdziemy tam wazony i tacki, czyli doskonałe uzupełnienie stołu, a jednocześnie wspaniałą dekorację. Wazony o bardzo oryginalnych, ale podstawowych kształtach, dobrze wyeksponują rożnego rodzaju kwiaty, suche trawy lub gałązki. Tace, choć rzeczywiście wpasowały się w obecny trend, mają ponadczasowy charakter i nieprędko staną się passé.

Świecznik na tealight Philippi Świecznik na tealight Philippi Philippi

571 zł 542.40 zł

Świecznik trójramienny Philippi Świecznik trójramienny Philippi Philippi

379 zł 360 zł

Wazony Koodoo Philippi

Eleganckie misy

Misy Brass oraz Platter to również nawiązanie do orientalnych tradycji. Obie serie mają te same kolory - ciepłe, stare złoto oraz miedziany brąz. Jeśli nie lubicie rzeczy wychodzących spod bezdusznej maszyny, to jest to odpowiedni wybór – misy zostały ręcznie wykonane ze stali lub mosiądzu, a następne pokryte patyną lub pozłocone. A lubiącym niespodzianki polecamy szczególnie misy Brass – choć wyglądają na ciężkie i solidne w rzeczywistości są lekkie i… elastyczne!

Zestaw 2 miseczek Elbharmonie Zestaw 2 miseczek Elbharmonie Philippi

199 zł 189 zł

Misy Outback Philippi

Świeczniki Opulenza

Kontynuacją zeszłorocznych tendencji jest też metaliczny kolor ciemnego złota i miedzi w naszych pomieszczeniach. Te kolory nadają tajemniczości oraz wprowadzą ciepłą kolonialną atmosferę. Tutaj marka Philippi ma dla nas kilka propozycji. Są to między innymi efektowne i funkcjonalne świeczniki Opulenza, a także misy Brass i Platter. Opulenza to piękny zestaw świeczników o ciężkich, walcowatych podstawach. Poszczególne świeczniki mają rożne wielkości i przeznaczone są dla świec rożnej grubości. Pomimo, że nie są one ze sobą połączone powinniśmy zestawiać je razem – inaczej efekt WOW zmieni się w efekt wow ;)

Świeczniki Opulenza Philippi

Moda lubi wracać

Nie ważne jakie dodatki wybierzecie do dekoracji swojego wnętrza, ważne abyście dobrze się z nimi czuli - zupełnie jak z tym, co nosimy na sobie. Gdy jesteśmy radośni ubieramy się inaczej niż gdy jesteśmy przygnębieni. Dodatkami możemy szybko zmienić styl ubioru jak i wnętrza i dostosować je do własnego charakteru czy nawet nastroju. I pamiętajcie – moda wraca, więc te dodatki, które Wam się znudziły warto schować głęboko i wyjąć ponownie, gdy znów będą na czasie!

Misa Voila L Misa Voila L Philippi

745 zł 707.80 zł

Świecznik Voila Świecznik Voila Philippi

295 zł 280.20 zł

Wazon Loom S Wazon Loom S Philippi

395 zł 375.20 zł

Nowoczesne dekoracje do domu Philippi

Poprzedni artykuł Następny artykuł