Wszystko o montażu wieszaków na ręczniki

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/22

Wieszaki na ręczniki różnią się nie tylko swoim wyglądem i materiałem, z którego zostały wykonane - ale też przede wszystkim - sposobem montażu. Jaki wieszak łazienkowy na ręczniki zatem sprawdzi się najlepiej w Twojej domowej łazience? Rozważmy kilka opcji. Przede wszystkim, zastanów się, który z wieszaków będzie dla Ciebie najbardziej wygodnym rozwiązaniem.

Wieszak z uchwytem - wieszak na ręczniki bez wiercenia

W pierwszej kolejności, wyróżniamy wieszaki, które możesz bezpośrednio powiesić na swoje drzwi, czy też na kabinę prysznicową bez wykorzystania jakichkolwiek dodatkowych elementów. Tego typu wieszak łazienkowy na ręczniki bowiem posiada specjalne uchwyty, które pozwalają na szybkie zawieszenie go bez potrzeby wiercenia czy też przyklejania. Zobacz: wieszak na drzwi i wieszak na kabinę prysznicową.

Wieszak samoprzylepny - wieszak na ręczniki bez wiercenia

Jeśli natomiast wieszak łazienkowy na ręczniki do bezpośredniego powieszenia nie satysfakcjonuje Cię w 100%, ale nie chcesz montować go za pomocą wiertarki, wówczas dużo lepszą alternatywą będą dla Ciebie - wieszaki samoprzylepne albo wieszaki do przyklejania za pomocą specjalnego kleju do montażu akcesoriów domowych. Wieszaki samoprzylepne to zdecydowanie najłatwiejsze rozwiązanie. Posiadają one specjalny pasek klejący z tyłu, który pozwala na ich błyskawiczny montaż. Dzięki temu, zaoszczędzimy sobie nasz cenny czas, a może i nawet ‘nerwy’. Zobacz: wieszak samoprzylepny Zack i wieszak samoprzylepny Blomus.

 

Wieszak do przyklejania klejem - wieszak na ręczniki bez wiercenia

Niestety z czasem tasiemki niektórych wieszaków samoprzylepnych mogą jednak nie wytrzymywać pod wpływem wilgoci panującej w łazience, co może powodować ich zsuwanie się ze ściany. Z tego też powodu, w niektórych przypadkach, wieszak łazienkowy na ręczniki do przyklejenia za pomocą kleju, może okazać się bardziej trafionym rozwiązaniem. Wystarczy trochę specjalnego kleju do montażu takich akcesoriów i efekt gotowy. Jeśli klej należy do profesjonalnych - to na pewno opcja ta będzie solidniejsza od poprzedniej. Zobacz: wieszak do przyklejenia Duplo i wieszak do przyklejenia Olfo.

Wieszak do przykręcenia - wieszak na ręczniki z wierceniem

Inną opcją z pozostałych, są wieszaki do przykręcenia za pomocą śrub. Niewątpliwie, taki montaż jest najbardziej wytrzymały. Niestety jednak będzie on wymagał od nas większego zaangażowania, nakładu czasowego oraz często dodatkowych elementów, które nam to umożliwią. Można jednak zakupić takie wieszaki do przykręcenia, które już w zestawie zawierają niezbędne przyrządy. Sprawdź: podwójny wieszak łazienkowy i wieszak łazienkowy Blomus.


Jak zamontować wieszak na ręcznik bez wiercenia?

Jeśli chciałbyś szybko i wygodnie zamontować wieszak na ręczniki w swojej łazience - najlepiej zdecyduj się na taki, który nie wymaga mechanicznego systemu montażu. Tego typu wieszaki na ręczniki są zazwyczaj wyposażone w paski samoprzylepne. Problem jednak polega na tym, iż paski te mogą się szybko osłabić z powodu wilgoci panującej w łazience. Zalecamy zatem użycie mocniejszego kleju dla dłuższej żywotności. Jeśli natomiast zastanawiasz się, czy montaż wieszaków na tynku różni się od montażu wieszaków na płytkach - nie martw się. Na obu powierzchniach proces jest taki sam. Oto jak należy postępować.

 

1. Zrób dokładne pomiary.

Zmierz i zaznacz dokładnie miejsca, na których chcesz zamontować wieszak na ręczniki.W tym celu przyda Ci się ołówek, poziomica, oraz linijka.

2. Użyj kleju.

Nałóż niewielką ilość kleju na tylną część wieszaka na ręczniki lub wsporników montażowych i mocno wciśnij je na miejsce. Nie nakładaj zbyt dużo kleju - instrukcja produktu powinna zawierać informacje na temat ilości, której potrzebujesz.

3. Szybko wyczyść klej, który wyciekł wokół krawędzi.

Sprawi to, że zamontowany wieszak będzie prezentował się profesjonalnie i estetycznie.

4. Pozostaw klej do pełnego wyschnięcia

Przed zawieszeniem czegokolwiek na wieszaku postaraj się, aby klej całkowicie wyschnął.

 

Jak zamontować wieszak na ręcznik za pomocą wiertarki?

1. Zamontuj zaczepy

Zaznacz pionowo miejsce, w którym ma być umieszczony jeden koniec drążka na ręczniki. Wkręć pierwszy zaczep łączący w tym miejscu, aż główka znajdzie się na równi ze ścianą.

2. Zamocuj pierwszy uchwyt drążka na ręczniki

Przykręć płytę montażową drążka do zaczepu. Zaczep automatycznie ustawi się w pozycji za płytą w miarę wkręcania śruby. Kontynuuj wkręcanie śruby, aż zaczep znajdzie się na tylnej stronie płyty.

3. Zaznacz drugi koniec

Przytrzymaj drążek w miejscu na ścianie i wykonaj pionowy ślad zgodnie z wysokością otworu na wkręt w drugim uchwycie drążka. W tym celu użyj poziomicy. Przytrzymaj ją w ten sposób, aby znajdowała się w jednej linii z pierwszym łącznikiem; użyj jej do umieszczenia poziomego oznaczenia w poprzek pionowego. Wbij kolejny zaczep łącznikowy w ścianę w miejscu przecięcia się znaków pionowych i poziomych.

4. Zakończ montaż

Jeśli dotyczy - zaznacz miejsca wszystkich pozostałych otworów na śruby w płycie montażowej i wbij zaczepy łącznikowe w każdy z nich. Następnie, wbij śruby przez uchwyty jak w kroku 2.
Od teraz możesz powiesić duże, ciężkie, mokre ręczniki na swoim barze bez chwili zawahania.

Gdzie zamontować wieszak na ręczniki?

Wieszak na ręczniki zazwyczaj montuje się tuż przy umywalce, obok wanny lub też prysznica - dzięki temu nie musimy wychodzić daleko z wanny, czy też spod prysznica specjalnie po ręcznik.
Co najważniejsze, zwróć uwagę na ich wysokość - dzięki czemu będziesz mógł w łatwy sposób sięgać po nie z ręki. Oczywiście wieszaki można przymocować nie tylko do ściany, ale także do drzwi, czy też do kabiny prysznicowej.

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Co kupić na parapetówkę? Co kupić na parapetówkę?

  Twoi bliscy właśnie zaprosili Cię na parapetówkę? Z jednej strony, nie możesz się doczekać ale z drugiej, wciąż nie wiesz co podarować im w prezencie? Jeśli tak też właśnie jest - bez obaw! Ten artykuł z pewnością Ci pomoże!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/21 Czytaj dalej
 • Jak wyczyścić kubek termiczny? Jak wyczyścić kubek termiczny?

  Jak wyczyścić kubek termiczny z osadu herbaty albo kawy? Mamy na to sposób! Jedyne czego potrzebujesz to jeden składnik ze swojej kuchni. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/14 Czytaj dalej
 • Nowe garnki - czy materiał ma znaczenie? Nowe garnki - czy materiał ma znaczenie?

  Zestaw garnków to zdecydowanie prezent na który czekasz od dawna. Spraw sobie go sam! Zestaw garnków i rondelków przyda się w każdej kuchni. Przeczytaj artykuł i dowiedz się trochę więcej o garnkach.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/20 Czytaj dalej
 • Idealna butelka na wodę na wakacyjne wędrówki Idealna butelka na wodę na wakacyjne wędrówki

  Wakacje tuż tuż, a co za tym idzie również słoneczne dni. Nie zapomnij o odpowiednim nawadnianiu. Przydatna będzie odpowiednia butelka na wodę. Zabierzesz ją ze sobą na każdą wędrówkę, a twój organizm nigdy nie będzie osłabiony.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/10 Czytaj dalej
 • Fotel - jaki warto kupić do swojego domu? Fotel - jaki warto kupić do swojego domu?

  Jaki fotel kupić do domu? Najlepsze modele od renomowanych producentów znajdziesz na stronie internetowej SuperWnetrze. W artykule zawarliśmy różne rodzaje, najczęściej wybieranych foteli z naszego katalogu. Zapoznaj się z nimi i zakup najlepszy fotel do

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/10 Czytaj dalej