Kategoria raclette to zestawy stołowe, które pozwalają na szybkie i łatwe przygotowanie tradycyjnego dania szwajcarskiego - raclette. Raclette to potrawa składająca się z rozpuszczonego sera, podawanego z ziemniakami, pieczywem, marynowanymi warzywami, a także mięsem i szynką.

W skład typowego zestawu raclette wchodzi grill z wypukłą płytą, na której można smażyć mięso i warzywa, a także podgrzewacz na sery i dodatki. Zazwyczaj zestawy raclette zawierają od 4 do 8 patyczków do nabijania przekąsek i serów, a także specjalne łopatki do nakładania rozpuszczonego sera na ziemniaki i pieczywo.

Wybierając zestaw raclette, warto zwrócić uwagę na wielkość płyty grilla, która powinna być odpowiednio dopasowana do ilości osób, dla których będzie przygotowywana potrawa. Ważny jest również materiał z jakiego wykonany jest grill - najlepiej, aby był to materiał odporny na wysoką temperaturę oraz łatwy w czyszczeniu.

W skład zestawów raclette można również włączyć dodatkowe elementy, takie jak kolorowe miski na dodatki, patelnie do smażenia mięsa czy warzyw, a także dodatkowe patyczki do nabijania przekąsek. Dostępne są również zestawy z mini grillami, idealne na romantyczny wieczór lub przyjęcie w mniejszym gronie.

Zestawy raclette to świetna propozycja dla osób lubiących spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół. Dzięki łatwemu w obsłudze grillowi i różnorodności dodatków, można szybko przygotować pyszne danie i cieszyć się smakiem tradycyjnej szwajcarskiej kuchni.

Cena
-
Na skróty:
Promocje (15)