Jaki kosz do łazienki? Ranking Kosze na śmieci - Styczeń 2022

Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/01

W dzisiejszych czasach posiadamy wiele różnorodnych możliwości pod względem zakupu najbardziej odpowiedniego dla nas produktu. Wraz z postępem również w dziedzinie wyposażenia wnętrz, na rynku zaczyna pojawiać się coraz to więcej sprzętów o wielu rozmaitych cechach i właściwościach. I choć produkty mają to samo zastosowanie, to jednak mogą one diametralnie różnić się od siebie.

Podobnie jest z koszami łazienkowymi. Na rynku działa bowiem wielu producentów, z których każdy z nich oferuje nieco inne aspekty koszy do łazienki. Jednak, co to są za rzeczy? Na co zwrócić swoją uwagę przy wyborze odpowiedniego kosza łazienkowego do swojego domu? Podpowiadamy w dalszej części tego artykułu. Zobacz też 10 najchętniej wybieranych koszy do łazienki w Superwnetrze.pl, które znajdziesz poniżej.

 

Materiały koszy łazienkowych

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest śmietniczek do łazienki. Kosze na śmieci wyprodukowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej wyróżniają się swoją wysoką solidnością, a także odpornością na korozję - w przypadku stali ocynkowanej. Natomiast, kosz do łazienki z tworzywa sztucznego jest lżejszy w przenoszeniu i może okazać się łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Zobacz: kosz na śmieci stal nierdzewna.

Sposób otwierania

Innym aspektem, który zdecydowanie warto przemyśleć przy wyborze odpowiedniego kosza do łazienki, jest jego sposób otwierania. Oczywiście najlepszym będzie ten, który najsprawniej nam w tym pomoże, przy jednoczesnym zachowaniu naszego komfortu. Tutaj możemy wyróżnić kilka opcji. Najbardziej preferowanymi są kosze otwierane za pomocą dolnego pedała. Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko i wygodnie wyrzucić śmieci bez potrzeby dodatkowego nachylania się. Zobacz: kosz otwierany automatycznie pedałem. Inną przydatną taką opcją jest pokrywa obrotowa. Dzięki niej zaoszczędzimy sobie również nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z kosza. Jest to też na pewno bardziej praktyczny zamiennik zwykłej pokrywy na kosz, która często zostaje źle zakładana, co powoduje jej całkowite osuwanie się. Jeszcze inną alternatywą jest obrotowa klapka, która również odznacza się wysoką szczelnością, co zapobiega przedostawaniu się ewentualnym niemiłym odorom. Zobacz: kosz łazienkowy Alessi.

Podział na komory 

Kolejną cechą, którą mogą posiadać kosze łazienkowe jest podział na dwie komory, co skutecznie umożliwia prawidłową segregację śmieci. Zobacz: kosz łazienkowy z dwiema komorami Joseph Joseph oraz kosz do łazienki segregacja.

Jaki kosz do łazienki?

Podsumowując kosze łazienkowe - choć takie same w zastosowaniu to jednak bardzo różnią się od siebie. Przy wyborze odpowiedniego kosza do łazienki, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak: materiał, sposób otwierania oraz podział na komory. Najwygodniejszymi koszami łazienkowymi są kosze z możliwością automatycznego otwierania za pośrednictwem dolnego pedała oraz te z obrotową pokrywą. Najbardziej solidnymi są kosze wykonane ze stali nierdzewnej, natomiast kosze, które pomogą Ci w dbaniu o ekologię to kosze z podziałem na oddzielne komory.

 

Top 10 koszy łazienkowych

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jaki moździerz wybrać? Jaki moździerz wybrać?

  Jeśli zastanawiasz się, która zaprawa murarska będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, powinieneś najpierw zapoznać się z różnymi rodzajami zapraw murarskich i poznać ich różne właściwości. Lista jest dość obszerna. Dowiedz się więcej czytając ten artykuł.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/13 Czytaj dalej
 • Mydelniczki - na co zwrócić uwagę? Ranking Mydelniczki - Styczeń 2022 Mydelniczki - na co zwrócić uwagę? Ranking Mydelniczki - Styczeń 2022

  Zastanawiasz się nad gustownymi mydelniczkami, które wyeksponują wyjątkowy charakter Twojej łazienki? W tym artykule dowiesz się więcej na temat mydelniczek na mydło w kostce, co pomoże Ci w wyborze najbardziej odpowiedniej dla siebie.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/01 Czytaj dalej
 • Saturator do wody gazowanej - ranking TOP 3 Saturator do wody gazowanej - ranking TOP 3

  Jaki saturatorów wybrać? Poznaj 3 najlepsze saturatory w sklepie Superwnetrze.pl. Na co zwrócić uwagę przy kupnie odpowiedniego saturatora? Przeczytaj więcej w tym artykule.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/08 Czytaj dalej
 • Jaka szklanka do whisky? Szklanki do whisky - Styczeń 2022 Jaka szklanka do whisky? Szklanki do whisky - Styczeń 2022

  Zastanawiasz się jaką szklankę do whisky wybrać? Służymy pomocą! Istnieją pewne elementy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Co to jest? Przeczytaj nasz mini artykuł i poznaj top 10 najczęściej wybieranych produktów do Whisky w SuperWnetrze.pl!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/01 Czytaj dalej
 • Jaki czajnik na gaz? Ranking Czajniki na gaz - Styczeń 2022 Jaki czajnik na gaz? Ranking Czajniki na gaz - Styczeń 2022

  Wolisz dodatki kuchenne w tradycyjnym stylu? Twoja kuchenka jest gazowa? Z pewnością przyda Ci się odpowiedni czajnik na gaz! Jaki czajnik na gaz wybrać? Dowiedz się więcej czytając ten ranking i poznaj 10 najlepiej kupowanych czajników na gaz w SuperWnet

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/01 Czytaj dalej