Jaki moździerz wybrać? Moździerze kuchenne - Lipiec 2024

Autor: SuperWnetrze.pl 2024/07/01

Jeśli zastanawiasz się, który moździerz będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, to w pierwszej kolejności powinieneś zapoznać się jego poszczególnymi rodzajami, a także ściślej poznać ich odmienne właściwości. Lista jest całkiem spora. Wyróżnia się bowiem: moździerz porcelanowy, moździerz ceramiczny, moździerz kamionkowymoździerz drewniany (w tym np. bambusowy i akacjowy), moździerz kamienny (w tym moździerz granitowy i moździerz marmurowy), moździerz stalowy i moździerz żeliwny. Wybór jednego z nich będzie zależny od poszczególnych cech wymienionych materiałów, które są dla Ciebie najważniejsze podczas użytkowania w kuchni.

Ranking moździerzy - top 5

Jakie moździerze cieszą się największą popularnością wśród użytkowników kuchni? Aby nieco bardziej przybliżyć Ci pewne rozeznanie w kwestii wyboru najbardziej odpowiedniego moździerza dla siebie - możesz przeanalizować poniższą top listę.

Moździerz kuchenny jaki wybrać?

Każdy z moździerzy różni się swoimi właściwościami oraz wyglądem. W przypadku moździerzy kamiennych na pierwszym miejscu znajduje się ich niezwykła solidność i odporność na uszkodzenia. Nie odkształcają się, nie wchłaniają wilgoci, a także aromatów. Co więcej, co też łatwe w utrzymaniu czystości. Podobnie jest w przypadku moździerzy porcelanowych oraz moździerzy ceramicznych. Nie bez powodu zresztą są to najczęściej wybierane rodzaje moździerzy kuchennych. Innym typem moździerzy są też moździerze żeliwne, które również są bardzo solidne, natomiast dla niektórych mogą one być mniej atrakcyjne jeśli chodzi o wygląd. Najmniej preferowanymi moździerzami są natomiast - moździerze drewniane, które mogą się uszkodzić, nie są tak mocne jak inne moździerze, pochłaniają aromaty oraz często są trudne w utrzymaniu czystości.

Moździerz granitowy czy marmurowy?

Jeśli chodzi o rozstrzygnięcie w kwestii wyboru moździerza granitowego, bądź też marmurowego - należy wiedzieć, że nie różnią się one od siebie właściwościami. Są tak samo mocne i odporne na uszkodzenia, łatwe w utrzymaniu czystości i nie pochłaniają wilgoci. Zatem wybór poszczególnego rodzaju moździerza kamiennego, będzie zależał już od osobistych preferencji dotyczących jego wyglądu.

Moździerz stalowy czy kamienny?

Zarówno moździerz stalowy, jak i kamienny jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie pochłania aromatów z ucieranych przypraw. Jednak w kwestii higieniczności zyskuje większą przewagę, gdyż łatwiej można go dokładniej wyczyścić. Kolejną zaletą moździerzu stalowego jest fakt tego, iż jest on znacznie lżejszy od kamiennego - stąd łatwiej można go przenosić z miejsca na miejsce. Poniżej lista top 5-10 najlepszych moździerzy w sklepie SuperWnetrze.pl

Moździerz żeliwny czy granitowy?

Zarówno moździerz żeliwny jak i granitowy są bardzo solidnymi i trwałymi produktami. Jednak to co wyróżnia moździerz żeliwny od granitowego, jest jego wygląd. Posiada on bowiem chropowatą powierzchnię na zewnątrz, jak i wewnątrz - co korzystniej wpływa na szybkość i łatwość w ucieraniu przypraw.

Poprzedni artykuł Następny artykuł