Mydelniczki - na co zwrócić uwagę? Ranking Mydelniczki - Lipiec 2024

Autor: SuperWnetrze.pl 2024/07/01

Zakończyłeś remont swojej nowej łazienki i teraz zastanawiasz się nad jakimiś gustownymi akcesoriami, które wyeksponują jej wyjątkowy charakter? Świetnie! W tym artykule dowiesz się więcej na temat mydelniczek na mydło w kostce, co pomoże Ci w wyborze najbardziej odpowiedniej dla siebie. Sprawdź poniżej ranking 10 najchętniej kupowanych mydelniczek na mydło.

 

Rodzaje mydelniczek

Wyróżniamy kilka rodzajów mydelniczek- ze względu na kształt, materiał, a także sposób montażu. Jednak najczęściej spotykanymi, są mydelniczki owalne, które zaprojektowane zostały w ten sposób, by dopasować się do każdego kształtu mydła. Wówczas taka mydelniczka z mydłem prezentuje się naprawdę elegancko, a co najważniejsze sprawdza się doskonale w praktyce, gdyż nie odkształca mydła. Pozostały klasyczny kształt mydelniczek to okrągły i prostokątny.
Jaki materiał mydelniczki?                                         

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej mydelniczki dla siebie jest materiał, z którego została wykonana. Do wyboru mamy: stal nierdzewną matową, plastik, ceramikę, drewno bambusowe, stal nierdzewną polerowaną, szkło, marmur, a także silikon. Opcji jest tutaj naprawdę wiele, jednak które wykonanie jest najlepsze? Przede wszystkim najbardziej higieniczną substancją jest: ceramika i stal nierdzewna - choć ta pierwsza może łatwo ulec zniszczeniu. Stal nierdzewna natomiast - jest najbardziej wytrzymała i solidna, dlatego możemy śmiało użytkować metalową mydelniczkę bez obaw o jej stłuczenie. Z kolei, jeśli chodzi o drewno bambusowe to wyróżnia się ono swoimi właściwościami antybakteryjnymi ale jego dużym minusem jest trudność w utrzymaniu czystości.


Sposób montażu mydelniczek

Wyróżniamy mydelniczki wolnostojące, które można bezpośrednio umieścić przy kranie na umywalce łazienkowej - oraz mydelniczki, które wymagają uprzedniego montażu ściennego. Zdecydowaną zaletą mydelniczek ściennych jest znacznie zmniejszona ilość powstających zacieków oraz smug. Z kolei, mydelniczki wolnostojące mogą być bardziej wygodne w użytku, gdyż znajdują się w łatwiej dostępnym miejscu.                                  

Poprzedni artykuł Następny artykuł