Najlepsze młynki korbkowe do mielenia przypraw - TOP3

Autor: SuperWnetrze.pl 2020/06/02

Młynki do soli i pieprzu występują pod wieloma różnymi postaciami. Mogą to być młynki elektryczne, młynki ręczne, tylko do pieprzu, tylko do soli, do obu przypraw jednocześnie - jest ich ogromnie dużo! Młynki elektryczne są bardzo wygodne i szybciutko przygotują dla nas porcję świeżo zmielonych przypraw. Z kolei młynki ręczne mają w sobie to "coś", co sprawia, że są po prostu wyjątkowe! Jednym z rodzajów młynków ręcznych, są młynki korbkowe, które cieszą się oszałamiającą popularnością. Są one proste w obsłudze, nieco oldschoolowe, ale zaprezentowane w nowoczesnej, odświeżonej formie! Jakie młynki na korbkę są najlepsze? Poznajcie ranking, a w nim 3 zwycięzców!

młynki korbkowe adhoc do mielenia soli i pieprzu

Młynek korbkowy do pieprzu oraz soli Select

Pozostajemy dalej wśród stali i akrylu, ale tym razem zajmiemy się młynkami na korbkę. Pierwszym z nich jest młynek SELECT. Zastosowano w nim bardzo podobne materiały do tych z młynków z serii CLASSIC – stal nierdzewna i akryl. Młynek posiada korbkę, dzięki której mielenie nie wymaga użycia dużej siły, co ma znaczenie szczególnie przy twardszych i większych ziarnach. Młynek SELECT został wyposażony w 12 stopniową, płynną regulację grubości mielenia, ze stopniami naniesionymi na dolną część obudowy młynka. Do regulacji służy pierścień umieszczony na spodzie młynka, na jego obwodzie. Jest na nim naniesiony wskaźnik wskazujący wybrany stopień grubości. Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz, którą skrywa w sobie każdy korbkowy młynek AdHoca. Jest to system przekładni planetarnych o nazwie Planet+. Zadaniem tego mechanizmu jest dodatkowe rozłożenie sił, tak aby mielenie wymagało jeszcze mniej wysiłku. Głowica młynka wraz z korbką są centralnym elementem tego systemu. W celu napełnienia młynka należy wspomnianą głowicę wyjąć z młynka, obróciwszy w prawo i pociągnąwszy w górę. Sercem młynka są żarna CeraCut®.

młynki korbkowe do mielenia soli i pieprzu Select

Młynek korbkowy do soli lub pieprzu Smoos

Młynek SMOOS również jest wyposażony w korbkę oraz system Planet+. Natomiast regulacja grubości mielenia odbywa się tutaj za pomocą pokrętła podobnego do tego, które zostało użyte w młynku ACACIA. Podobnie jak w młynku ACACIA zostało ono umieszczone pod żarnami CeraCut®. W odróżnieniu od młynka SELECT, w celu napełnienia młynka przyprawą, wystarczy pociągnąć głowicę wraz z korbką do góry. Jest to czynność, która wymaga trochę więcej siły. Wystarczy jednak konsekwentnie ciągnąć głowicę w górę i po chwili powinna odseparować się od młynka. Przy wkładaniu głowicy na swoje miejsce należy pamiętać aby występy na głowicy spasowały się z wycięciami w zbiorniku młynka. Młynek SMOOS jest wykonany z tworzywa sztucznego z elementami ze stali nierdzewnej. Nie posiada przeźroczystego zbiornika na przyprawy, ani nawet małego okienka, przez które można by zerknąć do środka, aby upewnić się, czy mamy do czynienia z solą czy z pieprzem. Z pomocą przychodzą tutaj dwa kolory w jakich występuje młynek. Jasny topaz oraz ciemny mocca.

młynki korbkowe smoos do mielenia pieprzu i soli

 

Młynek korbkowy do soli oraz pieprzu PowerMill

Młynek do pieprzu i soli PowerMill to najcięższy kaliber wśród młynków do przypraw AdHoca. Wyposażony w długą, solidną wykonaną ze stali nierdzewnej korbę, system Planet+ oraz ceramiczne żarna CeraCutXL® skruszy każdy pieprz i każdą sól.Jest to młynek, w którym zdecydowanie dominuje stal nierdzewna. Drewniane i akrylowe elementy stanowią tylko elegancki dodatek. Akrylowe okienko, wyglądające jak wycięcie w stalowym zbiorniku na przyprawy, pomaga określić z jaką przyprawą mamy do czynienia. Pojemnik z drewna dębowego pozwala zebrać zmielone przyprawy, które można z łatwością przenieść w inne miejsce bez potrzeby zabierania młynka. Oprócz tego chroni blat przed niechcianymi okruszkami. Młynek otrzymał system regulacji grubości mielenia o 12 stopniowej skali, którą reguluje się przy pomocy stalowego pierścienia umieszczonego w dolnej części młynka. Jego rozkładanie w celu napełnienia przyprawą jest bardzo podobne do rozkładania młynka SMOOS – wystarczy zdjąć głowicę z korbą.

młynki do pieprzu i soli powermill korbkowe

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Zegary ścienne z wahadłem - ranking TOP3 Zegary ścienne z wahadłem - ranking TOP3

  Zegar ścienny z wahadłem? Doskonałe rozwiązanie Wybierz go do swojego biura lub salonu i miej czas pod kontrolą! Poznaj już teraz ranking TOP3, a w nim najlepsze zegary ścienne z wahadłem!

  Autor: Superwnetrze.pl 2021/01/13 Czytaj dalej
 • Czarny zegar ścienny - ranking TOP3 Czarny zegar ścienny - ranking TOP3

  Czarny zegar idealnie ozdobi domowe wnętrze. Na jaki się skusić? Poznaj kolejny SuperWnętrzowy ranking, a w nim TOP3 najlepszych zegarów w kolorze czarnym. Zapraszamy do jego sprawdzenia!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2020/11/30 Czytaj dalej
 • Czarne wieszaki łazienkowe - ranking TOP3 Czarne wieszaki łazienkowe - ranking TOP3

  Lubisz dodatki w kolorze czarnym? Jeśli tak, to czarne wieszaki łazienkowe będą dla Ciebie idealne! Sprawdź nasz ranking, a w nim TOP3 najciekawszych wieszaków, które pięknie ozdobią łazienkową przestrzeń!

  Autor: Ola Wieloch 2020/11/19 Czytaj dalej
 • Pojemniki do segregacji śmieci - TOP3 Pojemniki do segregacji śmieci - TOP3

  Najlepsze pojemniki do segregacji śmieci? Znajdziesz je w najnowszym rankingu! Szukasz czegoś dla siebie? Sprawdź TOP3 idealnych pojemników, które świetnie sprawdzą się segregacji śmieci!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2020/11/13 Czytaj dalej
 • Kosze na śmieci metalowe - ranking TOP3 Kosze na śmieci metalowe - ranking TOP3

  Planujesz zakup stalowego kosza na śmieci? Poznaj nasz ranking! Znajdziesz w nim 3 najlepsze kosze metalowe, które świetnie sprawdzą się w kuchni! Kolejny ranking TOP3 czas zacząć!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2020/11/12 Czytaj dalej