Najlepsze zestawy młynków do pieprzu i soli - TOP5

Autor: SuperWnetrze.pl 2020/06/02

Doskonałym dopełnieniem kuchennych akcesoriów, w które musimy się zaopatrzeć przy wyposażeniu kuchni, są zestawy młynków do mielenia przypraw. Jak Yin & Yang pasują do siebie młynki do soli i do pieprzu. Możemy je zakupić osobno, ale dużo fajniejszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem jest wybór kompletu młynków. Są one wtedy pięknie ze sobą zgrane, wizualnie prezentują się nieziemsko, a dodatkowo duża część z nich posiada dopasowane podstawki, na których możemy je z łatwością umieścić. Na jakie zestawy młynków do pieprzu i soli warto zwrócić uwagę? Poznajcie TOP5, najlepszych kompletów młynków marki AdHoc! Wśród nich na pewno znajdziecie swój ideał!

młynki do soli i pieprzu - najlepsze młynki AdHoc

Zestaw młynków do soli i pieprzu Menage Classic

Młynki MENAGE CLASSIC to typowe klasyczne młynki wykonane ze stali nierdzewnej i przeźroczystego akrylu. Zaletą przeźroczystych zbiorników jest możliwość ciągłej kontroli poziomu przypraw oraz funkcja dekoracyjna w przypadku gdy umieścimy w nich ciekawe wizualnie przyprawy. Z drugiej strony jednak przyprawy w takim zbiorniku są w ciągu dnia wystawione na działanie promieni słonecznych, co może prowadzić do ich nieznacznej degradacji. Jest to jednak aspekt raczej pomijalny. Umieszczona na szczycie młynka nakrętka odpowiada tutaj za regulację grubości mielenia. W celu uzyskania mniejszej grubości należy obrócić ją w prawo, a zatem dokręcić. Z kolei odkręcenie jej maksymalnie w lewo spowoduje jej zejście z nagwintowanego odcinka trzpienia biegnącego wewnątrz młynka przez całą jego wysokość aż do żaren, którymi on obraca. Po zdjęciu nakrętki możliwe jest zdjęcie stalowego kapturka ze zbiornika. W ten sposób młynki MENAGE CLASSIC rozkłada się do napełnienia przyprawami. Młynki posiadają standardowe żarna ceramiczne AdHoca CeraCut®, które, jak już wiadomo, nie przyjmują ani nie przekazują żadnych zapachów. Zestaw wyposażony jest także w elegancką podstawkę, wykonaną z drewna akacjowego oraz stali nierdzewnej. Jest to bardzo przydatny dodatek, nie tylko ze względu na ułatwienie utrzymania czystości na kuchennym blacie, ale również okazuje się pomocny gdy chcemy młynki przenieść z kuchni na ogrodowy stół. A oprócz tego w elegancki sposób dopełnia cały zestaw. A jeśli dla kogoś opisywany tutaj zestaw jest zbyt duży, może wybrać taki sam zestaw, ale w wersji mini. Młynki w wersji CLASSIC można nabyć także osobno, bez podstawki w rozmiarach małym, średnim i dużym. Warto dodać, że młynki CLASSIC sprzedawane oddzielnie zostały wyposażone w manualny mechanizm zamykający żarna.

Młynek do pieprzu lub soli BASSO Młynek do pieprzu lub soli BASSO AdHoc

104.90 zł 99.70 zł

Młynek do pieprzu lub soli MOLTO Młynek do pieprzu lub soli MOLTO AdHoc

127.90 zł 121.50 zł

zestaw młynków do soli i pieprzu menage classic adhoc

Zestaw młynków do pieprzu i soli MagTwo

Jest to kolejna nowość marki AdHoc w sekcji młynków. Zestaw młynków, który dzięki mocy magnesu wygląda jak jeden młynek. Jest to następny pomysł wykorzystujący magnes w celu oszczędzenia cennej przestrzeni. Nie jesteśmy jednak skazani na posługiwanie się jednym dużym młynkiem, ponieważ w każdej chwili możemy go rozdzielić i uzyskać dwa oddzielne młynki. Żebrowana powierzchnia i ogólny kształt młynków przywodzi na myśl egzotyczne miejsca. Cała obudowa młynków została wykonana z czarnego tworzywa, zaś zatyczki z drewna bambusowego. Nadano im odcień jasny i ciemny aby ułatwić rozróżnienie pomiędzy solą i pieprzem. Każdy z młynków posiada ceramiczne żarna CeraCut®. Po przeciwnej stronie żaren znalazło się miejsce na odkręcane zamknięcie pojemnika na przyprawy wraz z magnesem, który pozwala utrzymać młynki razem. Zestaw młynków jest zupełną nowością w ofercie i marki i bez wątpienia robi bardzo pozytywne wrażenie. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy poszukują do swojej kuchni rzadkich, egzotycznych akcesoriów.

Zestaw młynków do pieprzu i soli MagTwo

Zestaw elektrycznych młynków do pieprzu i soli PEPMATIK

AdHoc posiada w swojej ofercie także kilka rodzajów młynków elektrycznych. Jako pierwszy wystąpi zestaw młynków PEPMATIK. Są to młynki, których obudowa jest prawie w całości wykonana ze stali nierdzewnej z jedynie niewielkim udziałem akrylu, tworzącego zbiornik na przyprawy. Na górze młynka znajduje się przycisk wprawiający żarna w ruch. Na spodzie zaś został umieszczony manualny mechanizm, zamykający żarna CeraCut®. Oprócz tego mamy także do dyspozycji umieszczoną od spodu młynka, przy jego żarnach lampkę LED, która oświetli miejsce pracy w trakcie mielenia. Regulacja stopnia grubości mielenia odbywa się za pomocą małego, plastikowego pokrętła pod żarnami. W celu „ożywienia” młynka trzeba dostarczyć mu źródła zasilania w postaci baterii. Dostęp do gniazd baterii uzyskujemy po zdjęciu stalowej osłony, znajdującej się ponad zbiornikiem na przyprawy. Odsłoni się wtedy silnik w obudowie z czarnego tworzywa wraz z bezpośrednio dostępnymi gniazdami baterii. Aby napełnić pojemnik przyprawami wystarczy pociągnąć silnik w górę i tym samym odłączyć go od pojemnika. Przez całą wysokość pojemnika poprowadzony został stalowy trzpień, za pomocą którego silnik obraca żarnami. Należy zwrócić szczególną uwagę na złącza elektryczne wystające z obudowy silnika, które można nieopatrznie uszkodzić. Odpowiadają one za doprowadzenie prądu do lampki LED. Marka AdHoc oferuje także bardzo podobne młynki w wersji białej i czarnej o nazwie TROPICA.

Zestaw elektrycznych młynków do pieprzu i soli PEPMATIK

Zestaw młynków do pieprzu i soli AROMA

Jest to zestaw młynków, wyróżniających się swoją smukłą wysoką sylwetką. Ich atutem są pojemne zbiorniki na przyprawy. Młynki zostały wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym i białym oraz stali nierdzewnej. W celu napełnienia przyprawami wystarczy odkręcić stalową głowicę wraz z żarnami od pojemnika. Powierzchnia młynków błyszczy się, dzięki czemu sprawiają wrażenie wykonanych z polerowanego kamienia lub kryształu. Młynki prezentują się elegancko i z pewnością uwydatnią wygląd każdej kuchni. Zostały wyposażone także w zatyczki z tworzywa, które chronią żarna CeraCut® i przyprawy.

Zestaw młynków do pieprzu i soli AROMA

Zestaw młynków do pieprzu i soli TWIN

Jest to zestaw młynków wykonanych z tworzywa sztucznego w dwóch kolorach odpowiadających pieprzowi i soli. Ich cechą charakterystyczną są pojemne zbiorniki na przyprawy, do których dostęp uzyskuje się poprzez odkręcenie zakrętki, widocznej na zdjęciu w ich dolnej części. Gdy młynki są postawione tak jak na zdjęciu, ich żarna znajdują się na górze. Ustawione w taki sposób wyglądają najlepiej, eksponując eleganckie, drewniane zatyczki. Zatyczki, wyposażone w gumowe uszczelki, szczelnie przylegają do obudowy młynka, chroniąc żarna CeraCut® i przyprawy przed warunkami zewnętrznymi.

Zestaw młynków do pieprzu i soli TWIN

Poprzedni artykuł Następny artykuł