Pojemniki do segregacji śmieci - TOP3

Autor: SuperWnetrze.pl 2020/11/13

Segregacja odpadów jest ważnym obowiązkiem każdego gospodarstwa domowego. Jej zasady są proste - konkretne oznakowania są powszechnie obowiązującymi regułami. Każdy rodzaj odpadków posiada przypisany do niego kolor. Poniżej znajduje się ranking, a w nim 3 najbardziej popularne pojemniki na odpady, które będą doskonałą pomocą do selekcji domowych odpadów. Jakie pojemniki do segregacji śmieci są najlepsze? Poznaj je już teraz!

Pojemniki na odpady Brabantia

Pojemniki na segregację śmieci Totem Compact Joseph Joseph

Świetny i nowoczesny kubeł na śmieci będzie ogromnym ułatwieniem do segregowania odpadów. Pojemniki na segregację śmieci Totem Compact o pojemności 40l są bardzo funkcjonalne, posiadają dwie komory, które ustawione są pionowo, dzięki czemu oszczędzić można w kuchni wolnego miejsca. Dodatkowo posiadają wyjmowany, osobny zbiornik na odpadki organiczne, który z powodzeniem można postawić również na kuchennym blacie podczas przygotowywania posiłków, dzięki czemu będzie w zasięgu ręki. Dolną komorę wysuwa się bardzo łatwo, a co za tym idzie - można je bezproblemowo opróżnić. Bardzo istotną rzeczą, w którą wyposażony został kosz jest filtr węglowy, to właśnie on odpowiada za pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Pojemniki na odpady Joseph Joseph wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki temu nie tylko są bardzo łatwe w czyszczeniu, ale co również jest istotne - prezentują się bardzo estetycznie i schludnie.

Pojemnik na odpady Joseph Joseph

Trzykomorowe pojemniki do segregacji śmieci Vida

Z niezwykle pomysłowym rozwiązaniem wyszła również marka Vida, która na rynek wypuściła pojemniki na segregację śmieci, które doskonale spełnią swoje zadanie w każdej kuchni. Przede wszystkim ten praktyczny, wykonany ze stali nierdzewnej kosz został wyposażony w trzy osobne pojemniki z pokrywkami, które uruchamia się przyciskając pedał nożny. Ogromnym ułatwieniem do segregacji są tutaj niewielkie, ale jakże istotne detale - każdy przycisk oznaczony jest kolorem, który odpowiada ogólnym zasadom sortowania odpadków, dzięki czemu czynność ta będzie niezwykle łatwa oraz pozwoli utrwalić reguły segregacji. Wewnętrzne pojemniki wykonane są z tworzywa sztucznego, wyjmuje się je z łatwością dzięki wbudowanym uchwytom. Całość wygląda bardzo stylowo, a neutralne barwy sprawiają, że produkt będzie pasował do każdej aranżacji kuchennej.

Pojemnik do segregacji śmieci Brabantia

Podwójne pojemniki na odpady marki Meliconi

Pojemniki na odpady Ecobin, to świetne rozwiązanie dla każdej kuchni. Wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co zapewnia ich trwałość i użytkowanie przez długie lata, dzięki temu tworzywu pojemniki do segregacji śmeci są również bardzo lekkie. Kosze posiadają pojemność aż 50 litrów (podzielone na 25 litrowe komory), co pozwala na rzadsze wyrzucanie śmieci, a przy tym oszczędność worków. Ramki w koszach są dodatkowym plusem, który sprawia, że worki nie zsuwają się upierdliwie na dno kosza. Wbudowany, sprężynowy system Soft Touch sprawia, że pokrywy, które hamują nieprzyjemny zapach uchylają się nawet przy bardzo delikatnym naciśnięciu. Przy wszystkich jego zaletach pojemniki na segregację śmieci Meliconi są bardzo przystępne cenowo, więc zdecydowanie warto rozważyć ich zakup.

Pojemnik na segregację śmieci Brabantia

Poprzedni artykuł Następny artykuł