Ranking najlepszych grilli ogrodowych 2020 - TOP3

Autor: SuperWnetrze.pl 2020/05/18

Sezon grillowy czas zacząć! Wraz z poprawą pogody chętniej spotykamy się z rodziną lub ze znajomymi na świeżym powietrzu. Wieczory są coraz dłuższe i cieplejsze, co zachęca do przesiadywania w ogrodzie. A jak ogród, to musi być też grill! Grillowanie to świetny pretekst, aby umówić się na spotkanie z bliskimi - chyba nie ma osoby, która odmówiłaby grillowanej kiełbaski lub świeżo opieczonej kaszanki. Co prawda gotować na ruszcie można dosłownie wszędzie – nie tylko w ogrodzie, ale i również na kempingu, balkonie, a nawet w domu. Jednak tradycyjnie przyjęło się, że najlepsze grillowanie odbywa się na świeżym powietrzu ,dlatego też jak tylko pojawia się słońce chętniej przyrządzamy potrawy na grilla. Nie czekaj do ostatniej chwili i przygotuj się na sezon grillowy - zaopatrz się już dziś w odpowiedni grill i akcesoria grillowe. Najpopularniejsze na rynku są grille węglowe. Co prawda, aby nacieszyć się gotowym daniem, wcześniej należy rozpalić grilla i przez cały czas umiejętnie utrzymywać właściwą temperaturę, aby nie przypalić potrawy, ale dla tego smaku warto poświęcić odrobinę czasu i uwagi. Przygotowane potrawy na grillu węglowym mają charakterystyczny smak, chrupiącą skórkę i wyjątkowy zapach, czego nie doświadczymy w przypadku grilli gazowych lub elektrycznych. Dania z grilla węglowego przypominają potrawy upieczone nad ogniskiem, natomiast przekąski z grilla gazowego lub elektrycznego smakiem będą zbliżone do przekąsek przygotowanych na tradycyjnych kuchenkach. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych grilli węglowych 2020 – raport został przygotowany na podstawie danych ze sklepu superwnetrze.pl i obejmuje najczęściej wybierane grille węglowe.

sezon na grilla - najlepsze grille węglowe

TOP1 Grill węglowy Loewy 50 Barbecook

Grill węglowy belgijskiej marki Berbecook z kolekcji Loewy to zdecydowanie najpopularniejszy model wśród Użytkowników. To stylowy i bardzo praktyczny grill kolumnowy, zbudowany na jednej nóżce. Zajmuje on niewiele miejsca, jednak dołączony do niego ruszt jest bardzo pojemny i pozwala przygotować wystarczająco dużo potraw dla całej rodziny. Loewy można spotkać w dwóch rozmiarach – 45 oraz 50 cm średnicy rusztu. Ten większy z pewnością okaże się bardziej praktyczny, zwłaszcza w przypadku dużej rodziny. W obu przypadkach ruszt posiada specjalne uchwyty, dzięki którym, bez obawy o poparzenie, można zmienić jego pozycję na dowolny z trzech poziomów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala dostosować wysokość rusztu do ognia i zapobiec przypaleniu się potrawy. Grill węglowy Loewy posiada również specjalny uchwyt, który może posłużyć zarówno do przenoszenia grilla, jak i do tymczasowego przechowywania narzędzi grillowych. Dzięki temu zawsze mamy pod ręką niezbędne akcesoria, takie jak szczypce lub łopatkę do przewracania mięsa. Dla zwiększenia wygody Użytkowników grill Loewy został wyposażony w specjalny system szybkiego rozpalania i gaszenia ognia. Wystarczy kawałek papieru i zapałka, aby rozpalić ogień – jest to opcja szczególnie zachwalana przez osoby, które nie chcą używać chemicznych rozpałek. Loewy posiada także specjalny pojemnik na wodę, umożliwiający szybkie wygaszenie żaru. Dodatkowym ułatwieniem jest specjalna regulacja dopływu powietrza przez otwory wentylacyjne, która pozwala na uzyskanie, jak najlepszych efektów grillowania. Loewy to grill, który sprawdzi się przez długie lata.

grill węglowy ogrodowy barbecook

TOP2 Grill węglowy LotusGrill

Drugi, polecany model to grill węglowy LotusGrill. Jest to grill dzięki, któremu przygotujesz swoją ulubioną potrawę, o każdej porze roku i w każdym miejscu. LotusGrill to innowacyjne, ekologiczne podejście do grillowania – zero dymu i ryzyka pożaru, zawsze bezpiecznie. Możesz z niego zatem korzystać zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie oraz w mieszkaniu. Wszystko zawdzięczamy nowoczesnej budowie grilla – palenisko, do którego wrzucamy węgiel, zostało całkowicie odizolowane od kapiącego tłuszczu, dzięki czemu nie tworzy się dym ze spalonego jedzenia. LotusGrill jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy użyć żelowej podpałki oraz przekręcić specjalne pokrętło, aby uruchomić elektroniczny wiatraczek, który w szybkim tempie doprowadzi do zapalenia węgla, znajdującego się wewnątrz komory paleniskowej. Wiatraczek zapewnia również idealną cyrkulację powietrza i utrzymuje stałą temperaturę podczas grillowanie – koniec zatem ze spalonym jedzeniem! Dodatkowym plusem jest fakt, że grill jest całkowicie bezpieczny, nawet w otoczeniu dzieci i zwierząt. Wystarczy zamknąć go na specjalne klamry, które całkowicie chronią przed wysypaniem węgla w razie przewrócenia się grilla. Grill nie nagrzewa się z zewnątrz, zatem można go w dowolnej chwili przenieść na inne miejsce, bez obawy o poparzenie. Jedyny jego minus to fakt, że do uruchomienia wiatraczka potrzebne są 4 baterie typu AAA, dlatego zawsze warto mieć jeden dodatkowy zestaw pod ręką. Z LotusGrill przygotujesz ulubioną potrawę dosłownie w każdym miejscu, nie musisz ograniczać się jednie do ogrodu.

grill ogrodowy węglowy lotusgrill

TOP3 Grill węglowy Barbecue Georgia Vida

Grill węglowy Barbecue Georgia Vida to świetna alternatywa do pozostałych grilli, szczególnie dla osób, które szukają tańszego rozwiązania. Wykonany jest z mocnej i wytrzymałej stali nierdzewnej, dzięki czemu nie trzeba martwić się o jego trwałość. Używany zgodnie z przeznaczeniem i regularnie czyszczony będzie służył przez długie lata. Grill Barbecue Georgia Vida przeznaczony jest głównie do użytku w ogrodzie, ale sprawdzi się również podczas weekendowego wyjazdu na kamping lub podczas pikniku. Szczególnie przydatne mogą się okazać mocowane do nóżek grilla dwa kółka, dzięki którym z łatwością można go przewieźć w dowolne miejsce, bez zbędnego dźwigania i zmęczenia. Gdyby jednak zaistniała taka potrzeba można go również przenieść chwytając za specjalne uchwyty. Grill w zestawie posiada specjalną pokrywę, która zatrzymuje ciepłe powietrze i dzięki temu wszystkie potrawy szybciej się przygotowują. Jest to również wygodne podczas zmiennych warunków atmosferycznych – pokrywa chroni przed deszczem i wiatrem, a nawet zapobiega przed ewentualnymi zanieczyszczeniami z powietrza. Chroni też przed dziećmi, które mogą próbować samodzielnie zdjąć gorącą kiełbaskę lub inne przysmaki z rusztu. Grill węglowy Georgia posiada wygodną podstawkę, na której można postawić ulubione narzędzia grillowe lub węgiel drzewny. To wspaniałe rozwiązanie dla wymagających, ale szukających tańszego rozwiązania.

grill węglowy barbecue georgia vida

Poprzedni artykuł Następny artykuł