Kosz do segregacji odpadów Brabantia Bo Pedal Bin

Autor: SuperWnetrze.pl 2020/04/03

Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał poważnie o segregacji odpadów. W domu, w mieszkaniu a nawet w pracy wszystkie śmieci były wyrzucane do jednego worka. Jednak sporo się zmieniło po wprowadzeniu ustawy śmieciowej, która nałożyła na obywatelach bezwzględny obowiązek na segregowania śmieci. Również w trosce o środowisko coraz więcej osób decyduję się na rozpoczęcie swojej odpowiedzialnego segregowania odpadów.

Kosze do segregacji odpadów

I choć mogłoby się wydawać, że wybór kosza na śmieci nie powinien stanowić większego problemu, to wielkość oferty na rynku, może sprawić, że zadanie to okaże się co najmniej przytłaczające. Jak więc wybrać idealny pojemnik na odpady i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Co zrobić, jeśli posiadasz małe mieszkanie lub kuchnię o niewielkim metrażu, a mimo to chciałbyś segregować odpady? Znalezienie miejsca na dodatkowy pojemnik w takich warunkach mogłoby się wydawać trudne, jednak jest na to sposób - odpowiednio dobrany kosz oraz umiejętne rozplanowanie przestrzeni to przepis na sukces.

Jak segregować śmieci według kolorów pojemników?

Aktualnie obowiązujące przepisy wyraźnie wskazują obowiązek podziału śmieci według ich rodzaju. Aby ułatwić ten podział zostały wprowadzone oznaczenia kolorystyczne. I tak kolor żółty odpowiada za metale i tworzywa sztuczne, kolor niebieski za papier, kolor zielony za szkło, kolor brązowy za produkty bio, natomiast kolor szary za odpady zmieszane. W praktyce oznacza to, że plastikowe kubki np. po jogurcie lub metalowe puszki powinny trafić do żółtego pojemnika, suche i niezabrudzone torebki papierowe do pojemnika niebieskiego, szklane butelki do pojemnika zielonego, resztki z jedzenia do pojemnika brązowego, a np. zabrudzony papier po maśle lub zużyte chusteczki do pojemnika szarego.

Jak ułatwić sobie segregację śmieci?

W przypadku małej kuchni posiadanie pięciu różnych koszów na śmieci może okazać się nieco uciążliwe – zajmują one sporo miejsca, łatwo je ze sobą pomylić, a w dodatku nie będą one wyglądały zbyt estetycznie. Świetnym rozwiązaniem są kosze wielokomorowe, takie jak np. trójkomorowy kosz Brabantia – nie zajmują one dużo miejsca, a pozwalają segregować wiele różnych rodzajów odpadów w tym samym czasie. Przy takim rozwiązaniu w zupełności wystarczą nam dwa kosze - jeden dwukomorowy kosz na odpady bio i mieszane oraz drugi trzykomorowy pojemnik na śmieci, takie jak papier, plastik i szkło.

Kosz Bo Pedal Bin - najlepszy kosz do segregacji

Brabantia to holenderski producent narzędzi i akcesoriów kuchennych, lider w produkcji koszów na śmieci; a ich wizytówką są wysokiej jakości kosze z serii Bo Pedal Bin. 3-komorowy kosz Brabantia Bo Pedal Bin to najpopularniejszy model z tej serii. Składa się on z trzech, niezależnych komór, a każda z nich ma pojemność 11 litrów. Wewnątrz każdej komory znajduje się jeden zbiornik, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, który łatwo opróżnić i wyczyścić w razie potrzeby. Co ważne, kosz prezentuje się bardzo estetycznie i z zewnątrz wygląda jak jeden pojemnik. To niezwykle praktycznie rozwiązanie, ponieważ przy niewielkiej ilości miejsca w kuchni lub w innym pomieszczeniu, w rozmiarze jednego pojemnika możemy pomieścić aż trzy różne pojemniki na śmieci, co pomaga w segregowaniu odpadów. Przydatne jest to również podczas wymiany worków, a także podczas wyrzucania śmieci. Poszczególne komory są od siebie oddzielone, dzięki czemu możemy wyrzucać śmieci pojedynczo, nie czekając aż wypełni się kolejna komora lub gdy nie chcemy tracić czasu na wycieczki do większego kosza - wszystkie jednocześnie.

 

Brabantia Bo - kosz nowoczesny & funkcjonalny

Brabantia Bo Pedal Bin łączy piękny design z praktyczną pojemnością użytkową. Producent zadbał o najmniejsze detale – jakość materiału, z którego został wykonany kosz to najwyższej jakości stal szlachetna. Kosz pedałowy został również wyposażony w wygodny system bezszelestnego otwierania i zamykania pokrywy przy użyciu praktycznego pedała, dzięki czemu wyrzucanie śmieci nigdy nie było tak dyskretne i ciche! Sprawdza się to przede wszystkim w biurach i firmach, gdzie wyjątkowo zależy nam na utrzymaniu spokoju i nie odrywaniu pracowników od ich pracy. Dodatkowo, Bo Pedal Bin został zaprojektowany w taki sposób, aby z łatwością dopasować go do każdego miejsca. Jego regularne krawędzie pozwolą Ci postawić go blisko przy każdej ścianie, szafce lub rogu pomieszczenia, a żaden jego fragment nie będzie odstawać. Antypoślizgowe nakładki powstrzymują przed porysowaniem podłogi, a także pozwalają zachować stabilizację kosza. Minimalistyczny projekt idealnie komponuje się z nowoczesnym wnętrzem, a szeroka oferta dostępnych kolorów pozwala każdemu znaleźć idealny produkt dla siebie. Kosz jest dostępny również w wersji kolorystycznej stali nierdzewnej, a w tym wypadku do produkcji została również wykorzystana najnowsza technologia „Finger Prints Proof”, która zapobiega powstawaniu odcisków palców, plam i smug na stali. Jest to niezwykle wygodne, szczególnie wtedy, gdy w domu to właśnie dzieci próbują przejąć kontrolę nad sprzątaniem albo po prostu szukają zabawy.

Dlaczego warto kupić kosz na śmieci Brabantia?

Segregując odpady mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko, możemy zadbać o równowagę pomiędzy naturą, a rozwojem naszej cywilizacji. To bardzo ważne, ponieważ dzięki recyklingowi odzyskujemy dużo więcej ilości materiałów, które możemy ponownie użyć; a to wpływa na zmniejszenie ilości śmieci oraz zwiększenie oszczędzanej energii i surowców. Kosze Brabantia pomagają zorganizować przestrzeń do segregacji odpadów, pozostawiając wnętrze eleganckie i ładnie wyposażone. Dowodem na jakość i spełnianie najwyższych standardów jest udzielana przez producenta 10-letnia gwarancja na każdy produkt. Warto również wspomnieć, że Brabantia jako jedna z nielicznych firm posiada certyfikat Cradle-to-Cradle® na poziomie brązowym, co w praktyce oznacza, że są oni odpowiedzialni za wyznaczanie nowych trendów w zakresie dbania o bezpieczeństwo środowiska i zdrowia człowieka., a produkty przez nich wytwarzane nadają się do recyklingu.

Poprzedni artykuł Następny artykuł