Saturator jest urządzeniem, które służy do nasycania wody skoncentrowanym dwutlenkiem węgla. Służy on do aromatyzowania wody pitnej w domu. Woda sodowa uzyskana z saturatora najczęściej używana jest w czystej postaci do picia, ale może mieć również szersze zastosowanie w kuchni. Nadaje się do przygotowywania gofrów, naleśników i frytek. Ponadto, dobrze nadaje się do drinków z dodatkiem alkoholu. Syropy oferowane przez producentów napojów gazowanych pozwalają również na produkcję soków gazowanych, a nawet coli, fanty i sprite'a.

Saturator - zalety

 

Saturator do wody - jakie ma zalety? Jeśli jesteś miłośnikiem wszelkiego rodzaju napojów gazowanych, to taki saturator w Twoim wyposażeniu z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu, energii, a także pieniędzy! Co więcej, takie rozwiązanie jest o wiele lepszą opcją, jeśli chcesz zadbać o środowisko naturalne. Dzieje się tak dlatego, że zamiast kupować wodę gazowaną w plastikowych butelkach, z pomocą saturatora ograniczasz się tylko do jednej butelki wielokrotnego użytku - najczęściej szklanej. Co więcej, takie działanie przekłada się na oszczędność pieniędzy, ponieważ nie musisz ich wydawać za każdym razem na nową butelkę. Aby przygotować napoje gazowane w domu, wystarczy saturator i woda pitna, która może pochodzić również z kranu. Jedno nabój do saturatora jest naprawdę wydajny i wystarcza na przygotowanie 60-80 litrów wody gazowanej! To także oszczędność czasu i energii, bo nie musisz chodzić do sklepu i nosić ciężkich pojemników z wodą.  

 

Jak działa saturator do wody gazowanej?  

 

Saturator do wody gazowanej składa się z butli ze sprężonym dwutlenkiem węgla, mechanizmu do saturacji oraz butelki z wodą, która zazwyczaj wykonana jest z wysokiej jakości szkła. Aby przygotować taką wodę z bąbelkami, butla powinna być wyposażona w specjalny nabój z dwutlenkiem węgla. Na jak długo wystarcza jeden nabój z dwutlenkiem węgla? Jeden nabój do saturatora wystarcza na przygotowanie 60-80 litrów wody!  

 

Saturator - na co zwrócić uwagę?

 

Materiał wykonania - zazwyczaj saturatory wykonane są ze stali lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu są dość lekkie i jednocześnie wytrzymałe.  

 

Naboje do saturatora - są to naboje, dzięki którym możliwe jest przygotowanie wody gazowanej. Zazwyczaj naboje są dołączane do urządzenia i gdy się wyczerpią, należy kupić nowe. Pamiętaj jednak, że takie wkłady nie są uniwersalne - niektórzy producenci produkują je do konkretnych modeli saturatorów. Jak długo wystarcza jeden nabój i ile kosztuje? Takie naboje są bardzo wydajne, niektóre pozwalają na przygotowanie nawet 60-80 litrów wody gazowanej.

 

Pojemność butelki - saturator wyposażony jest zazwyczaj w szklaną butelkę, dzięki czemu służy ona do wielokrotnego użytku. Jej pojemność wynosi zazwyczaj od 0,5 do 1 litra.

 

Regulacja poziomu nasycenia wody - wiele saturatorów oferuje możliwość ustawienia poziomu nasycenia CO2.

 

Design - domowe saturatory dostępne są w wielu kształtach i kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do każdej kuchni.

 

Nowoczesny syfon do wody  

 

Współczesny syfon do wody znacznie różni się od tego używanego w czasach PRL-u. Przede wszystkim od razu można zauważyć znaczącą zmianę w jego wielkości. Syfon do wody gazowanej w czasach komunizmu miał formę dużego wózka na dwóch kołach, wyposażonego w butlę ze sprężonym gazem i wąż. Taki syfon najczęściej można było spotkać na ulicy, gdzie bezpośrednio kupowano wodę sodową. Nowoczesny syfon natomiast to kompaktowe, innowacyjne urządzenie, które najczęściej stoi w domu na blacie kuchennym lub w biurze. Łatwość obsługi takiego saturatora i jego szeroka dostępność na rynku sprawia, że ludzie chętnie po niego sięgają i wygodnie korzystają z niego w swoich domach.

Pergole Ogrodowe