Stacje pogodowe

Stacje pogodowe to urządzenia, które służą do sprawdzania pogody, jaka na nas czeka za oknem. Stacje wskazują nam przede wszystkim temperaturę, ale i nie tylko. Dzięki nim dowiecie się również o ilości opadów, wilgotności powietrza czy sile wiatru. W zależności od wybranego modelu stacji pogodowej, tych parametrów, które możemy sprawdzić będzie stosunkowo więcej. Co warto więcej o nich wiedzieć? O tym już za moment!

Jak wygląda stacja pogodowa, z czego się składa?


Domowe stacje pogody składają się z 2 podstawowych elementów. Z czujnika, który jest częścią odbierającą warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz oraz z jednostki głównej, czyli elektronicznego ekranu, na którym wyświetlają się podane przez czujnik parametry. Minimalna liczba elementów stacji pogodowych to właśnie te dwa, ale często bogatsze wersje mierników pogody mają możliwość podłączenia nawet kilku czujników jednocześnie. Pozwala to na jeszcze bardziej precyzyjny odczyt czynników atmosferycznych.


Gdzie zamontować stację pogodową? W domu czy na zewnątrz?


O tym gdzie powinniśmy umieścić naszą zakupioną stację pogody, informacja powinna znaleźć się na opakowaniu lub instrukcji obsługi. Każdy model stacji pogodowej może mieć odmienne wytyczne, dlatego warto sprawdzić wszystko zanim zabierzemy się za samodzielny montaż. Z reguły (choć właśnie nie dotyczy to wszystkich stacji), czujnik umieszcza się po zewnętrznej stronie budynku, w miejscu nie najbardziej nasłonecznionym. Natomiast jednostkę główną można w większości zawiesić na ścianie lub trzymać na przykład na stoliku nocnym.


W jakich cenach są stacje pogody do domu?


Dostępnych modeli stacji pogodowych jest naprawdę wiele. Te najbardziej profesjonalne będą wskazywać najwięcej parametrów i zrobią to najbardziej szczegółowo i precyzyjnie. Będą też jednak najdroższe. Ceny takich stacji pogodowych mogą sięgać rzędu kilkuset złotych, ale jeśli potrzebujemy wiedzieć o pogodzie wszystko na 100%, to warto i na takie się zdecydować. Dla osób nieco mniej wymagających fajnym rozwiązaniem będą prostsze modele stacji pogody. Ten rodzaj mierników można nabyć już za ok. 70-100zł, co przedstawia się bardzo przystępnie. Wybrać można także opcję najbardziej "basic", czyli termometr elektroniczny, który uda się złapać za cenę 20-40zł. Urządzenie do sprawdzania pogody warto mieć w domowym zapleczu, a możliwości jakie obecnie mamy, pozwolą znaleźć w SuperWnetrze dla każdego coś odpowiedniego!

 

Cena
-
Na skróty:
Promocje (15)

Marka Mepal