Suszone grzyby i owoce przygotowane na chłodne dni? Możesz je zrobić samemu! Potrzebne do tego są jedynie odpowiednie urządzenia, które poradzą sobie z obrobieniem żywności. Będą to oczywiście suszarki do grzybów i owoców! Suszarki składają się z kilku części (tacek), na których układamy pokrojne w plasterki lub cząstki jabłka, śliwki czy moreli. Pod wpływem dobrze dobranej temperatury (w wielu modelach mamy zakres temperatury do wyboru), żywność pozbawiana jest wody i ulega powolnemu suszeniu z zachowaniem wszystkich walorów odżywczych. Suszarki do owoców oraz grzybów to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy cieszyć się smakiem ulubionych przekąsek przez długi czas!

Wyjątkowe urządzenie sprawdzające się w każdej kuchni


Suszenie grzybów i owoców jest czynnością, która pozwoli zachować sezonową żywność na długi czas. Obróbka cieplna jest najlepszym sposobem na zatrzymanie w produktach potrzebnych dla zdrowia wartości odżywczych. Suszone owoce własnej roboty staną się świetną przekąską, która będzie dobrą alternatywą dla chipsów czy przesłodzonych batoników. Suszarka do grzybów i owoców składa się zazwyczaj z kilku sitek ułożonych warstwami. To właśnie na nich układa się wybrane produkty do suszenia. Po włączeniu urządzenia pomiędzy poziomami zaczyna przepływać gorące powietrze, które usuwa wilgoć z grzybów, warzyw lub owoców. Oczywiście można zdecydować się na suszenie żywności w piekarniku, jednak tutaj podczas obróbki cieplnej może dojść do niechcianego przypalenia produktów, który niestety zmieni smak i aromat grzybów, warzyw czy ziół. Źle dobrana temperatura może również pozbawić produktów wartości odżywczych, tym samym powoduje, że cenne składniki, które miały się zakonserwować ulatniają się.


Dlaczego warto suszyć owoce, warzywa i grzyby?


Gdy sezon letni lub jesienny trwa w pełni na rynku pojawiają się świeże warzywa i owoce, które mogą nie tylko służyć na ten czas, dzięki obróbce termicznej smacznymi produktami można cieszyć się cały rok. Bardzo zdrową metodą konserwowania żywności jest ich suszenie. Naturalny i zdrowy sposób na to aby zawsze w razie potrzeby i ochoty pod ręką znalazła się odżywcza i smaczna przekąska. Oczywiście w sklepach dostać można gotowe suszone produkty, jednak zazwyczaj są one droższe i wypełnione konserwantami, które mają za zadanie wzmocnić smak i aromat, co niekoniecznie przekłada się na ich walory zdrowotne. Zdecydowanie bardziej opłacalne więc jest samodzielne zbieranie grzybów i suszenie je we własnym zakresie. Pomoże w tym zadaniu suszarka do owoców. W urządzeniu tym można z powodzeniem suszyć również grzyby, zioła takie jak bazylia, tymianek, rozmaryn, natkę pietruszki lub miętę. Jakość gotowych przypraw w sklepie nie zawsze jest dobra, dlatego zajmując się tym samodzielnie istnieje pewność, że zasuszone zioła będą lepszej jakości.


Jakie wyjątkowe funkcje można znaleźć wśród urządzeń tego typu?


W asortymencie SuperWnetrze znaleźć można dehydratory wykonane z różnych materiałów wysokiej jakości. Zazwyczaj jest to atestowane tworzywo sztuczne, które bezpieczne jest w kontakcie z żywnością, czy stal nierdzewna, która również doskonale się do tego nadaje. Różnorodność suszarek do owoców sprawia, że można wybierać w wielu dodatkowych funkcjach, które usprawnią tę czynność i spowodują, że będzie ona wygodna i bezproblemowa. Suszarka do grzybów może być wyposażona w elektroniczną termoregulację, która pozwoli odpowiednio ustawić temperaturę pojemnika tak, aby suszenie odbyło się w sposób jak najbardziej odpowiedni dla danego produktu. Niektóre z suszarek wyposażone są w zegar z sygnałem dźwiękowym, który pozwala ustawić czas działania urządzenia, bez potrzeby ciągłego nadzoru. Przezroczyste wieka suszarek pozwolą na kontrolę wzrokową stanu suszenia. Dehydratory różnią się również pojemnością, więc z powodzeniem można dostosować jej wielkość do własnych potrzeb. Warto również dokonać wyboru pod kątem energooszczędności. Suszenie produktów trwa zazwyczaj kilka godzin, więc warto zainwestować w sprzęt, który nie będzie nadwyrężał zużycia prądu w gospodarstwie domowym.

Pergole Ogrodowe