zobacz wiecej » zobacz mniej »

Suszarki do naczyń i ociekacze na sztućce - praktyczne akcesoria kuchenne

Suszarki i ociekacze to must have w wyposażeniu każdej domowej kuchni. Suszarka do naczyń pozwoli nam na sprawne oraz łatwe przechowywanie i oczywiście suszenie mokrych, umytych talerzy, kubków czy też misek. Z kolei ociekacz na sztućce pomieści bez problemu wszelkiego rodzaju noże, widelce oraz łyżki. Warto swoją kuchnię wyposażyć w najlepszą suszarkę i praktyczny ociekacz aby mycie naczyń stało się naprawdę przyjemniejsze. Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do naczyń i ociekacza nas sztućce? Przeczytacie o tym w dalszej części!

Jaka powinna być dobra suszarka do naczyń? 

Przede wszystkim suszarkę do naczyń powinniśmy dobrać biorąc pod uwagę ilość wolnej przestrzeni na kuchennym blacie. Jeśli nie możecie sobie pozwolić na dużą, pojemną suszarkę do naczyń, postawcie na wersję mniejszą lub na przykład składaną! Składana suszarka na naczynia po spełnieniu swojej funkcji może bez problemu wylądować w kuchennej półce do czasu aż ponownie będzie Wam potrzebna. Suszarki możemy również podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Najbardziej klasyczne są suszarki ze stali nierdzewnej. Są to praktyczne i eleganckie suszarki, odporne na korozję, dzięki czemu nawet po długim czasie użytkowania wyglądają bardzo dobrze. Ich atutem jest także to, że są proste w utrzymaniu w czystości i nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów ”pielęgnacyjnych”, wystarczą zwykłe środki czystości używane na co dzień. Suszarka ze stali nierdzewnej świetnie odnajdzie się zarówno w nowoczesnej kuchni jak i w tej tradycyjnej. Ciekawą alternatywą dla suszarek stalowych są suszarki do naczyń z tworzywa sztucznego. Suszarki tego rodzaju są odporne na wszelkie zarysowania i uszkodzenia, a tworzywo zapewnia ich doskonałą jakość wykonania. Dużą zaletą suszarek z tworzywa jest szeroka dostępność modeli i wariantów kolorystycznych. Dzięki temu można z łatwością dobrać suszarkę do pozostałych elementów wyposażenia domowej kuchni nadając jej jednolitego stylu. Suszarki z tworzywa są przystępne cenowo, dlatego z pewnością nie nadszarpną budżetu, a są naprawdę solidne i służą bardzo długo.

 

Suszarki do naczyń możemy również podzielić ze względu na ich budowę i przeznaczenie. W tej kategorii warto wymienić suszarki stacjonarne, czyli te najczęściej spotykane i wybierane, które po prostu stoją sobie na kuchennym blacie. Inną opcją są suszarki wiszące, idealne do zawieszenia nad zlewem aby woda z mokrych naczyń mogła swobodnie spływać. Do swojej dyspozycji możemy mieć także suszarki szafkowe, które włożymy bezpośrednio do kuchennych półek. W zależności od powierzchni blatu zadecydujcie, która z nich będzie dla Was najbardziej optymalna i z której będzie się Wam najwygodniej korzystało podczas mycia naczyń.

 

 

Jaka jest najlepsza suszarka do naczyń?

 

Z pewnością taka, która odpowiada wszelkim Waszym oczekiwaniom. W asortymencie naszego sklepu znajdziecie ogromną ilość ciekawych i praktycznych suszarek i ociekaczy do naczyń. Jednymi z bestsellerowych pozycji są oczywiście suszarki do naczyń Joseph Joseph. Na szczególną uwagę zasługuje suszarka do naczyń Connect, złożona z 2 uzupełniających się części. Posiada specjalne wypustki, na których umieścić możemy mokre, umyte kubki, talerze czy inne naczynia. W zestawie znajduje się także kubeczek do umieszczenia narzędzi kuchennych oraz sztućców. Dużą zaletą suszarki Connect jest możliwość regulowania jej wielkości, dzięki czemu możemy zaoszczędzić miejsce na kuchennym blacie. Występuje w dwóch wariantach kolorystycznych – białym z zielonymi elementami oraz szaro-grafitowym, dlatego bez problemu dopasuje się wielu kuchennych stylistyk. Podobnymi parametrami cechuje się suszarka Extend, można więc potraktować ją jako świetny zamiennik suszarki Connect.

 

A może postawić na ociekacz na sztućce?
 

Oprócz suszarek do naczyń, możecie jako osobny produkt kupić sam ociekacz do sztućców. Ociekacze mogą być jedno przegrodowe lub kilku przegrodowe. W zależności więc od ilości narzędzi kuchennych jakimi dysponujecie możecie wybrać większy lub mniejszy wariant. Spośród wielu ociekaczy, które znaleźć można w naszym sklepie internetowym zdecydowanie polecamy ociekacz na sztućce Dock marki Joseph Joseph. Posiada 3 praktyczne przegródki, dzięki czemu umieścimy w nim naprawdę dużą ilość sztućców. Wykonany jest z trwałego tworzywa, które zapewnia mu ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami. Umieszczona na spodzie podkładka umożliwia swobodnej spływanie wody spod mokrych naczyń. Zestaw suszarka do naczyń + ociekacz to zgrany duet, który warto mieć w swojej kuchni. Jeśli chcecie kupić najlepszą suszarkę na naczynia znajdziecie ją właśnie u nas - w SuperWnetrze!Prezenty na wyjatkowe okazje
Wybieraj produkty według swoich ulubionych kolorów