Sztućce

Sztućce to narzędzia kuchenne niezbędne w każdym domu. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ważne jednak, by doskonale spełniały swoją rolę. Najbardziej rozchwytywanymi sztućcami są sztućce ze stali nierdzewnej, cechujące się najlepszą jakością oraz trwałością. Mogą być w całości wykonane ze stali lub posiadać ozdobne rączki np. z drewna lub tworzywa sztucznego. Podstawowymi narzędziami podczas spożywania posiłków są oczywiście widelce i noże stołowe oraz łyżki stołowe. Przydatne do ciast oraz słodkości będą z kolei widelczyki deserowe lub łyżeczki. Dla małych dzieci świetne będą łagodne sztućce plastikowe, które nie spowodują żadnych urazów i są bardzo bezpieczne. W Superwnetrze odkryjesz całą gamą pięknych, eleganckich sztućców na każdą okazję. Najciekawsze propozycje możesz zobaczyć tuż poniżej – gorąco zachęcamy!

Sztućce - niezbędny element zastawy stołowej


Sztućce są podstawowym elementem wyposażenia domowej kuchni. Przedmioty codziennego użytku powinny znaleźć się zawsze pod ręką, gotowe do użycia. Z racji częstego ich wykorzystywania bardzo ważne jest, aby były one wykonane solidnie przy użyciu materiałów najwyższej jakości. W asortymencie SuperWnetrze można zakupić zestawy sztućców oraz pojedyncze elementy znanych i sprawdzonych marek. Wszystkie akcesoria wyposażenia domowego producentów cechuje wysoka klasa oraz perfekcjonizm wykonania. Wybierając produkty tych marek zachodzi pewność, że będą one trwałe i będą długo służyły. Poza podstawowymi sztućcami, których używa się najczęściej, czyli łyżki, widelce i noże warto mieć również na wyposażeniu kilka dodatkowych komponentów do zadań specjalnych. W kuchni przydać się mogą widelce do szarpania wołowiny, noże do ryb, łyżeczki do tapas czy łyżeczka spiralna do miodu. Mogą one posłużyć do podawania wykwintnych potraw i przystawek podczas ważnych i uroczystych spotkań. Szeroka oferta sztućców pozwoli skompletować niezbędne kuchenne przybory Sztućce, które swoje miejsce mają w każdej kuchennej szufladzie powinny zostać wybrane starannie, tak aby odpowiednia była nie tylko ich użyteczność, ale również by odpowiadały posiadanej zastawie stołowej. Najczęściej wybierane są elementy wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej, są bardzo łatwe w czyszczeniu, można je myć w zmywarce, są odporne są na korozję. Na piknik lub wycieczki w plener idealnie nadają się te, które wykonane są ze skrobi kukurydzianej. Są one w 100% biodegradowalne, więc są doskonałą alternatywą dla plastikowych elementów. Sztućce dla dzieci tworzone są przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie użytkowania przez malucha. Zestawy dziecięce mogą składać się z różnych części, dodatkowo posiadają niezwykle kolorowe nadruki z rączkami w kształcie kredek, z wizerunkami leśnych zwierząt lub postaciami ze znanych bajek. Doskonałym pomysłem na prezent będą eleganckie sztućce z klasycznych kolekcji lub te z odważnym wzornictwem i nowoczesnym wykończeniem.


Nakrycie stołu - jak ułożyć sztućce


Pięknie nakryty stół z pewnością podniesie przyjemność ze spożywanego posiłku. Estetyczny obrus, odpowiednia zastawa, oryginalne dodatki w połączeniu z wyjątkowym zapachem są gwarancją smacznej uczty. Warto układać naczynia i sztućce zgodnie z zasadami savoir-vivre, tak aby upiększyć stół i jednocześnie zapewnić wygodę gościom. Ułożenie sztućców powinno być odpowiednie do kolejności serwowanych dań. Układa się je po trzech stronach talerzy. Najdalej od niego powinny znaleźć się sztućce, które będą używane jako pierwsze. Po prawej stronie, najbliżej talerza powinien leżeć nóż stołowy, którego ostrze powinno być skierowanie w stronę naczynia, dalej w odstępie ok. 3 cm. powinna leżeć łyżka i na końcu powinien znaleźć się nóż przystawkowy. Lewa strona talerza przeznaczona jest na widelce. Sztućce deserowe swoje miejsce mają nad talerzem. Przyswojenie sobie tych kilku zasad pozwoli na szybkie przygotowanie stołu na serwowanie pysznych dań.

Cena
-
Na skróty:
Promocje (153)