Wałki kuchenne

Wałek kuchenny to uniwersalne narzędzie, które każdy powinien posiadać w swojej kuchni. Służy do idealnego wałkowania ciasta bez którego nie będzie w stanie zrobić dużej ilości tradycyjnych potraw. W naszym sklepie znajdziesz wałki wykonane z różnego materiału i kształtów. Większość wałków dostępnych na naszej stronie zawiera miarki, które umożliwiają uzyskanie idealnej grubości ciasta. Są to zarówno wałki do wypieków jak i do wykonywania dekoracji takich jak lukier. Będą też dobrym prezentem dla osób interesujących sie pieczeniem i wyrobami cukierniczymi. Nie czekaj, kup już dziś! 

Tradycyjne wałki kuchenne

 

Każdy, kto lubi piec słodkie pyszności powinien mieć na wyposażeniu swojej kuchni odpowiedni wałek do ciasta. Sekret udanego wypieku, to przede wszystkim dobrze przygotowana masa. Wałki kuchenne przydadzą się także do przygotowania pierogów, domowego makaronu czy pizzy. Rozwałkowane ciasto powinno być odpowiedniej wielkości i grubości, a to można osiągnąć dzięki dobrze dobranemu wałkowi, który jest wygodny w użyciu. Akcesorium powinno być także wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są łatwe w czyszczeniu oraz zapobiegają przywieraniu do nich ciasta. Przy wyborze odpowiedniego wałka należy również zwrócić uwagę na uchwyty, które wspomagają jego pracę. Dzięki wygodnym rączkom wałkowanie będzie wygodne i nie będzie potrzeby używania siły aby odpowiednio i precyzyjnie nadać ciastu pożądanej grubości i gładkości. Dobry wałek do ciast będzie służył w domu przez długie lata, dlatego warto przyłożyć się do jego wyboru.

 

Rodzaje wałków do ciasta

 

Tradycyjne i najbardziej popularne wałki do ciasta wykonane są z drewna i wyposażone w rączki, dzięki którym szybko i sprawnie można rozwałkować przygotowaną masę. Do wyboru są wałki drewniane wykonane z jednego kawałka drewna ze stabilną rączką lub z uchwytami po obu stronach, które są ruchome i pracują razem z wałkiem. Drugie rozwiązane jest wygodniejsze i z pewnością ułatwi rozgniatanie ciasta. Pamiętać należy o tym, że drewniane wałki podczas czyszczenia należy jedynie przetrzeć wilgotną ściereczką lub gąbką. Z pewnością nie powinno się zostawiać ich na dłużej w wodzie, ponieważ wilgoć może spowodować napuchnięcie materiału. Można również od czasu do czasu przetrzeć go kropelką oleju jadalnego. Wałek silikonowy to kolejny przedmiot, który z pewnością sprawdzi się w kuchni. Materiał ten nie pochłania zapachów oraz jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości, jest także lżejszy od wałka drewnianego, przez co praca nad ciastem stanie się wygodniejsza.  

 

Wałki do zadań specjalnych

 

W ofercie SuperWnetrze znajdują się wałki do ciasta, które posiadają dodatkowe zalety ułatwiające rozgniatanie masy na ciasto. Można przyjrzeć się regulowanej wałkownicy marki Joseph Joseph. Na drewnianej powierzchni posiada miarkę, która pozwoli odmierzyć potrzebną wielkość ciasta. Kolorowe, gumowe krążki, które znajdują się na bokach będą doskonałą pomocą do rozwałkowania ciasta odpowiedniej grubości. Wałkownica z marmuru bez problemu poradzi sobie z każda masą. Mini wałek do ciasta posłuży do idealnego rozwałkowania trudno dostępnych brzegów masy, wygodna rączka umożliwia dokładne dociśnięcie wałka do stolnicy. W kuchni miłośnika cukiernictwa z pewnością sprawdzi się wałek do lukru. Zapoznać się także można z wałkiem wielozadaniowym, nie tylko dobrze rozwałkuje masę, ale jego wnętrze uzupełnić można mąką, którą przez małe otwory posypywać można ciasto. Wszystkie wałki znajdujące się w asortymencie SuperWnetrze wykonane są z najwyżej jakości materiałów i bezpieczne są w kontakcie z żywnością.

 

Marka Orion