Wentylatory i klimatyzatory

Wentylatory to niezwykle funkcjonalne urządzenia, które staną się najlepszym pomocnikiem w czasie upalnych, letnich dni. Idealnie chłodzą wszelkiego rodzaju pomieszczenia i można je wykorzystać zarówno w biurze w firmie jak i w domowym zaciszu. Niewątpliwą i zbawienną dla nas zaletą tych urządzeń jest to, że wykonują ruch obrotowy odpowiadający za dokładne mieszanie się powietrza, przez co otrzymujemy satysfakcjonujący nas efekt szybkiego i skutecznego chłodzenia. Wszyscy doskonale wiemy, co czeka nas latem, kiedy temperatura mocno wyskoczy w górę, dlatego wiosna (kwiecień, maj, początek czerwca) to idealny moment na uzbrojenie się w najlepszy model wentylatora. Wtedy też mamy największy wybór. Później trzeba kupować to co zostało w sklepie, a nie zawsze może to być dobry wybór. Dzięki odpowiedniemu wentylatorowi nawet 30 stopniowe upały nie będą nam straszne, a po wejściu do ochłodzonego pomieszczenia poczujemy ogromną ulgę! Jak się zabrać za wybranie wentylatora i jakie informacje o nim powinny Wam być dobrze znane? O tym już za moment!

Jaki wentylator wybrać? Podłogowy, a może stołowy?


Wentylatory możemy podzielić na dwa główne rodzaje, które wszyscy znamy. Będą to wentylatory podłogowe oraz wentylatory stołowe czy inaczej zwane biurkowymi. Wentylatory stojące to urządzenia, które obejmują swym zasięgiem znacznie większą przestrzeń pomieszczenia. Dzięki temu szybciej i sprawniej spowodują przyjemną, niższą temperaturę we wnętrzu domu czy biura. Z kolei wentylator biurkowy jest jego mniejszą wersją, którą z łatwością umieścimy przy biurku lub na stole i schłodzimy stosunkowy niewielki obszar. Nie zajmują one wiele miejsca, ale bez problemu dadzą nam odrobinę orzeźwienia oraz ochłodzenia w upalny, letni dzień. Na co dzień do pracy przy biurku będą one bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem. Wybór dostosujcie więc do Waszego zapotrzebowania na chłodny powiew powietrza. Kto potrzebuje go doraźnie – niech się skusi na mały, biurkowy egzemplarz. Dla chcących fali szybkiego ochłodzenia – zdecydowanie lepszy będzie wentylator stojący!


Wentylator okrągły, a może kolumnowy?


Wentylatory mogą również występować w kilku odmiennych formach, co dla osób lubiących niebanalne rozwiązania, będzie z pewnością ciekawą opcją. Powszechnie znany nam wszystkim jest klasyczny wentylator o okrągłym kształcie, który wciąż jest najbardziej popularną i szeroko dostępną opcją, po którą sięga wielu klientów. Jak myślimy o wentylatorze, to każdy przed oczami ma właśnie okrągły wiatrak. Wybór staje się jednak coraz większy i możemy wybrać na przykład wentylator kolumnowy! Jest to wentylator, który zamiast śmigła posiada specjalne skrzydełka ułożone jedne na drugich. Są one znacznie węższe i smuklejsze o tradycyjnych wentylatorów, ale chłodzą bardzo dobrze, dlatego stanowią ich bardzo interesującą alternatywę. Dodatkowo, dzięki zgrabnej formie zajmują mniej miejsca w domowym pomieszczeniu. Świetne rozwiązania do małych mieszkań! Atutem wentylatorów kolumnowych jest również bardzo dobra wydajność – porządnie chłodzimy przestrzeń, a nie zużywamy mnóstwa energii. Można więc śmiało po nie sięgać! Fanom klasyków polecamy okrągłe wentylatory, bo choć nie zaskakują one intrygującym designem, wciąż są doskonałymi urządzeniami do chłodzenia!


Jakie parametry są istotne w wentylatorach do domu?


Słów kilka o technice rzec trzeba. Zdecydowanie najważniejszym parametrem jest moc wentylatora. W klasycznych wentylatorach jest ona dopasowana do średnicy śmigła. Z kolei w wentylatorach kolumnowych zależy ona od liczby skrzydełek, w które został on wyposażony. Wentylatory stołowe cechują się mocą od zazwyczaj od 20 do 40 W, a wersje stojące wentylatorów mają jej od 40 do 60 W. Wentylatory kolumnowe mają około 40 W, co stawia je na równi z tradycyjnymi urządzeniami. Kolejnym istotnym parametrem wentylatorów jest również prędkość nawiewu. Prędkość nawiewu pomaga nam kontrolować oraz ustawiać wybraną przez nas szybkość obracania się czy to skrzydełek czy śmigła, co wpływa oczywiście na szybsze chłodzenie całego pomieszczenia. Oprócz samej prędkości, często dostajemy możliwość regulowania kierunku obrotu naszego wentylatora. Zmiana kierunku spowoduje, że powietrze będzie ochładzane wielokierunkowo i szybciej odczujemy kojący chłód. Jeśli zamierzacie wyposażyć dom lub biuro w wentylator, koniecznie zwróćcie uwagę na wymienione przez nas parametry. Pozwoli Wam to zdecydować się na najlepsze urządzenie do chłodzenia, które sprawdzi się świetnie przez całe upalne lato.


Z czego wykonane są obudowy do wentylatorów domowych?


Wentylatory najczęściej występują w dwóch popularnych wariantach – pierwszy z nich to tworzywo sztuczne, natomiast drugi, to stal. Wentylatory z obudową z tworzywa z reguły są nieco tańsze niż ich odpowiedniki ze stali nierdzewnej, ale jakościowo wypadają naprawdę w porządku i warto w nie zainwestować. Dużą, istotną zaletą tego typu wentylatorów jest możliwość ściągnięcia obudowy, co pozwoli nam prawidłowo wyczyścić taki wentylator. To ważne, jeśli chcemy by urządzenie posłużyło nam na dłużej. Kurz może w tym przeszkadzać, dlatego pamiętajmy o czyszczeniu wentylatora co jakiś czas. Wentylatory wykonane ze stali są bardzo trwałe i solidne, możemy więc być pewni, że nie ulegną szybko zniszczeniu. Dodatkowym atutem jest ich bardziej nowoczesny, modernistyczny design. Prezentują się po prostu świetnie! Stalowe wentylatory są widocznie droższe, jednak jeśli budżet nie stanowi dla Was większego problemu, będą one zdecydowanie dobrą inwestycją na długie lata.


Jaki wentylator wybrać do poszczególnego pomieszczenia w domu?


Wentylatory używane w domowych pomieszczeniach powinny cechować się odpowiednimi właściwościami. Wentylator do sypialni powinien działać jak najciszej by nie przeszkadzać nam w trakcie snu lub wypoczynku. Powinien być także kompaktowy, by nie zabierać cennej przestrzeni. Przed wyborem wentylatora do sypialni zdecydowanie należy zwrócić uwagę na poziom dźwięku, jaki emituje wentylator. Dobry wentylator do domu powinien działać na niskim poziomie emisji dźwięku. Ważne by miał także możliwość doboru prędkości wentylacji. W nocy prędkość działania powinna być bardziej delikatna niż w dzień, co pozwoli nam uniknąć zawiania. Super rozwiązaniem będzie tutaj wentylator sufitowy, który umieszcza się w centralnej części pokoju. Działa on delikatnie, ale skutecznie, a my leżąc w łóżku czujemy przyjemny powiew chłodnego powietrza. Z kolei wentylator do salonu może mieć większy rozmiar. Na pewno lepszą opcją będzie też tutaj wentylator stojący, który swoim zasięgiem ogarnie znaczną część pomieszczenia. W salonie możemy postawić również na ciekawy, oryginalny design. Modny i nowoczesny wentylator będzie stanowić fajne uzupełnienie domowej przestrzeni. W biurze – zarówno tym w firmie jak i w homeoffice najlepiej postawić na zgrabny i mały wentylator biurkowy. Ustawiony na blacie pozwoli nam poczuć na twarzy przyjemny chłód! Jeśli dopadło Was lato i nie daje Wam to spokoju, zdecydowanie polecamy Wam inwestycję w dobry, porządny wentylator!


Jaki jest najlepszy wentylator? Który kupić?


Wybór jest naprawdę ogromny! Samych rodzajów wentylatorów mamy bardzo dużo, co już wiecie z informacji, które podaliśmy Wam wyżej. Do tego dochodzi podział na materiał, funkcjonalność, dobór do pomieszczenia – istne szaleństwo! Doskonale wiemy, że nie jest łatwo wybrać jeden, najlepszy produkt, jeśli mamy do dyspozycji 50, 100 czy więcej propozycji. W takim tłumie, wyłowić idealną dla nas perełkę to spory wyczyn! Aby skrócić Wasz czas szukania i rozpatrywania różnych opcji, wybraliśmy dla Was 3 najlepsze wentylatory, po które możecie sięgać w ciemno! Ich parametry, właściwości, wykonanie i wygląd to czysta perfekcja, więc zakup któregoś z nich pozwoli Wam spokojnie przetrwać całe gorące lato, które właśnie do nas nadchodzi. Kto chętny na wybranie idealnego wentylatora, niech zostanie z nami jeszcze przez chwilę! Poniżej wszystkie nasze bestsellery do ochładzania domu i biura!


Wentylator Sencor SFN 9011SL


Na pierwszy ogień rzucamy wentylator stojący marki Sencor, a konkretnie model SFN 9011SL. Dlaczego akurat ten wentylator? Przede wszystkim dlatego, że jest to urządzenie wielofunkcyjne. Oznacza to, że poza funkcją samego wentylowania powietrza posiada także opcję nawilżania powietrza, schładzania oraz jonizacji! Wszystkie te opcje pracy są bardzo pomocne i pozwolą nam na przetrwanie upalnego lata bez problemu. Wentylator ten działa w 3 trybach, dlatego w zależności od tego jaki efekt chłodzenia chcemy uzyskać, dopasujemy tryb do swoich upodobań. Super funkcją jest zainstalowany timer – dzięki niemu możecie ustawić czas chłodzenia pomieszczenia. Po wybranym zakresie, wentylator wyłączy się automatycznie. Jest to na pewno większe urządzenie niż klasyczny wentylator, ale jeśli macie dużo wolnej przestrzeni do schłodzenia, to jest to propozycja w sam raz dla Was!


Wentylator Sencor SFN 5040BL


Nasza kolejna propozycja to wentylator stojący, w formie kolumnowej. Wygląda niezwykle nowocześnie i designersko, ale przede wszystkim idealnie chłodzi nawet duże przestrzenie. Jego ogromnym atutem jest smukła forma. Ten wentylator wciśnie się w nawet niewielką przestrzeń, a to za sprawą swojej zgrabnej i cienkiej ”linii”. Działa bardzo cicho, dzięki czemu nie dość, że jest niemalże niewidzialny to i w dodatku niesłyszalny. Nie będzie z pewnością przeszkadzać w żadnych, codziennych czynnościach w domu. Posiada zegar z funkcją minutnika, co pozwoli Wam nastawić sobie czas jego działania. Dla każdego z 3 wiatraczków, w które jest wyposażony można ustawić 3 różne prędkości pracy lub zastosować funkcję automatycznej oscylacji. Jeśli nie macie dużo miejsca, a dużą potrzebę na wietrzenie domowej przestrzeni, ten model jest dla Was stworzony!


Wentylator Sencor SFN 4031BK


TOP3 najlepszych wentylatorów zamyka model SFN 4031BK marki Sencor. Jest to urządzenie z serii bardziej klasycznej, gdyż mamy tutaj wersję typową – okrągłą wentylatora. Posiada on automatyczną rotację pod kątem 90 stopni w poziomie i możliwość ustawienia kąta pochylenia. Wszystko po to, by sprostać naszym wymaganiom! Możemy go włączyć w 3 trybach prędkości. Dużym plusem tego wentylatora jest także możliwość wybrania pasującej nam wysokości urządzenia w zakresie od 102 do 120 cm. Super! Za jego wyborem kusi cena, która jest naprawdę atrakcyjna. Jeśli szukacie dobrego urządzenia do chłodzenia, za dobre pieniądze – to musicie wybrać model SFN 4031BK!