Wentylatory i klimatyzatory

(49)

Wentylatory domowe - wentylatory do domu i biura - poznaj ofertę od SuperWnetrze!


Wentylatory to praktyczne, funkcjonalne urządzenia, które staną się Twoim najlepszym pomocnikiem w trakcie upalnych, letnich dni. Idealnie chłodzą wszelkiego rodzaju pomieszczenia i możemy je wykorzystać zarówno w biurze jak i w domu. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że wykonują ruch obrotowy odpowiadający za dokładne mieszanie się powietrza przez co otrzymujemy zatysfakcjonujący nas efekt chłodzenia. Wentylatory możemy podzielić na dwa główne rodzaje: będą to wentylatory stojące oraz wentylatory biurkowe. Wentylatory stojące obejmują swym zasięgiem większą przestrzeń pomieszczenia, dzięki czemu szybciej i sprawniej spowodują przyjemną, niższą temperaturę we wnętrzu. Z kolei wentylator biurkowy jest jego mniejszą wersją, którą z łatwością umieścimy przy biurku lub na stole i schłodzimy stosunkowy niewielki obszar. Nie zajmują one wiele miejsca, ale bez problemu dadzą nam odrobinę orzeźwienia oraz ochłodzenia. Na co dzień do pracy przy biurku będzie bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem.


Wentylatory mogą również występować w kilku odmiennych formach. Powszechnie znany jest klasyczny wentylator o okrągłym kształcie, który wciąż jest najbardziej popularną i szeroko dostępną opcją, po którą sięga wielu klientów. Wybór staje się jednak coraz większy i możemy wybrać na przykład wentylator kolumnowy, posiadający zamiast śmigła specjalne skrzydełka ułożone jedne na drugich. Są one znacznie węższe o tradycyjnych wentylatorów, ale chłodzą bardzo dobrze, dlatego stanowią ich bardzo interesującą alternatywę. Dodatkowo, dzięki zgrabnej formie zajmują mniej miejsca w domowym pomieszczeniu. Ich atutem jest również bardzo dobra wydajność - można więc śmiało po nie sięgać.

 

Wentylatory do domu i biura - najważniejsze parametry wentylatorów domowych


Zdecydowanie najważniejszym parametrem jest moc wentylatora. W klasycznych wentylatorach jest ona dopasowana do średnicy śmigła. Z kolei w wentylatorach kolumnowych zależy ona od liczby skrzydełek, w które został wyposażony. Wentylatory biurkowe cechują się mocą od zazwyczaj od 20 do 40 W, a wersje stojące mają jej od 40 do 60 W. Wentylatory kolumnowe mają około 40 W. Kolejnym istotnym parametrem wentylatorów jest również prędkość nawiewu. Prędkość nawiewu pomaga nam kontrolować oraz ustawiać wybraną przez nas szybkość obracania się czy to skrzydełek czy śmigła, co wpływa oczywiście na szybsze chłodzenie całego pomieszczenia. Oprócz samej prędkości, często dostajemy możliwość regulowania kierunku obrotu naszego wentylatora. Zmiana kierunku spowoduje, że powietrze będzie ochładzane wielokierunkowo i szybciej odczujemy kojący chłód.

 

Materiał obudowy - z czego wykonane są wentylatory do domu i biura?


Wentylatory domowe najczęściej występować mogą w dwóch wariantach - pierwszy to tworzywo sztuczne, natomiast drugi, to stal. Wentylatory z obudową z tworzywa mogą być nieco tańsze niż te stalowe, ale jakościowo wypadają naprawdę w porządku i warto w nie zainwestować. To, co istotne to możliwość ściągnięcia obudowy, by prawidłowo móc wyczyścić taki wentylator. Wentylatory wykonane ze stali są bardzo trwałe, nie ulegną szybko zniszczeniu, a przy tym prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko. Są one także nieco droższe, jednak jest to zdecydowanie dobra inwestycja.

 

Wentylatory domowe - jaki wentylator do poszczególnego pomieszczenia?


Wentylatory używane w domowych pomieszczeniach powinny cechować się odpowiednimi właściwościami. Wentylator do sypialni powinien działać jak najciszej by nie przeszkadzać nam w trakcie snu lub wypoczynku. Powinien być także kompaktowy, by nie zabierać cennej przestrzeni. Przed wyborem wentylatora do sypialni zdecydowanie należy zwrócić uwagę na poziom dźwięku jaki emituje wentylator. Dobry wentylator powinien działać na niskim poziomie emisji dźwięku. Ważne by miał także możliwość doboru prędkości wentylacji. W nocy prędkość działania powinna być bardziej delikatna niż w dzień, co pozwoli nam uniknąć zawiania. Z kolei wentylator do salonu może mieć większy rozmiar. Na pewno lepszą opcją będzie też tutaj wentylator stojący, który swoim zasięgiem ogarnie znaczną część pomieszczenia. W salonie możemy postawić również na ciekawy, oryginalny design. Modny i nowoczesny wentylator będzie stanowić fajne uzupełnienie domowej przestrzeni. Jeśli dopadło Was lato nie daje Wam to spokoju, zdecydowanie polecamy Wam inwestycję w dobry, porządny wentylator domowy!

 

Porządny wentylator do domu - jaki polecamy?


Co możemy Wam polecić? Na pierwszy ogień rzucamy wentylator stojący marki Sencor, a konkretnie model SFN 9011SL. Dlaczego akurat ten wentylator? Przede wszystkim dlatego, że jest to urządzenie wielofunkcyjne. Oznacza to, że poza funkcją wentylowania powietrza posiada także opcję nawilżania powietrza, schładzania oraz jonizacji! Wszystkie te opcje pracy są bardzo pomocne i pozwolą nam na przetrwanie lata. Wentylator ten działa w 3 trybach, dlatego w zależności od tego jaki efekt chłodzenia chcemy uzyskać, dopasujemy tryb do swoich upodobań.


Prezenty na wyjatkowe okazje
Wybieraj produkty według swoich ulubionych kolorów