Wyciskacze do cytrusów - najlepsze wyciskarki do cytrysów


Wyciskarki do cytrusów to pomocne i funkcjonalne przybory, które pozwolą nam w mgnieniu oka wycisnąć sok z różnego rodzaju cytrusów. A jak wiadomo, cytrusy to samo zdrowie, więc warto pić z nich sok! Jeśli chcecie w prosty i szybki sposób wycisnąć sok z cytryny, grejpfruta czy pomarańczy, musisz swoją kuchnię wyposażyc w najlepszą wyciskarkę do cytrusów. Jakie wyciskacze i wyciskarki mamy do wyboru? Co jest istotne w tego typu akcesoriach i w końcu, na jaką się zdecydować? O tym za moment!

 

Wyciskarki do cytrusów - jakie wyciskacze mamy do dyspozycji?


Wybór jest naprawdę spory! Jednym z najprostszym rozwiązań są nieduże, poręczne wyciskacze, które składają się z nakładki wyciskającej oraz miseczki czy pojemnika na wyciśnięty sok. Są one banalne w obsłudze. Wystarczy włożyć na nasadkę przekrojony owoc i naciskać aż do momentu wyciśnięcia całego soku. Jest to co prawda nieco "brudzące" zajęcie, ale jeśli zależy nam na czymś tanim i nieskomplikowanym, taki rodzaj wyciskacza będzie bardzo w porządku. Możemy również zdecydować się na bardziej rozbudowane modele, zazwyczaj elektryczne. Tego typu wyciskarki nie wymagają od nas użycia siły i sok wyciśniemy jeszcze szybciej! Będą jednak one znacznie droższe i zajmą nam nieco wiecej miejsca niż prostsze warianty. Jeśli robimy soki z cytrusów każdego dnia, to zdecydowanie lepiej w nie zainwestować.

 

Wyciskacze do cytrusów - na co zwrócić uwagę przy wyborze?


Podczas wyboru wyciskacza, zwróćmy uwagę na to, z czego został on wykonany. Wyciskacze mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, ze stali nierdzewnej czy ceramiki. Jeśli chcecie postawić na model z tworzywa sztucznego, istotnym jest fakt by było to trwałe i solidne tworzywo np. polipropylen. Polipropylen będzie zdecydowanie bardziej wytrzymały niż zwykły plastik. Wyciskacze ze stali nie wymagają od nas specjalnej uwagi, a o ich jakość możemy być pewni. Wyciskacze ceramiczne są elegancką propozycją i mogą stanowić nietuzinkową ozdobę, ale należy na nie uważać, by ich nie uszkodzić. Cena również odgrywa rolę. Najtańsze do zakupienia są oczywiście wyciskarki z tworzywa, natomiast najdroższe będą wyciskacze ceramiczne. W zależności od tego, jaki budżet chcemy przeznaczyć na zakup tego rodzaju akcesorium, zdecydujmy się na najbardziej pasujący nam wariant.


Prezenty na wyjatkowe okazje
Wybieraj produkty według swoich ulubionych kolorów