Czosnek to jedna z bardziej aromatycznych i nadających smaku przyprawa do dań. To niewielkie warzywo ma wielką moc, bo poza walorami smakowymi, jest bardzo zdrowy. Aby móc czerpać z niego korzyści, warto wyposażyć kuchnię w wyciskacz do czosnku. Zgrabne i poręczne akcesorium pozwoli nam sprawnie i szybko rozprawić się z czosnkowymi ząbkami. A jakie wyciskacze i praski do czosnku są godne uwagi? Wszelkie informacje o tych mini-urządzeniach znajdziesz poniżej! Sprawdź i wybierz idealny model i wyciskaj czosnek kiedy chcesz!

Absolutny must have na wyposażeniu kuchennym


Ciężko wyobrazić sobie przygotowywanie dań nie tylko bez niezbędnych produktów, ale także bez przypraw. Czosnek jest warzywem, którego używa się bardzo często, jego aromat doskonale podbija smak potraw. Od dawna też uznawany jest za naturalny antybiotyk, dzięki dużej zawartości antyoksydantów jego regularne spożywanie dobrze wpływa na odporność organizmu. Najczęściej używa się go do marynowania mięsa lub ryb, to także doskonały składnik przetworów z warzyw. Do słoiczków najczęściej trafiają całe ząbki, zaś do peklowania doskonale nadaje się czosnek starty. W tej czynności świetnie pomoże praska do czosnku, która doskonale go rozdrobni wyciskając z niego to, co najlepsze. Przejrzyj ofertę sklepu i wybierz dla siebie przyrząd kuchenny, które spełni Twoje wymagania.

 

Jaki będzie odpowiedni wyciskacz do czosnku?


W asortymencie SuperWnetrze znaleźć można praski do czosnku, które wykonane są z różnych materiałów, łączy je jedno - są to tworzywa najwyższej jakości, które bezpieczne są w kontakcie z żywnością. Najlepiej sprawdzają się te wykonane ze stali nierdzewnej, są bardzo wytrzymałe i poradzą sobie nawet z bardzo twardym ząbkiem czosnku. Wyciskasz nie jest skomplikowanym urządzeniem, jest niezwykle prosty w obsłudze, umożliwia szybkie i dokładne odgniecenie czosnku. Dzięki praskom specyficzna woń czosnku nie pozostanie na rękach. Najistotniejszą częścią jest sitko, powinno być ostre, a jego otwory niewielkie, dzięki czemu czosnek zostanie idealnie rozdrobniony. Miłośnikom prostego designu do gustu przypaść może ocynkowany wyciskacz Rocker, który ma kształt łukowatej rynienki. W asortymencie sklepu znajdują się wyciskacze do czosnku znanych producentów, marki takie jak Joseph Joseph, Brabantia, Fl1 czy Moha są gwarantem długiego użytkowania, ich produkty wykonywane są z najwyższą dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu są niezawodne.

 

Praski do czosnku z dodatkowymi funkcjami


Poza klasycznymi wyciskaczami do czosnku w sklepie SuperWnetrze znajdują się również praski wyposażone w dodatkowe elementy, które mogą przydać się w kuchni. Taką funkcję posiada praska, która nie tylko rozgniecie czosnek, wyposażona została bowiem także w ostrza, które doskonale potną czosnek w cieniutkie plasterki. Kolejnym udogodnieniem jest wyciskacz, który posiada funkcję obierania ząbków czosnku, co zdecydowanie usprawni pracę z warzywem. Ułatwieniem w kuchni może stać się także praska do czosnku, która posiada zdejmowaną rączkę, która służy jako szpatułka, z łatwością dzięki z niej zgarnąć można rozgnieciony czosnek z sitka. Warto pamiętać aby dokładnie oczyścić użytą praskę. Dobrym sposobem, aby pozbyć się z wyciskacza intensywnego zapachu czosnku jest zanurzenie go na kilka minut w occie lub w soku z cytryny.

dozownik na mydlo w płytnie