Boska - boskie przyjęcia pełne wybornego smaku

Autor: Rafał Śmiechowski 2020/04/22

Wiosnę już czuć w powietrzu, a to znak, że zbliża się najprzyjemniejszy czas w roku, który chcemy spędzać przede wszystkim na świeżym powietrzu. Mało co poprawia nastrój tak dobrze jak ciepłe wieczory spędzone w gronie rodziny i przyjaciół. Bez względu na to, czy jest to impreza czy przyjęcie, BOSKI(e) produkty nadadzą im zupełnie inny, nowy wymiar. Można powiedzieć, że drugim imieniem BOSKI, zaraz obok sera, jest właśnie impreza. Niektórzy mogą pomyśleć, że skoro BOSKA tak wiele ma wspólnego z serem, to zapewne czar pryska gdy zabraknie nam żółtego przysmaku. Nic bardziej mylnego, zaraz przekonacie się sami!

Akcesoria do serwowania przekąsek marki Boska

Czym tak w ogóle jest Boska?

Rzeczywiście, gdybyśmy nie znali na Ziemi czegoś takiego jak ser, BOSKA nigdy by nie powstała. Na szczęście od setek lat mieszkańcy tej planety mogą eksplorować niezwykle bogatą paletę smaków różnorodnych serów, pochodzących z różnych zakątków globu. Zaś misją BOSKI jest im w tym pomóc. Pewnego dnia 1896 roku niedaleko miasta Gouda w Holandii pewien kowal o imieniu Willem Bos wpadł na pomysł, że zacznie wytwarzać narzędzia do sera dla lokalnych farmerów. W ten oto sposób narodziła się marka BOSKA. BOSKA pozostała firmą rodzinną i obecnie jest prowadzona przez prawnuka Willema, Martijna Bosa. Dzisiaj BOSKA oferuje przede wszystkim szeroką gamę akcesoriów do sera.

Strug do czekolady Boska

Dlaczego Boska jest stworzona do imprezowania?

Tak jak się już dowiedzieliście, BOSKA to mnóstwo akcesoriów do sera. Noże czy tarki - w BOSCE znajdziecie przytłaczającą ich liczbę. Są one jednak jedynie częścią bogatej oferty, w której znajdują się chociażby solidne, dębowe oraz bukowe deski czy zestawy do fondue. Świetnie sprawdzą się w serwowaniu różnych przekąsek na stole, sprawiając, że goście oniemieją z zachwytu. Oprócz serów, na deskach świetnie odnajdą się owoce, bakalie czy czekolada i inne słodycze. Jednakże bez względu na to, co podacie na deskach BOSKI, to właśnie te deski sprawią, że Wasze przekąski będą się prezentować w nietuzinkowy i zdecydowanie interesujący sposób. Pora na nieco bliższe przyjrzenie się temu, co ma nam do zaoferowania BOSKA. Poniżej znajdziecie kilka, według nas, najbardziej interesujących propozycji stworzonych do oryginalnego i nieprzeciętnego serwowania przekąsek na imprezowych stołach.

Zestaw Raclette marki Boska

Deski do serwowania

Zarówno dębowe jak i bukowe deski występują w kilku rozmiarach od S do XL oraz w przypadku desek bukowych XXL. Należy pamiętać, że deski bukowe różnią się od dębowych tak zwaną „rozmiarówką”. Oznacza to, że na przykład dębowa deska w rozmiarze M jest większa od bukowej deski w rozmiarze M. Ta reguła stosuje się do wszystkich desek BOSKI. Pomiędzy bukowymi i dębowymi deskami BOSKI znajdziemy jeszcze więcej różnic. Dębowe deski są wyraźnie grubsze oraz posiadają silikonowe nóżki, które ograniczają ich przesuwanie się na blacie. Odmienny jest też sposób montażu uchwytów, które w deskach dębowych są wykonane z oddzielnego kawałka drewna i następnie umocowane w desce, a w deskach bukowych są wykonane z jednego kawałka drewna, integralnego z całą deską. Jak być może zdążyliście już zauważyć na zdjęciach, zarówno dębowe jak i bukowe deski występują w dwóch kształtach – koła i prostokąta. Spójrzcie tylko na poniższe zdjęcia, jak świetnie prezentują się na nich różne przekąski. Ciekawą, wiosenną propozycją serwowania przekąsek mogą być także deski z twórczością Van Gogha. Deski mają osadzoną w sobie ceramiczną płytkę z naniesioną grafiką. Są to wygodne deski o rozmiarach, które nie przytłaczają. Ich długość wraz z uchwytem wynosi 34,5cm a szerokość 18,2cm. Będą się pięknie prezentować zarówno w trakcie ich użytkowania jak i w czasie, gdy będą oczekiwać na swoją kolej, ożywiając swoimi kolorami domowe wnętrze.

Deska dębowa do serów marki Boska

Zestawy desek i noży

Poza „zwykłymi” deskami BOSKA oferuje również różne wariacje na ich temat. Pierwszym z brzegu przykładem niech będą zestawy. Składają się one z deski oraz trzech noży. Wśród desek bukowych możemy wybierać pomiędzy zestawem trzech noży z serii Copenhagen mini oraz desek w kształcie koła lub prostokąta w rozmiarze M. Z kolei w przypadku desek dębowych mamy do wyboru wyłącznie zestaw deski prostokątnej w rozmiarze M z trzema nożami z serii Oslo mini. Warto pamiętać, o tym że rzeczywiste wymiary noży Oslo mini są mniejsze od rzeczywistych wymiarów noży Copenhagen mini, a także o różnicy „rozmiarówek” pomiędzy deskami wykonanymi z drewna dębowego oraz bukowego. Długość całkowita deski dębowej w rozmiarze M wynosi 53cm a deski bukowej, również w rozmiarze M, 44cm. Zawarte w zestawach noże dodatkowo różnią się swoim przeznaczeniem. W zestawie „dębowym” znajduje się nóż z dziurami do sera miękkiego i bardzo miękkiego, nóż do sera twardego oraz nóż do smarowania, którego przeznaczeniem są twarożki oraz masło. Natomiast zestawy „bukowe” oferują noże do sera bardzo miękkiego, miękkiego i twardego.

Zestaw marki Boska - deska do serwowania i noże do krojenia serów

Deski dębowe - elegancja sama w sobie

Co prawda oferta „dębowych” zestawów z deskami w standardowych kształtach jest skromniejsza o połowę od oferty „bukowych”, ale w drewnie dębowym możemy wybierać spośród grona kilku innych sposobów serwowania przekąsek. Pierwszy z nich nie różni się wiele w spełnianej przez siebie funkcji od opisanych już zestawów. Wnosi jednak pewne udogodnienie. Jest to również zestaw, składający się z solidnej dębowej deski oraz trzech noży z serii Copenhagen mini, występujących tutaj w takim samym składzie jak w opisywanych już zestawach „bukowych”. Różnicą jest tutaj inny kształt deski oraz, co najważniejsze, zintegrowany z deską magnes umieszczony na odchylanym drewnianym panelu. Takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie noży w jednym miejscu. Każdy z gości, po odkrojeniu dla siebie kawałka sera, pozostawi nóż na magnetycznym panelu.Ciekawą propozycją na imprezowy stół może być deska z przezroczystym kloszem, który chroni przekąski przed czynnikami zewnętrznymi albo, jeszcze lepiej, deska z kloszem oraz struną do krojenia miękkich serów. Obydwie deski wykonane są z drewna dębowego i obydwie są wyposażone w przezroczyste klosze. Różnią się natomiast kształtem. Deska ze struną jest prostokątna, zaś ta pierwsza okrągła. No i wreszcie produkt, którego nie może zabraknąć na żadnym przyjęciu. Jest to dębowa deska z pięcioma ceramicznymi miseczkami na przekąski lub sosy oraz kolumną umieszczoną w centralnej części, która spełnia rolę uchwytu do przenoszenia oraz zasobnika na wykałaczki do przekąsek. Taki zestaw zdecydowanie przyciąga uwagę.

Deska do serów marki Boska

Curlery do serów

Kolejną grupą produktów, wywodzącą się z desek są tak zwane curlery do sera. Producent oferuje ich cztery wersje: dębową, bukową, marmurową i wykonaną z tworzywa sztucznego. Na razie na naszym rynku dostępne są dwie – dębowa i ta z tworzywa sztucznego. Jednakże importer stara się sukcesywnie rozszerzać ofertę produktową BOSKI, więc prawdopodobnie niedługo doczekamy się także większego wyboru curlerów. Ale czym jest curler? Jest to deska z metalowymi oporami rozłożonymi dookoła środka deski w jednakowej od niego odległości. Natomiast w samym środku deski znajduje się gwintowany otwór, w który wkręcany jest specjalny szpikulec. Na szpikulec nabija się krążek sera (najlepiej Tête-de-Moine), tak mocno aż wspomniane metalowe opory wbiją się w niego od spodu. Następnie od góry nakładany jest na szpikulec nóż. Teraz z łatwością można skrawać cieniutkie płatki bądź nawet rozetki z sera. Dzięki takiemu zabiegowi ser zyskuje zupełnie nowy, bogatszy smak. Tą samą czynność można wykonać z krążkiem czekolady. Należy jednak pamiętać, że najlepiej jeśli ser i czekolada będę schłodzone. Curler jest w Polsce raczej rzadko spotykanym narzędziem, więc z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie wśród gości, szczególnie po tym gdy poczęstują się płatkami sera.

Strug do krojenia sera marki Boska

Zestawy do fondue

Wreszcie przyszła pora na zestawy do serowego fondue. Mamy tutaj całkiem szeroki wybór, z naczyniami o pojemności od 200ml do 1700ml, w różnych kształtach i w dwóch kolorach – białym lub czarnym. Jest jeszcze jeden zestaw, który zdecydowanie odróżnia się od pozostałych. Składa się ze stalowego naczynia, pokrytego miedzią oraz betonowej podstawy ze stalowym stelażem. Dodatkowo zestaw ten został wyposażony w widelczyki w całości wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Pozostałe zestawy składają się z ceramicznych naczyń o różnych kształtach i pojemnościach, drewnianych lub stalowych podstaw, widelczyków oraz źródła ciepła w postaci palnika wypełnionego paliwem lub małej świeczki. Niezależnie od kształtu i pojemności, każdy z zestawów do serowego fondue pozwoli wnieść Wam prawdziwą odmianę do urządzanych przyjęć.

Zestaw fondue do sera marki Boska

Akcesoria do czekolady

I na koniec dowód na to, że BOSKA nie zajmuje się tylko serem i zadbała także o miłośników czekolady tworząc całą serię czekoladowych akcesoriów, z których część jest dostępna w naszym sklepie. Znajduje się wśród nich zestaw do czekoladowego fondue, składający się z dwóch ceramicznych naczyń, które pozwalają na stworzenie kąpieli wodnej, dzięki czemu wewnętrzne naczynie, w którym znajduje się czekolada, jest równomiernie ogrzewane. Poza tym, przed przyjęciem, możemy się także zaopatrzyć w zestaw do przygotowania własnych czekoladek, widoczny na drugim zdjęciu. Własnoręcznie przygotowane czekoladki, podane wraz z zatopionymi w nich drewnianymi łyżeczkami z BOSKI, bez wątpienia zachwycą gości. Dodatkowo w zestawie dostajemy jeszcze formy na czekoladowe batoniki, a także pralinki, więc z pewnością będzie się czym popisać przed znajomymi!

Zestaw do czekoladowego fondue Marie Zestaw do czekoladowego fondue Marie Boska

158.90 zł 171.90 zł

Zestaw do tworzenia czekoladek i słodkości marki Boska

Boska - sięgnij po więcej

No dobrze, zróbmy krótką przerwę w zachwycaniu się BOSKI(mi) akcesoriami. Produkty, z którymi mogliście się tutaj zapoznać, są tylko częścią bogatej oferty BOSKI. Wybraliśmy dla Was te, które z pewnością zrobią największe wrażenie na Waszych gościach i sprawią, że Wasze przyjęcia będą zupełnie inne niż wszystkie, a ich niepowtarzalność będzie za każdym razem przyciągała Waszych przyjaciół. Zostańcie jednak z nami, bo już niedługo pojawią się nowe wpisy o tych niezwykłych produktach tej holenderskiej marki!

Mini zestaw do fondue marki Boska

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Rosti Mepal - historia tworzona od ponad 60-ciu lat! Rosti Mepal - historia tworzona od ponad 60-ciu lat!

  Rosti Mepal to ceniony producent akcesoriów kuchennych. Dostosowywanie się do potrzeb klientów i funkcjonalność produktów, to mocne strony marki. Poznaj Rosti Mepal i dowiedz się więcej! Zapraszamy!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2020/03/19 Czytaj dalej
 • Philippi - design, który pokochasz Philippi - design, który pokochasz

  Philippi to producent ekskluzywnych dodatków i dekoracji do wnętrz. Akcesoria do biura, pomysłowe gadżety, funkcjonalne przybory - znajdziesz w Philippi bez problemu! Co warto o nich wiedzieć? Dowiedz się już teraz!

  Autor: Katarzyna Cabaj 2020/04/08 Czytaj dalej
 • WMF Electro - akcesoria kuchenne z pasją WMF Electro - akcesoria kuchenne z pasją

  WMF Electro to jedna z najpopularniejszych marek i kolekcji w Naszym sklepie. Wyróżnia się artykułami najwyższej jakości, które podbiły serca klientów z całego świata.

  Autor: Małgorzata Walo 2021/06/24 Czytaj dalej
 • Sollux Lighting - wyjątkowe oświetlenie wnętrza Sollux Lighting - wyjątkowe oświetlenie wnętrza

  Doskonałe oświetlenie wnętrza? Poznajcie markę Sollux Lighting! Dlaczego warto sięgnąć po ich lampy? O tym w najnowszym artykule! Jeśli poszukujecie nowych lamp do oświetlenia domu, to koniecznie zostańcie z nami!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2020/06/19 Czytaj dalej