Zgniatarki to doskonały gadżet, dla wszystkich osób chcących być bardziej eko. Pozwalają w łatwy i szybki sposób zgnieść puszki i butelki, dzięki czemu w worku zmieści nam się więcej odpadków, a my zmniejszamy objętość produkowanych na co dzień śmieci. Same plusy! Co warto wiedzieć o zgniatarkach do butelek i puszek? Sprawdźcie to poniżej!

Zgniatarka do butelek – ekologiczne rozwiązanie na miarę XXI wieku


Ochrona środowiska w dzisiejszych czasach to bardzo ważny i popularny temat – wszyscy starają się wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczenia oraz ochronę przyrody. Każdy powinien pamiętać o segregowaniu odpadów, bez względu na miejsce – w domu, w pracy czy też w szkole. Tylko dzięki zaangażowaniu i systematyczności można przyczynić się do prawdziwej ochrony środowiska. Rocznie w Polsce trafia do śmietników ponad 2,5 mld butelek. Zaledwie tylko część z nich podlega recyklingowi, a większość pozostaje wyrzucona na śmietnisko, gdzie czas utylizacji wynosi nawet do 500 lat. Ceny transportu surowców mają ogromny wpływ na koszty recyklingu, dlatego bardzo ważne jest, aby pamiętać o zmniejszaniu objętości odpadów. W tym wypadku przydatne okazują się zgniatarki do butelek. Pozwalają one zmniejszyć objętość butelek, puszek lub kartonów nawet do 80%. To niewielki i stosunkowo tani gadżet, który znacząco przyczynia się do ochrony środowiska. Warto więc zainwestować w jeden model i regularnie z niego korzystać.


Zgniatarka Pet - sposób na oszczędność


Jeżeli szukasz sposobu na to, jak zaoszczędzić parę złotych zainwestuj w zgniatarkę do puszek i butelek. Zgniatarka to niewielki gadżet do domu, który jest nie tylko bardzo praktyczny i przydatny, ale i również jest to świetny dodatek, który przyniesie wiele korzyści i z pewnością szybko zwróci poniesiony wkład na jego zakup. Szacuje się, że koszt zakupu zgniatarki zwraca się już w pierwszych dwóch miesiącach jej użytkowania. Jak to możliwe? Zgniatarka pozwala zmniejszyć objętość butelki lub puszki aż do 80%, dzięki czemu w standardowym śmietniku można zmieścić aż 5x więcej butelek. W praktyce oznacza to, że zamiast 10 butelek w koszu zmieści się ok. 50 butelek, a zamiast 20 puszek, aż 100 puszek. Dzięki profesjonalnej zgniatarce raz na zawsze skończy się problem z wypełnionym po brzegi koszem i codziennym wyrzucaniem śmieci – w końcu nikt nie lubi tak często chodzić do śmietnika. Puste, napełnione powietrzem butelki zajmują bardzo dużo miejsca w śmietniku, zmniejszenie ich objętości pozwala wyrzucać rzadziej śmieci, a dzięki temu można zaoszczędzić nawet do 20 zł w miesiącu! Mniejsze butelki to mniej śmieci, a to oznacza mniejsze opłaty.


Jak działa domowa zgniatarka do butelek i puszek?


Zgniatacz do butelek to bardzo proste i łatwe w obsłudze urządzenie. Ogromnym atutem jest fakt, że nie potrzeba do jego obsługi zbyt wiele siły – z zadaniem poradzi sobie nawet dziecko, czy też starsza osoba. W przypadku zgniatarki stojącej wystarczy ściągnąć specjalną pokrywę, a następnie włożyć do środka puszkę lub odkręconą butelkę. Za pomocą zdjętej wcześniej pokrywy należy docisnąć butelkę, aby zmniejszyć jej objętość. Przez specjalny otwór w pokrywie będzie wystawała szyjka butelki – po udanym zgnieceniu można dokręcić butelkę, tak aby do środka nie dostało się żadne powietrze. Natomiast w przypadku zgniatarki wiszącej wystarczy użyć specjalnego uchwytu – po włożeniu zgniatarki do urządzenia należy pociągnąć wajchę w dół, aby zgnieść butelkę. Zgniecioną butelkę można już wyrzucić do śmieci.


Jaką zgniatarkę do puszek i butelek wybrać?


W zależności od miejsca, gdzie chcemy umieścić zgniatarkę można zdecydować się na jej inny rodzaj. To niewielkie urządzenie przydatne jest nie tylko w domu, ale i również w lokalu, barze, restauracji czy też nawet w klubie sportowym. Klienci takich miejsc zazwyczaj spożywają duże ilości wody, a co za tym idzie - zużywają sporo butelek. Właściciele lokali denerwują się na szybko wypełniające się kosze na odpady oraz na pracowników, którzy zmuszeni są do częstego wynoszenia śmieci. Świetnym rozwiązaniem są tutaj zgniatarki do butelek , które pozwalają w łatwy i szybki sposób zmniejszyć objętość butelek oraz puszek, przyczyniając się do zmniejszenia ilości odpadów. Jaki rodzaj zgniatarki wybrać i która będzie najlepsza? W przypadku lokali i miejsc publicznych najlepiej sprawdzi się zgniatarka wisząca, taka jak np. EcoPress – to model, który pozwala zgnieść butelki o pojemności od 0,3 do 2,5 litra. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, ponieważ w zgniatarka nie ogranicza się do jednego rozmiaru butelki, dzięki czemu sprawdzi się w wielu różnych przypadkach, jak np. na siłowni, gdzie można spotkać klientów z różnym rozmiarem butelki. Co ważne, zgniatarka nadaje się również do zgniatania kartonów, np. po soku owocowym. Zgniatarkę wiszącą można zamontować w dowolnym miejscu na ścianie, a jej obsługa jest banalnie prosta – wystarczy jedną ręką pociągnąć za specjalną dźwignię i gotowe! Do domowych warunków, gdzie spożywa się znacznie mniej wody w zupełności wystarczy zgniatarka stojąca, jak np. Omega Meliconi. To proste urządzenie, które można postawić w dowolnym miejscu lub nawet schować w szafce. Nie zajmuje za wiele miejsca, jest lekka i łatwa do przenoszenia. Podobnie jak w przypadku zgniatarki wiszącej radzi sobie z butelkami w rozmiarze od 0,3 do 2,5 litra.


Jaką kupić zgniatarkę do domu?


Planujesz zakup nowej zgniatarki do butelek plastikowych i zastanawiasz się na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jakość wykonania. W przypadku droższych modeli to ważne, aby długo służyła i nie zepsuła się za szybko. Urządzenie powinno być solidnie wykonane tylko z wysokiej jakości materiałów, a jego łączenia mocne i wytrzymałe. Warto zastanowić się również nad jej zastosowaniem – kto i gdzie będzie jej używał. Inny model sprawdzi się w domu jednorodzinnym, a inny w restauracji. Ważne jest również, aby zgniatarka była łatwa w użyciu i nie wymagała zbyt dużej ilości siły – szczególnie w przypadku, gdy będą z niej korzystać dzieci lub osoby starsze. Dobra zgniatarka do butelek pet będzie również łatwa w przechowywaniu lub w montażu. Najczęściej wybieranym modelem w sklepie superwnetrze.pl jest zgniatarka Omega włoskiej marki Meliconi – to zdecydowany bestseller. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, ma ciekawy wygląd i pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu. Co ważne została wykonana z wysokiej jakości materiału, dlatego będzie służyć przez długie lata. Zgniatacz Meliconi służy do zgniatania butelek plastikowych oraz puszek. Drugim najpopularniejszym modelem w sklepie superwnetrze.pl jest wisząca zgniatarka marki EkoPress. Jest to model do zawieszenia na ścianie, który jest dziecinnie prosty w obsłudze. Wyglądem nie zachwyca, ale ogromnym plusem jest fakt, że zawsze będzie wisieć w tym samym miejscu. Dodatkowo, zgniatarka EcoPress radzi sobie doskonale nie tylko z butelkami i puszkami, ale i również z kartonami po sokach owocowych. Zarówno jeden, jak i drugi model świetnie się sprawdzi i spełni swoje zadanie.


Najlepsze zgniatarki do butelek i puszek dostępne w SuperWnetrze


Asortyment zgniatarek pet w superwnetrze.pl jest tak zróżnicowany i szeroki, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie. To zarówno stojące, jak i wiszące zgniatarki do butelek i puszek, ale i również modele w różnym przedziale finansowym. Poszczególne rodzaje zgniatarek pochodzą od różnych producentów, takich jak Meliconi lub EkoPress, cieszących się na rynku ogromnym uznaniem i dobrą renomą wśród kupujących. Tak szeroka oferta zgniatarek sprawia, że każdy znajdzie w sklepie superwnetrze.pl coś dla siebie – bez względu na wymagania lub dostępny budżet.

Cena
-
Kolory
Kolekcja