Ekskluzywne chlebaki - jaki chlebak wybrać do kuchni?

Autor: Superwnetrze.pl 2021/01/19

Odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych w kuchni jest podstawą ich długiej przydatności do spożycia. Niektóre ze składników, zwłaszcza te sypkie powinny znajdować się w odpowiednio szczelnych słoikach, inne zaś powinny trzymane być w pudełkach które posiadają odpowiednią cyrkulację powietrza. Z pewnością produktem, który należy do drugiej kategorii jest chlebak. Odpowiednia wentylacja zapewnia, że we wnętrzu, na chlebie, bułkach czy bagietkach nie namnoży się niechciana pleśń. Poza funkcjami użytkowymi nie można zaprzeczyć temu, że chlebaki stanowią także dekoracyjny element w kuchni. Zazwyczaj stawiane są w widocznym miejscu na blacie, tak aby łatwo było sięgać po pieczywo. Dlatego właśnie warto zadbać o to by były one zgodne z całą aranżacją kuchni i pasowały do stylu, w jakim jest ona zaprojektowana. Ekskluzywne chlebaki wyróżniają się nie tylko formą, ale także niezwykłym kolorem, który doskonale uzupełni charakter kuchni. Luksusowe wnętrza wymagają oryginalnych i stylowych elementów wyposażenia, dlatego holenderska marka Brabantia stworzyła serie akcesoriów kuchennych, które prezentują się niezwykle bogato. Jaki chlebak wybrać? Poznaj ekskluzywne chlebaki już teraz!

ekskluzywne chlebaki

Jaki chlebak do luksusowych wnętrz?

Pierwszym, wyjątkowym modelem jest ekskluzywny chlebak glamour z serii Roll Top. Posiada formę klasycznego pojemnika na pieczywo, jednak jego specyfika sprawia, że doskonale sprawdzi się w bajecznie urządzonych kuchniach. Chlebak glamour wykonany jest z lakierowanej stali nierdzewnej, która odporna jest na działanie wilgoci, więc pieczywo w nim zostawione przez dłuższy czas pozostanie świeże. Perforowane dno w chlebaku sprawia, że zachowana jest odpowiednia wentylacja, więc na produktach nie pojawi się pleśń oraz nie będą mnożyć się niepotrzebne bakterie. Pojemnik na pieczywo jest bardzo pojemny (17,3x44,5x26,2 cm) będzie doskonały dla licznej rodziny, z powodzeniem można pomieścić w nim nawet dwa bochenki chleba. Szampański kolor jest wisienką na torcie, która sprawia, że pojemnik jest niezwykle elegancki.

chlebak glamour brabantia

Prostokątny chlebak glamour w wyjątkowym wydaniu

Drugim pojemnikiem na pieczywo, który zdecydowanie wyróżnia się spośród innych jest chlebak glamour z kolekcji Fall Front. Prostota wykonania w połączeniu z szampańskim kolorem daje niesamowity efekt „wow”, a luksusowo zaprojektowane kuchnie zdecydowanie potrzebują takiego rezultatu. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, co sprawia, że jego czyszczenie nie jest uciążliwe, a właściwości materiału sprawiają, że posiada właściwości antykorozyjne, co gwarantuje jego użytkowanie przez długie lata. Szczelne zamknięcie na magnes oraz tłoczone dno we wnętrzu pojemnika sprawia, że w środku panują odpowiednie warunki do przechowywania pieczywa. Płaska góra chlebaka z powodzeniem może posłużyć za półeczkę na drobne akcesoria kuchenne. Ekskluzywne chlebaki nie są łatwym wyborem, wydaje się, że taki prosty przedmiot ciężko nazwać luksusowym. Przyglądając się jednak powyższym modelom stwierdzić można, że znajdzie się chlebak, który doskonale uzupełni kuchnię urządzoną w stylu nowoczesnym lub glamour.

ekskluzywny chlebak brabantia

Poprzedni artykuł Następny artykuł