Wieszaki ścienne czy stojące? - Jakie wieszaki do łazienki kupić?

Autor: Ola Wieloch 2018/09/17

Wieszaki łazienkowe przydają się bez wątpienia w każdej, domowej łazience. Dzięki nim możemy ładnie i precyzyjnie rozwiesić mokre ręczniki, które szybciej wyschną i zachowają świeżość na dłużej. Wieszaki do łazienki możemy podzielić na dwa rodzaje: wieszaki do zamontowania na ścianie lub drzwiach oraz wieszaki podłogowe, wolnostojące. W zależności od miejsca w łazience, a także naszej wizji łazienki, możemy ją wyposażyć właśnie w te dwie dostępne opcje. Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki wybrać? O tym już za moment, dlatego warto zostać z nami!

Wieszaki do łazienki

Jakie wieszaki do łazienki są najlepsze?

Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki będą najlepsze? Przede wszystkim należy to rozważyć pod kątem materiału, z którego zostały wykonane. Wieszaki łazienkowe z reguły występują w dwóch materiałowych wariantach, jakimi są: metal (najczęściej pod postacią trwałej i bardzo odpornej stali nierdzewnej) oraz tworzywo sztuczne (m.in polipropylen, poliwęglan). To one wiodą prym i rzadko można spotkać wieszaki posiadające inne źródło powstania. Są to jednak na tyle uniwersalne, a zarazem trwałe materiały, że wieszaki z nich wykonane (jak również inne akcesoria) sprawdzają się doskonale w domowych łazienkach. Jeśli chodzi o zakres cenowy, to stalowe wieszaki do łazienki będą oczywiście droższe, jednak za ceną zdecydowanie idzie jakość. Tego typu wieszaki nigdy nie zardzewieją i będą się świetnie prezentować przez bardzo długi czas.

Wieszaki ścienne do łazienki

Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki ze stali nierdzewnej?

Wieszaki wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia, dzięki czemu możemy być pewni, że będą spełniać swoją funkcję rewelacyjnie i przez długie lata. Ponadto stal uchroni nas przed zabrudzeniami, nie wchłania wilgoci i nie ulega korozji.  Wieszaki stalowe mają jeszcze jeden atut - świetnie się prezentują! Nadadzą wnętrzu łazienki elegancji jak i nowoczesności, co pozwoli nam uzyskać zarówno oryginalny charakter jak i przyjemną atmosferę. Jeśli chcemy zakupić stalowe wieszaki łazienkowe, do wyboru mamy stal nierdzewną matową lub wykończoną na wysoki połysk. Pamiętajmy o tym, że decydując się na jedną lub drugą opcję, warto zachować konsekwencję i pozostałe dodatki oraz akcesoria łazienkowe dobrać również w macie lub połysku! Wiele ciekawych propozycji do zaoferowania mają marki Blomus, Zack oraz Kela, których akcesoria łazienkowe (oczywiście również wieszaki) są znane, cenione i bardzo często wybierane! Mają oni w swoich szerokich zasobach wieszaki do łazienki na klej oraz wiercone do ściany, więc w zależności od tego, jak chcecie je zamontować, bez problemu wybierzecie odpowiedni egzemplarz.

Długi wieszak łazienkowy na ręczniki

Jakie wieszaki do łazienki są najtańsze?

Wieszaki wykonane z tworzywa są z pewnością tańszą alternatywą, jednak wcale nie muszą odbiegać znacznie jakością od innych wieszaków. Obecnie wykorzystywane do produkcji akcesoriów tworzywa takie jak między innymi polipropylen, są bardzo trwałe, a przy tym łatwe w utrzymaniu w czystości. Tworzywo daje także możliwość tworzenia różnych kompozycji - wieszaki przybierają fenomenalne kształty i wyróżniają się szeroką paletą kolorystyczną. Dzięki temu nasza łazienka może nabrać osobistego charakteru, właśnie poprzez detale jakimi są chociażby wieszaki łazienkowe. Rewelacyjnie w łazience będą się prezentować wieszaki łazienkowe marki Koziol, które występują w kilku seriach. Wybierzemy spośród nich wieszaki z kotkiem, ptaszkiem, reniferem lub ludzikiem. Wieszaki Koziol są wieszakami na przyssawki, ale wsród pozostałych wieszaków z tworzywa, znajdziecie także wieszaki do łazienki na klej, które także są proste w montażu.

Wieszaki na ręczniki Koziol Miaou

Wieszaki do łazienki na klej czy wiercone?

Praktyczną i nie zajmującą wiele przestrzeni łazienkowej opcją są wieszaki ścienne. Możemy je przytwierdzić do ściany lub do drzwi łazienkowych, dzięki czemu nie zagracimy sobie łazienki - zwłaszcza jeśli posiadamy taką niewielką. Z reguły, tego typu wieszaki posiadają przyssawki, które chętnie współpracują ze ścianą, jeśli powietrze będzie dobrze "zassane". Mocniej trzymać się będą wieszaki do łazienki na klej lub te, do których będziemy mieli dołączony zestaw kołków montażowych. Minusem ostatniego rodzaju montowania, będzie trwały ślad po kołkach, gdy postanowimy usunąć wieszaki z obecnego miejsca w łazience. Wieszaki ścienne dostępne na rynku akcesoriów łazienkowych mogą być zarówno wykonane ze stali jak i tworzywa, a także występować jako pojedyncze elementy lub komplety np. 4 wieszaków umieszczonych w jednym panelu. W zależności od zapotrzebowania, ilości domowników możemy wybrać te, które będą nam bardziej odpowiadać. Coś więcej? Zobacz poniżej, jakie wieszaki do łazienki są jeszcze super rozwiązaniem!

Stalowe wieszaki do łazienki

Wieszaki stojące do łazienki

Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki są jeszcze popularne? Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią w łazience, możemy pokusić się o bardziej reprezentatywne i eleganckie wieszaki stojące. Mogą one składać się z jednego, dwóch lub więcej ramion, które w zależności od modelu są ruchome lub stałe. Ruchome wieszaki, pozwolą nam na lepszą separację mokrych ręczników, a co za tym idzie - ich szybsze schnięcie. Z kolei wieszaki stałe, będą bardziej stabilne i nie będziemy musieli się obawiać o np. obijanie się ramion o ściany. Wieszaki stojące są w większości wyposażone w antypoślizgowe nasadki u podstawy, które zabezpieczą je przed przewróceniem oraz ochronią podłogą przed zarysowaniem.

Wieszaki stojące na ręczniki

Poprzedni artykuł Następny artykuł