Dyfuzor zapachowy Cocodor

Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/24

Czytanie ciekawych książek, oglądanie emocjonujących filmów, czy też wspólne spędzanie czasu z zaproszonymi gośćmi - może być jeszcze bardziej przyjemne, dzięki dyfuzorom zapachowym w wyjątkowych, aromatycznych nutach. Obecnie na rynku, istnieją szerokie gamy zapachów spośród których, każdy może wybrać ten najbardziej dopasowany w swój indywidualny gust. Jednak to nie wszystko, o czym powinieneś wiedzieć w tym temacie. Pomimo tego samego zastosowania - dyfuzory zapachowe, znacząco różnią się od siebie. Przede wszystkim, ze względu na swój skład. Jedne są przyjazne zdrowiu oraz środowisku - podczas, gdy pozostałe - wręcz przeciwnie. Jeśli temat ten zainteresował Cię szczególnie - zachęcamy do przeczytania całego artykułu!

Co to jest dyfuzor zapachowy?

Na początku przede wszystkim, warto odpowiedzieć na pytanie - czym w ogóle jest owy dyfuzor zapachowy? Wiele osób może nawet używać zupełnie innej nazwy w celu określenia samego produktu. Jedne z nich to: zapach do domu, patyczki zapachowe oraz pałeczki zapachowe. Jednak bez względu na swoje szerokie nazewnictwo - to niezwykłe akcesorium, posiada raczej ścisłe zastosowanie. Dyfuzor zapachowy, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest bowiem do utrzymywania określonego zapachu w dowolnym pomieszczeniu, takim jak: salon gościnny, sypialnia, łazienka, toaleta, klatka schodowa; a także i biuro oraz gabinet. Co więcej, specjalnie zaprojektowany zapach do domu, może też pełnić funkcję ozdobną, podkreślając przy tym wyjątkowość każdego z wnętrz.. Obecnie można zamówić je w odmiennych gamach kolorystycznych, o konkretnych pojemnościach, i różnego kształtu. Dzięki takiej możliwości, odpowiednio dopasowany zapach, doskonale skomponuje się z resztą wyposażenia domowego, czy też biurowego. Dyfuzory zapachowe można również podzielić na: dyfuzor elektryczny, dyfuzor ultradźwiękowy i dyfuzor z patyczkami. Ten ostatni - najbardziej klasyczny, jest niezwykle prosty w obsłudze. Nie wymaga on bowiem wymiany baterii, zasilenia do źródła prądu, czy też podpalenia. Składa się głównie tylko z trzech najważniejszych elementów: z karafki, patyczków syntetycznych, rattanowych lub bambusowych, oraz najczęściej - z olejków zapachowych.

Dyfuzor zapachowy - jak działa?

Pałeczki wypełnione są wieloma mikroskopijnymi kanalikami, które wchłaniają aromatyczny olej i przenoszą go na końcówki. Kiedy olejek dotrze do końca pałeczek, momentalnie uwalnia się w powietrzu i roznosi zapach po całym pomieszczeniu.

Dyfuzor zapachowy Cocodor - czy zdrowy?

Na rynku istnieje wiele propozycji dyfuzorów zapachowych. Jednak, na czym polega ich różnica? Zasadniczą różnicą między poszczególnymi dyfuzorami oferowanymi w sklepach stacjonarnych, czy też internetowych jest ich skład, który odgrywa kluczową rolę w kwestii wpływu na stan zdrowia. Czynnikiem, który decyduje o tym w głównej mierze, jest występowanie alkoholu w olejkach zapachowych. Obserwuje się wiele stosunkowo tanich pozycji z dyfuzorami zapachowymi, jednak zazwyczaj zawierają one szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne, co jest związane właśnie z produkowaniem ich na bazie alkoholu. Dyfuzory zapachowe marki Cocodor, zamiast alkoholu, zawierają wysokiej jakości olej bazowy - soję. Cechuje się ona niezwykłymi właściwościami, tj.: wzmocnienie zapachu, nietoksyczność i ekologiczność (gdyż pochodzi z odnawialnego źródła). Dzięki takiemu rozwiązaniu, przebywanie w pachnącym pomieszczeniu, nie wpływa szkodliwie na zdrowie, a nawet wręcz przeciwnie. Wdychanie odparowanych naturalnych olejków eterycznych ma korzystny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Pozwalają zmniejszyć natężenie stresu, dodać więcej energii lub nawet poprawić koncentrację.

Dyfuzor zapachowy - jak używać?

1. Otwórz butelkę z olejem i ostrożnie zdejmij wewnętrzny korek za pomocą nożyczek.

2. Zakręć nakrętkę na butelkę i włóż patyczki.

3. Pozostaw pałeczki trzcinowe na 1 do 2 dni, aby wchłonęły olej.

4. Możesz dodawać lub odejmować ilość patyczków w zależności od tego, jak intensywny chcesz mieć zapach.

5. Gdy zapach się wyczerpie, wystarczy odwrócić pałeczki trzcinowe lub wymienić je na nowe.

Dyfuzor zapachowy Cocodor - czy warto?

Dyfuzor zapachowy Cocodor niewątpliwie wyróżnia się na tle pozostałych. Przede wszystkim, produkt ten nie zawiera alkoholu oraz innych toksycznych substancji chemicznych, tj.: formaldehyd, metanol, benzen, glioksal i trichloroetylen. Z tego względu, dyfuzor Cocodor jest w 100% bezpieczny dla zdrowia. Zapachy marki Cocodor, wyprodukowane zostają z przyjaznego dla środowiska, olejku sojowego i posiadają niższy ślad węglowy. Stąd też produkty te są ekologicznym rozwiązaniem. Co więcej, dyfuzor zapachowy Cocodor odznacza się wysoką jakością perfum, które zachowują swoją trwałość przez długi czas. W swoim asortymencie, marka Cocodor posiada wiele propozycji dyfuzorów zapachowych o różnych nutach zapachowych, w odmiennych kompozycjach i pojemnościach, stąd też każdy może wybrać coś dla siebie. Zobacz: wszystkie produkty Cocodor.

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jak układać żywność w lodówce? Jak układać żywność w lodówce?

  W Polsce marnuje się ok. 5 mln ton, na świecie aż 1,3 mld ton wyprodukowanej żywności rocznie (dane ONZ). Wystarczyłoby uratować 1/4 tego, co marnujemy, aby wykarmić wszystkich głodujących na świecie. Co sekundę wyrzucamy 184 bochenki chleba!

  2023/01/31 Czytaj dalej
 • Jak oczyścić powietrze w domu? Jak oczyścić powietrze w domu?

  Mój dom – moja twierdza. To miejsce, w którym możemy odpocząć i schronić się przed tym, co na zewnątrz. Łatwo założyć, że zanieczyszczenie powietrza jest problemem tylko zewnętrznym, ale to samo powietrze zawierające ślady spalin samochodowych, pyłu...

  2023/01/26 Czytaj dalej
 • Jak usunąć kamień z czajnika? Jak usunąć kamień z czajnika?

  Czajnik to rodzaj garnka, zwykle metalowego, używanego do gotowania wody. Jako jeden z najstarszych i najczęściej używanych przedmiotów kuchennych towarzyszy nam od tysięcy lat. Od brązu i żelaza po porcelanę i szkło – na przestrzeni wieków czajnik....

  2023/01/16 Czytaj dalej
 • Najlepsze metody na sprawdzenie pogody Najlepsze metody na sprawdzenie pogody

  Jak często zdarzało Ci się sprawdzać pogodę w telefonie, która okazała być się błędna? Aktualnie w prawie każdym telefonie komórkowym możemy sprawdzić temperaturę. Niestety często okazuję się zwodnicza, a my jesteśmy ubrani nadwymiar lub za zimno. Termome

  2023/01/05 Czytaj dalej
 • Jaki budzik wybrać? Jaki budzik wybrać?

  Idea budzika pojawiła się już w starożytności. Według legendy, pierwszy budzik (zegar wodny wyposażony w gwizdek) stworzył Platon około 400 r.p.n.e. W średniowiecznych Chinach przełomem były zegary ogniowe. Za sprawą przepalanych nici dany ciężar upadał

  2022/11/30 Czytaj dalej