Dyfuzor zapachowy Cocodor

Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/24

Czytanie ciekawych książek, oglądanie emocjonujących filmów, czy też wspólne spędzanie czasu z zaproszonymi gośćmi - może być jeszcze bardziej przyjemne, dzięki dyfuzorom zapachowym w wyjątkowych, aromatycznych nutach. Obecnie na rynku, istnieją szerokie gamy zapachów spośród których, każdy może wybrać ten najbardziej dopasowany w swój indywidualny gust. Jednak to nie wszystko, o czym powinieneś wiedzieć w tym temacie. Pomimo tego samego zastosowania - dyfuzory zapachowe, znacząco różnią się od siebie. Przede wszystkim, ze względu na swój skład. Jedne są przyjazne zdrowiu oraz środowisku - podczas, gdy pozostałe - wręcz przeciwnie. Jeśli temat ten zainteresował Cię szczególnie - zachęcamy do przeczytania całego artykułu!

Co to jest dyfuzor zapachowy?

Na początku przede wszystkim, warto odpowiedzieć na pytanie - czym w ogóle jest owy dyfuzor zapachowy? Wiele osób może nawet używać zupełnie innej nazwy w celu określenia samego produktu. Jedne z nich to: zapach do domu, patyczki zapachowe oraz pałeczki zapachowe. Jednak bez względu na swoje szerokie nazewnictwo - to niezwykłe akcesorium, posiada raczej ścisłe zastosowanie. Dyfuzor zapachowy, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest bowiem do utrzymywania określonego zapachu w dowolnym pomieszczeniu, takim jak: salon gościnny, sypialnia, łazienka, toaleta, klatka schodowa; a także i biuro oraz gabinet. Co więcej, specjalnie zaprojektowany zapach do domu, może też pełnić funkcję ozdobną, podkreślając przy tym wyjątkowość każdego z wnętrz.. Obecnie można zamówić je w odmiennych gamach kolorystycznych, o konkretnych pojemnościach, i różnego kształtu. Dzięki takiej możliwości, odpowiednio dopasowany zapach, doskonale skomponuje się z resztą wyposażenia domowego, czy też biurowego. Dyfuzory zapachowe można również podzielić na: dyfuzor elektryczny, dyfuzor ultradźwiękowy i dyfuzor z patyczkami. Ten ostatni - najbardziej klasyczny, jest niezwykle prosty w obsłudze. Nie wymaga on bowiem wymiany baterii, zasilenia do źródła prądu, czy też podpalenia. Składa się głównie tylko z trzech najważniejszych elementów: z karafki, patyczków syntetycznych, rattanowych lub bambusowych, oraz najczęściej - z olejków zapachowych.

Dyfuzor zapachowy - jak działa?

Pałeczki wypełnione są wieloma mikroskopijnymi kanalikami, które wchłaniają aromatyczny olej i przenoszą go na końcówki. Kiedy olejek dotrze do końca pałeczek, momentalnie uwalnia się w powietrzu i roznosi zapach po całym pomieszczeniu.

Dyfuzor zapachowy Cocodor - czy zdrowy?

Na rynku istnieje wiele propozycji dyfuzorów zapachowych. Jednak, na czym polega ich różnica? Zasadniczą różnicą między poszczególnymi dyfuzorami oferowanymi w sklepach stacjonarnych, czy też internetowych jest ich skład, który odgrywa kluczową rolę w kwestii wpływu na stan zdrowia. Czynnikiem, który decyduje o tym w głównej mierze, jest występowanie alkoholu w olejkach zapachowych. Obserwuje się wiele stosunkowo tanich pozycji z dyfuzorami zapachowymi, jednak zazwyczaj zawierają one szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne, co jest związane właśnie z produkowaniem ich na bazie alkoholu. Dyfuzory zapachowe marki Cocodor, zamiast alkoholu, zawierają wysokiej jakości olej bazowy - soję. Cechuje się ona niezwykłymi właściwościami, tj.: wzmocnienie zapachu, nietoksyczność i ekologiczność (gdyż pochodzi z odnawialnego źródła). Dzięki takiemu rozwiązaniu, przebywanie w pachnącym pomieszczeniu, nie wpływa szkodliwie na zdrowie, a nawet wręcz przeciwnie. Wdychanie odparowanych naturalnych olejków eterycznych ma korzystny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Pozwalają zmniejszyć natężenie stresu, dodać więcej energii lub nawet poprawić koncentrację.

Dyfuzor zapachowy - jak używać?

1. Otwórz butelkę z olejem i ostrożnie zdejmij wewnętrzny korek za pomocą nożyczek.

2. Zakręć nakrętkę na butelkę i włóż patyczki.

3. Pozostaw pałeczki trzcinowe na 1 do 2 dni, aby wchłonęły olej.

4. Możesz dodawać lub odejmować ilość patyczków w zależności od tego, jak intensywny chcesz mieć zapach.

5. Gdy zapach się wyczerpie, wystarczy odwrócić pałeczki trzcinowe lub wymienić je na nowe.

Dyfuzor zapachowy Cocodor - czy warto?

Dyfuzor zapachowy Cocodor niewątpliwie wyróżnia się na tle pozostałych. Przede wszystkim, produkt ten nie zawiera alkoholu oraz innych toksycznych substancji chemicznych, tj.: formaldehyd, metanol, benzen, glioksal i trichloroetylen. Z tego względu, dyfuzor Cocodor jest w 100% bezpieczny dla zdrowia. Zapachy marki Cocodor, wyprodukowane zostają z przyjaznego dla środowiska, olejku sojowego i posiadają niższy ślad węglowy. Stąd też produkty te są ekologicznym rozwiązaniem. Co więcej, dyfuzor zapachowy Cocodor odznacza się wysoką jakością perfum, które zachowują swoją trwałość przez długi czas. W swoim asortymencie, marka Cocodor posiada wiele propozycji dyfuzorów zapachowych o różnych nutach zapachowych, w odmiennych kompozycjach i pojemnościach, stąd też każdy może wybrać coś dla siebie. Zobacz: wszystkie produkty Cocodor.

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jak używać kiełkownicy? Jak używać kiełkownicy?

  Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowymi i smacznymi kiełkami w zaciszu własnego domu, nie musisz być specjalistą od ogrodnictwa. Wystarczy zaopatrzyć się w paczkę nasion i specjalną kiełkownicę, by rozpocząć swoją przygodę z uprawą kiełków. Dzięki temu łatwe

  2024/03/04 Czytaj dalej
 • Jak zrobić wielkanocne porządki? Jak zrobić wielkanocne porządki?

  Wielkanoc to czas świętowania i spędzania czasu z rodziną, każdy z nas chce na ten czas przygotować się jak najlepiej aby święta spędzić w czystym i świeżym otoczeniu, jednak przy natłoku codziennych obowiązków może być to trudne do wykononania. Przygotow

  2024/02/29 Czytaj dalej
 • Jak zrobić babkę wielkanocną? Jak zrobić babkę wielkanocną?

  Wielkanoc to nie tylko czas kolorowych jajek, zajączków i wiosennych dekoracji. To również chwila, w której spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół, aby celebrować nie tylko wiarę, ale także tradycję i wspólne wartości.

  2024/02/15 Czytaj dalej
 • Jak zorganizować walentynki w domu? Jak zorganizować walentynki w domu?

  Święto zakochanych to wyjątkowy dzień pełen miłości! Serduszka, róże i czerwień jest wszechobecna. W tej zimnej porsze roku, warto się dodatkowo dogrzać i wspólnie, z drugą połówką dać się porwać walentynkowemu szaleństwu. Właśnie – masz już pomysł na Wal

  2024/01/24 Czytaj dalej
 • Jak upiec najlepsze pączki, faworki i oponki - PRZEPISY Jak upiec najlepsze pączki, faworki i oponki - PRZEPISY

  Nie wiesz jaki wypiek będzie najlepszy na tłusty czwartek? Zainspiruj się naszym blogiem i spraw aby ten dział stał się wyjątkowy i pyszny!

  2024/01/23 Czytaj dalej