Jak myć szklanki termiczne?

2023/04/25

Mycie szklanek termicznych to temat, który interesuje wiele osób, a w szczególności tych, którzy używają ich na co dzień. Szklanki termiczne są bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu, ponieważ utrzymują temperaturę napojów przez długi czas. Jednakże, ich pielęgnacja może być problematyczna, gdyż wiele osób nie jest pewnych, czy można je myć w zmywarce czy lepiej umyć ręcznie. W przypadku większości szklanek termicznych, producenci zalecają ich mycie ręczne, aby uniknąć potencjalnych uszkodzeń naczyń. Szklanki termiczne są często wykonane z dwóch warstw szkła, które oddzielone są od siebie próżnią lub wypełnione są gazem, co utrzymuje temperaturę napojów przez długi czas. Jeśli szklanka zostanie narażona na agresywne środki chemiczne lub wysoką temperaturę, może to spowodować rozwarstwienie szkła i uszkodzenie właściwości termicznych naczynia.

Jak myć szklanki termiczne w zmywarce?

Jednakże, niektóre szklanki termiczne są zaprojektowane tak, aby można było je bezpiecznie myć w zmywarce. W takim przypadku, warto zwrócić uwagę na kilka zasad, które pomogą utrzymać szklankę w doskonałym stanie.

Przede wszystkim, szklankę należy umieścić w górnej części zmywarki, aby uniknąć zbyt silnego strumienia wody. Warto również wybrać program delikatny lub przeznaczony dla szkła, który nie będzie narażał naczynia na zbyt wysoką temperaturę.

Szklanki termiczne - mycie ręczne

Jeśli Twoja szklanka termiczna nie jest przeznaczona do mycia w zmywarce, nie martw się – mycie ręczne również jest skuteczne i łatwe. Wystarczy użyć łagodnego detergentu, ciepłej wody oraz miękkiej ściereczki lub gąbki, aby delikatnie oczyścić szklankę termiczną. Unikaj używania szorstkich materiałów, które mogą zarysować powierzchnię szklanki, a po umyciu dokładnie ją opłucz i osusz, aby uniknąć pozostawienia smug czy plam.

Pamiętaj również o kilku zasadach, które pomogą utrzymać szklanki termiczne w doskonałym stanie przez długi czas. Unikaj nagłych zmian temperatury, nie wkładaj gorącej szklanki bezpośrednio do lodówki ani zimnej szklanki do gorącej wody, ponieważ może to spowodować pęknięcie szkła. Regularnie sprawdzaj stan uszczelek, aby uniknąć przecieków między warstwy szkła. 

 

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jak przesadzić kwiatki doniczkowe ? Jak przesadzić kwiatki doniczkowe ?

  Nie wiesz jak przesadzić kwiatki doniczkowe? Nie martw się w tym blogu pokazemy Ci jak krok po kroku przesadzić kwiatki i dobrać odpowiednie doniczki. Zapraszamy do czytania!

  2024/05/15 Czytaj dalej
 • Jak zrobić lemoniadę? Jak zrobić lemoniadę?

  Nie wiesz jak przygotować lemoniadę na nadchodzące upalne dni? Przygotowaliśmy kilka wariantów abyś mógł zaskoczyć swoich znajomych i zaserwować im przepyszną lemoniadę!

  2024/05/08 Czytaj dalej
 • Jak uprawiać i dbać o warzywa w szklarni? Jak uprawiać i dbać o warzywa w szklarni?

  Nie wiesz jak uprawiać i dbać o warzywa w szklarni? Zapraszamy do naszego bloga który odpowie na każde twoje pytanie i sprawi ze pokochasz sadzić swoje ulubione warzywa i owoce w szklarni.

  2024/05/02 Czytaj dalej
 • Jak zrobić kawę mrożoną? Jak zrobić kawę mrożoną?

  Nie wiesz jka wykonać doskonałą kawe mrożona na zbliżające się letnie upale dni? Przedstawiamy nasz przepis na najlepszą kawę mrożoną którą możesz wykonać w mniej niż 10 minut! Koniecznie zajrzyj do naszych szklanek termicznych które jeszcze bardziej umil

  2024/04/24 Czytaj dalej
 • Jak przygotować przyjęcie w ogrodzie ? Jak przygotować przyjęcie w ogrodzie ?

  Nie wiesz jak przygotować przyjęcie w ogrodzie aby twoi goście byli zachwyceni? Sprawdź nasze rady i spraw aby twoje przyjęcie było zapamiętane na długo!

  2024/04/10 Czytaj dalej