Obieraczki do warzyw

Każdy miłośnik kuchni, zarówno profesjonalista, jak i amator, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie odpowiednich narzędzi. Jednym z takich niezbędnych narzędzi w kuchni są obieraczki do warzyw. Dzięki nim proces przygotowywania składników staje się nie tylko szybszy, ale przede wszystkim precyzyjny i wygodny.Pomyślmy o codziennych czynnościach, jakie wykonujemy w kuchni. Obieranie ziemniaków, marchewki czy innych warzyw to jedno z podstawowych zadań. Wyobraźmy sobie, jak byłoby trudno wykonać je bez odpowiedniego narzędzia w ręku. 

 

Właśnie dlatego obieraczki do warzyw stanowią tak istotny element wyposażenia każdej kuchni.Nie chodzi jednak tylko o funkcjonalność. Współczesne obieraczki do warzyw zachwycają również swoim designem. Nowoczesne materiały, ergonomiczne kształty, a także różnorodność dostępnych wzorów i kolorów sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy szukasz prostego, minimalistycznego narzędzia, czy bardziej zaawansowanej obieraczki z dodatkowymi funkcjami, rynek oferuje szeroki wybór.

Akcesoria zaprojektowane z myślą o komforcie przygotowywania posiłków


Podczas przygotowania śniadań, obiadów, kolacji czy małych przekąsek warto uprościć sobie czynności kuchenne, dzięki którym zaoszczędzimy czas. Małe akcesoria kuchenne pomogą nam w tym zadaniu. Warzywa i owoce, to składniki, które powinniśmy spożywać codzienne. Zawierają w sobie dużo witamin i wartości odżywczych, które niezbędne są aby nasz organizm mógł zdrowo funkcjonować. Większość z tych składników wymaga obrania, więc idealnie sprawdzi się ostrze do tego przeznaczone. Obieraczki do warzyw pozwolą szybko pozbyć się skórki, a dzięki dobrze wyprofilowanemu ostrzu pozbędzie się bardzo cienkiej, wierzchniej warstwy. Podczas wykonywania tej czynności nożem zdarza się, że obierki są zbyt grube, co za tym idzie, niepotrzebnie marnuje się jedzenie. Takie rozwiązanie wydaje się być mało ekonomiczne, a dodatkowo zajmuje to więcej czasu niż użycie do tego standardowej skrobaczki. Uniwersalna obieraczka do warzyw zdaje się być więc niezbędnym akcesorium na wyposażeniu kuchennym.
 

Uniwersalna skrobaczka ułatwi pozbywanie się skórki nawet z najtwardszych warzyw


W ofercie sklepu SuperWnetrze znaleźć można obieraczki uniwersalne, czyli takie, które będą odpowiednie do każdego rodzaju warzyw i owoców. Przyspieszą one z pewnością pozbywanie się skórki z warzyw korzeniowych, takich jak marchew, pietruszka czy seler. Obieranie ziemniaków, które na stołach królują prawie codzienne czy to w formie dania głównego lub jako dodatek do zup czy sałatek również stanie się szybsze i łatwiejsze, a przy tym zdecydowanie bezpieczniejsze od używania do tej czynności noża, którym dosyć łatwo można się zaciąć. Obieraczka do ziemniaków z pewnością powinna znaleźć się w kuchennej szufladzie. Dostępne są skrobaczki wykonane przede wszystkim ze stali nierdzewnej, materiał ten gwarantuje długie użytkowanie przedmiotu. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu warto spojrzeć na rączkę, w którą wyposażony został obierak. Powinna ona być dobrze wyprofilowana i ergonomiczna, dzięki czemu trzymanie jej w dłoni nie będzie sprawiało problemów.
 

Obieraczki przeznaczone do zadań wyjątkowych


Najpopularniejsze są oczywiście obieraczki uniwersalne, ale warto również rozejrzeć się za ostrzami, które przeznaczone są do konkretnych warzyw lub owoców. Dobrym przykładem niech będzie skrobaczka do szparagów. Te warzywa są podłużne i cienkie, standardowa obieraczka może wówczas okazać się mało poręczna. Dzięki temu, że ostrze przeznaczone do szparagów jest dużo węższe i odpowiednio wyprofilowane sprawnie i szybko pozwoli pozbyć się skórki z ego warzywa. Ciekawym akcesorium jest również silikonowy obierak do czosnku. Dużą zaletą tego obieraka jest materiał, z którego został wykonany, silikon nie absorbuje zapachów oraz jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Automatyczny obierak stanie się bardzo przydatnym urządzeniem, w domu, w którym często wykorzystywane są jabłka czy to do konfitur, czy może do smacznych szarlotek. Duża ilość jabłek do ręcznego obierania może stanowić wyzwanie, ale przyrząd specjalnie do tego przeznaczony sprawi, że czynność ta stanie się bezproblemowa. Warto zwrócić uwagę również na temperówki do warzyw które wyposażone są w dwa ostrza. Pierwszy z nich pozwoli uzyskać wstążkowy a drugi- rozetowy kształt temperowanego warzywa. Warzywa i owoce obrane w takiej formie mogą stać się świetną dekoracją dania.

Marka Vilde