Jaki kosz do łazienki? Ranking Kosze łazienkowe - Luty 2023

Autor: SuperWnetrze.pl 2023/02/01

W dzisiejszych czasach posiadamy wiele różnorodnych możliwości pod względem zakupu najbardziej odpowiedniego dla nas produktu. Wraz z postępem również w dziedzinie wyposażenia wnętrz, na rynku zaczyna pojawiać się coraz to więcej sprzętów o wielu rozmaitych cechach i właściwościach. I choć produkty mają to samo zastosowanie, to jednak mogą one diametralnie różnić się od siebie.

Podobnie jest z koszami łazienkowymi. Na rynku działa bowiem wielu producentów, z których każdy z nich oferuje nieco inne aspekty koszy do łazienki. Jednak, co to są za rzeczy? Na co zwrócić swoją uwagę przy wyborze odpowiedniego kosza łazienkowego do swojego domu? Podpowiadamy w dalszej części tego artykułu. Zobacz też 10 najchętniej wybieranych koszy do łazienki w Superwnetrze.pl, które znajdziesz poniżej.

 

Materiały koszy łazienkowych

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest śmietniczek do łazienki. Kosze na śmieci wyprodukowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej wyróżniają się swoją wysoką solidnością, a także odpornością na korozję - w przypadku stali ocynkowanej. Natomiast, kosz do łazienki z tworzywa sztucznego jest lżejszy w przenoszeniu i może okazać się łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Zobacz: kosz na śmieci stal nierdzewna.

Sposób otwierania

Innym aspektem, który zdecydowanie warto przemyśleć przy wyborze odpowiedniego kosza do łazienki, jest jego sposób otwierania. Oczywiście najlepszym będzie ten, który najsprawniej nam w tym pomoże, przy jednoczesnym zachowaniu naszego komfortu. Tutaj możemy wyróżnić kilka opcji. Najbardziej preferowanymi są kosze otwierane za pomocą dolnego pedała. Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko i wygodnie wyrzucić śmieci bez potrzeby dodatkowego nachylania się. Zobacz: kosz otwierany automatycznie pedałem. Inną przydatną taką opcją jest pokrywa obrotowa. Dzięki niej zaoszczędzimy sobie również nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z kosza. Jest to też na pewno bardziej praktyczny zamiennik zwykłej pokrywy na kosz, która często zostaje źle zakładana, co powoduje jej całkowite osuwanie się. Jeszcze inną alternatywą jest obrotowa klapka, która również odznacza się wysoką szczelnością, co zapobiega przedostawaniu się ewentualnym niemiłym odorom. Zobacz: kosz łazienkowy Alessi.

Podział na komory 

Kolejną cechą, którą mogą posiadać kosze łazienkowe jest podział na dwie komory, co skutecznie umożliwia prawidłową segregację śmieci. Zobacz: kosz łazienkowy z dwiema komorami Joseph Joseph oraz kosz do łazienki segregacja.

Jaki kosz do łazienki?

Podsumowując kosze łazienkowe - choć takie same w zastosowaniu to jednak bardzo różnią się od siebie. Przy wyborze odpowiedniego kosza do łazienki, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak: materiał, sposób otwierania oraz podział na komory. Najwygodniejszymi koszami łazienkowymi są kosze z możliwością automatycznego otwierania za pośrednictwem dolnego pedała oraz te z obrotową pokrywą. Najbardziej solidnymi są kosze wykonane ze stali nierdzewnej, natomiast kosze, które pomogą Ci w dbaniu o ekologię to kosze z podziałem na oddzielne komory.

 

Top 10 koszy łazienkowych

 1. Kosz do łazienki 5L pedałowy NewIcon Brabantia czarny matowy
 2. Kosz łazienkowy na śmieci 5L pedałowy NewIcon Brabantia stal polerowana
 3. Kosz łazienkowy na śmieci 3L pedałowy NewIcon Brabantia stal polerowana
 4. Kosz do łazienki Touch Bin z pokrywą ze stali polerowanej 3l Brabantia biały
 5. Kosz do łazienki na śmieci pedałowy NewIcon Brabantia 3l biały
 6. Kosz łazienkowy Touch Bin ze stali polerowanej 3L Brabantia srebrny
 7. Kosz do łazienki na śmieci 5L pedałowy NewIcon Brabantia stal matowa FPP
 8. Kosz łazienkowy 3l Brabantia Touch Bin szary
 9. Kosz łazienkowy kosmetyczny 5l Brabantia Slide Bin srebrny
 10. Kosz do łazienki na śmieci 1,7 l Kela czarny
Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Najlepsze Szklanki - Ranking Top 6 Najlepsze Szklanki - Ranking Top 6

  Aby pomóc Ci w rozwianiu wątpliwości, stworzyliśmy w tym celu specjalny ranking z Top 6 Szklanek - czyli najchętniej kupowanych szklanek na bieżący miesiąc. Szklanka - którą wybrać? Kliknij tutaj i dowiedz się więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/04/12 Czytaj dalej
 • Która suszarka najlepsza? Ranking Suszarki ogrodowe - Luty 2023 Która suszarka najlepsza? Ranking Suszarki ogrodowe - Luty 2023

  Wraz z nadejściem wiosny, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych i najchętniej wybieranych suszarek ogrodowych wśród klientów sklepu SuperWnetrze.pl. Oto top 10 wieszaków na pranie ogrodowych. Sprawdź tutaj i dowiedz się więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2023/02/01 Czytaj dalej
 • Kubki Termiczne - Ranking Top 3 Kubki Termiczne - Ranking Top 3

  Jaki kubek termiczny wybrać dla siebie oraz swoich bliskich? Na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie jego wyboru? Przeczytaj o najważniejszych cechach kubków termicznych, które znacząco wpływają na jego użyteczność.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/09 Czytaj dalej
 • Jaki kosz na śmieci? Ranking Kosze na śmieci - Luty 2023 Jaki kosz na śmieci? Ranking Kosze na śmieci - Luty 2023

  Jaki kosz na śmieci wybrać do swojego domowego wnętrza? Na co najbardziej zwrócić swoją uwagę? Jeśli sam rozważasz kupno kosza na śmieci, ten artykuł może okazać się dla Ciebie pomocny. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2023/02/01 Czytaj dalej
 • Jaki moździerz wybrać? Moździerze kuchenne - Luty 2023 Jaki moździerz wybrać? Moździerze kuchenne - Luty 2023

  Jeśli zastanawiasz się, który moździerz będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, powinieneś najpierw zapoznać się z różnymi rodzajami moździerzy i poznać ich różne właściwości. Lista jest dość obszerna. Dowiedz się więcej czytając ten artykuł.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2023/02/01 Czytaj dalej