Jaki kosz do łazienki? Ranking Kosze łazienkowe - Marzec 2024

Autor: SuperWnetrze.pl 2024/03/01

W dzisiejszych czasach posiadamy wiele różnorodnych możliwości pod względem zakupu najbardziej odpowiedniego dla nas produktu. Wraz z postępem również w dziedzinie wyposażenia wnętrz, na rynku zaczyna pojawiać się coraz to więcej sprzętów o wielu rozmaitych cechach i właściwościach. I choć produkty mają to samo zastosowanie, to jednak mogą one diametralnie różnić się od siebie.

Podobnie jest z koszami łazienkowymi. Na rynku działa bowiem wielu producentów, z których każdy z nich oferuje nieco inne aspekty koszy do łazienki. Jednak, co to są za rzeczy? Na co zwrócić swoją uwagę przy wyborze odpowiedniego kosza łazienkowego do swojego domu? Podpowiadamy w dalszej części tego artykułu. Zobacz też 10 najchętniej wybieranych koszy do łazienki w Superwnetrze.pl, które znajdziesz poniżej.

 

Materiały koszy łazienkowych

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest śmietniczek do łazienki. Kosze na śmieci wyprodukowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej wyróżniają się swoją wysoką solidnością, a także odpornością na korozję - w przypadku stali ocynkowanej. Natomiast, kosz do łazienki z tworzywa sztucznego jest lżejszy w przenoszeniu i może okazać się łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Zobacz: kosz na śmieci stal nierdzewna.

Sposób otwierania

Innym aspektem, który zdecydowanie warto przemyśleć przy wyborze odpowiedniego kosza do łazienki, jest jego sposób otwierania. Oczywiście najlepszym będzie ten, który najsprawniej nam w tym pomoże, przy jednoczesnym zachowaniu naszego komfortu. Tutaj możemy wyróżnić kilka opcji. Najbardziej preferowanymi są kosze otwierane za pomocą dolnego pedała. Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko i wygodnie wyrzucić śmieci bez potrzeby dodatkowego nachylania się. Zobacz: kosz otwierany automatycznie pedałem. Inną przydatną taką opcją jest pokrywa obrotowa. Dzięki niej zaoszczędzimy sobie również nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z kosza. Jest to też na pewno bardziej praktyczny zamiennik zwykłej pokrywy na kosz, która często zostaje źle zakładana, co powoduje jej całkowite osuwanie się. Jeszcze inną alternatywą jest obrotowa klapka, która również odznacza się wysoką szczelnością, co zapobiega przedostawaniu się ewentualnym niemiłym odorom. Zobacz: kosz łazienkowy Alessi.

Podział na komory 

Kolejną cechą, którą mogą posiadać kosze łazienkowe jest podział na dwie komory, co skutecznie umożliwia prawidłową segregację śmieci. Zobacz: kosz łazienkowy z dwiema komorami Joseph Joseph oraz kosz do łazienki segregacja.

Jaki kosz do łazienki?

Podsumowując kosze łazienkowe - choć takie same w zastosowaniu to jednak bardzo różnią się od siebie. Przy wyborze odpowiedniego kosza do łazienki, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak: materiał, sposób otwierania oraz podział na komory. Najwygodniejszymi koszami łazienkowymi są kosze z możliwością automatycznego otwierania za pośrednictwem dolnego pedała oraz te z obrotową pokrywą. Najbardziej solidnymi są kosze wykonane ze stali nierdzewnej, natomiast kosze, które pomogą Ci w dbaniu o ekologię to kosze z podziałem na oddzielne komory.

 

Top 10 koszy łazienkowych

  1. Kosz do łazienki 5L pedałowy NewIcon Brabantia czarny matowy
  2. Kosz łazienkowy na śmieci 5L pedałowy NewIcon Brabantia stal polerowana
  3. Kosz łazienkowy na śmieci 3L pedałowy NewIcon Brabantia stal polerowana
  4. Kosz do łazienki Touch Bin z pokrywą ze stali polerowanej 3l Brabantia biały
  5. Kosz do łazienki na śmieci pedałowy NewIcon Brabantia 3l biały
  6. Kosz łazienkowy Touch Bin ze stali polerowanej 3L Brabantia srebrny
  7. Kosz do łazienki na śmieci 5L pedałowy NewIcon Brabantia stal matowa FPP
  8. Kosz łazienkowy 3l Brabantia Touch Bin szary
  9. Kosz łazienkowy kosmetyczny 5l Brabantia Slide Bin srebrny
  10. Kosz do łazienki na śmieci 1,7 l Kela czarny
Poprzedni artykuł Następny artykuł