Deski kuchenne


Deska do krojenia
, to jeden z elementów, którego nie może zabraknąć w wyposażeniu każdej kuchni. Sklep SuperWnetrze.pl oferuje deski do krojenia pieczywa, warzyw i owoców, a także mięsa czy ryb. Różne materiały wykonania i rozmiary czynią je przeznaczonymi do każdego charakteru wnętrza kuchni.

Jaką deskę kuchenna wybrać?
Wybierać deskę do krojenia, warto zadbać o to, aby narzędzie to było bezpieczne, praktyczne, a także wygodne. Sklep SuperWnetrze.pl przygotował kilka porad, które pomogą w wyborze odpowiedniej deski.

Doskonale współgrające z nożami drewniane deski do krojenia to przedmiot, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Ogromną zaletą jest fakt, że nie tępią noży. Drewno, w szczególności dębowe ma właściwości bakteriobójcze, a zatem im twardszy materiał wykonania, tym lepiej.  Naturalnie zaimpregnowana deska, to zakup, który posłuży właścicielowi przez dłuższy czas, zachowując odpowiedni wygląd. Drewniane deski do krojenia świetnie się sprawdzą do krojenia produktów suchych, np. pieczywa. Mogą również pełnić funkcje dekoracyjne.
Oprócz desek wykonanych z drewna, stosuje się często bambusowe oraz wykonane z tworzyw.

Deski bambusowe ku zaskoczeniu wiele osób nie są wykonywane z drewna, lecz ze specjalnie sprasowanej trawy. Odpowiednio zaimpregnowany bambus jest dwukrotnie twardszy niż drewno buku, a jednocześnie znacząco lżejszy, dzięki czemu rewelacyjnie nadaje się do tworzenia trwałych oraz wygodnych desek. Bambus nie chłonie wody, nie niszczy noży. Bambusowa deska kuchenna firmy Zassenhaus to produkt najwyższej jakości w przystępnej cenie.

Deski z tworzywa sztucznego łatwiej jest utrzymać w czystości. Można bez obaw myć je w zmywarkach jak i ręcznie, szybko pozbywając się z ich powierzchni bakterii. Nie niszczą noży. Sklep SuperWnetrze.pl oferuje deski do krojenia z plastiku w wielu rozmiarach, kształtach oraz kolorach. Deski szklane, ceramiczne i marmurowe przez długie lata zachowują nieskazitelny wygląd. Trudno jest je uszkodzić, ze względu na twardy materiał odporny na nacięcia. Są łatwe do umycia, nawet w zmywarkach. Nie nasiąkają wodą. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od rodzaju stosowanej deski, aby uniknąć powstania zakażenia, dobrze jest zaopatrzyć się w kupno kilku desek – osobnej do mięsa, ryb oraz pozostałej gamy produktów spożywczych.

Możliwość mycia w zmywarce
+ więcej
Dostępność
+ więcej