Jak wyczyścić kubek termiczny?

Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/14

Samo użytkowanie kubka termicznego może być pestką w porównaniu z jego czyszczeniem. Wszystko to za sprawą tworzącego się osadu, który może pozostawiać po sobie długo przetrzymywana herbata, czy też kawa. Warto zatem po każdorazowym użyciu dokładnie czyścić taki kubek termiczny na herbatę - tym bardziej, że nieczyszczony osad przeistacza się w kamień. Ten z kolei, w połączeniu ze spożywanymi napojami, może być szczególnie uciążliwy.


Jak wyczyścić kubek termiczny z osadu herbaty?

Jak wyczyścić kubek termiczny z osadu herbaty? Kubek termiczny z osadu herbaty albo kawy można wyczyścić na kilka sposobów używając przy tym różnych produktów. Kubek termiczny czym wyczyścić? Kubek termos do kawy z powodzeniem można przywrócić do pierwotnego stanu wykorzystując w tym celu sodę oczyszczoną, proszek do pieczenia, czy też nawet tabletki do zmywarki. Aby zastosować pierwszy sposób, należy wsypać do kubka niewielką ilość (najlepiej łyżeczkę) sody oczyszczonej, a następnie zalać ją wrzątkiem i pozostawić na ok. 2 godziny. Na końcu trzeba tylko wylać powstałą zawartość kubka termicznego oraz dokładnie umyć go płynem do naczyń pod bieżącą wodą. W przypadku zastosowania proszku do pieczenia zamiast sody oczyszczonej, należy postąpić tak samo. Nieco inaczej jest natomiast w przypadku użycia tabletki do zmywarki. Podobnie osadzamy ją w kubku i zalewamy wrzątkiem ale czas pozostawienia roztworu powinien wynosić około 15 minut, ze względu na bardzo silne właściwości chemiczne. Ostatecznie oczywiście również kubek termiczny na herbatę płuczemy.


Jak usunąć kamień z kubka termicznego?

Niestety, kiedy nie dbamy wystarczająco o swój kubek termiczny na herbatę i zaczyna zbierać się w nim specyficzny osad po kawie, czy herbacie - może to prowadzić również do powstawania kamienia. W takiej sytuacji, warto posłużyć się kolejnym stosunkowo tanim rozwiązaniem. Należy rozpuścić kwasek cytrynowy w odrobinie wody, umieścić w termosie, a następnie pozostawić na około pół godzinki. Na końcu, roztwór należy wylać, a następnie umyć kubek termos do kawy. Warto pamiętać, że nawet jeśli nie zrobimy tego dokładnie, to raczej nie grożą nam z tego powodu żadne dolegliwości żołądkowe, bowiem kwasek cytrynowy jest w pełni bezpieczny.


Jak używać kubek termiczny?

Kubek termiczny powinien być używany ze specjalną dbałością o utrzymanie jego czystości. Aby zapobiec powstawaniu uciążliwemu osadowi, warto jeszcze przed jego zastosowaniem wyparzyć go wrzącą wodą i pozostawić na około 15 minut. Po tym czasie, należy wylać wrzątek, a następnie wlać swoją ulubioną kawę, czy też herbatę. Czy kubek termiczny można myć w zmywarce? Jeśli chcemy natomiast umyć swój kubek termiczny - warto też mieć świadomość, że w przypadku niektórych kubków termicznych - ich górna część bez problemu nadaje się do mycia w zmywarce. Resztę kubka należy myć ręcznie ze wzaględu na jego obudowę z tworzywa sztucznego. Tutaj może być pomocna wiedza w temacie: jak rozebrać kubek termiczny? Kubek termiczny do kawy zazwyczaj składa się z dwóch głównych części: nakrętki oraz pojemnika. Kubki termiczne Vialli Design możesz rozłożyć na jeszcze mniejsze części, tak aby oczyścić je jeszcze dokładniej: z górnej części możesz swodobnie wyciągnąć ustnik oraz silikonowy wkład. Pamiętaj tylko, aby z powrotem złożyć je poprawnie! Gdzie kupić dobry kubek termiczny? Dobry kubek termiczny można spokojnie kupić w sklepie internetowym, np. SuperWnetrze.pl przechodząc do opowiedniej kategorii. Sprawdź poniżej.


Kubek termiczny 400ml FUORI granatowy 27701 Kubek termiczny 400ml FUORI granatowy 27701 Vialli Design

63.90 zł 57.90 zł

Kubek termiczny 400ml FUORI biały 27664 Kubek termiczny 400ml FUORI biały 27664 Vialli Design

63.90 zł 57.90 zł

Kubek termiczny czerwony 400ml Kubek termiczny czerwony 400ml Vialli Design

63.90 zł 57.90 zł

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Co kupić na parapetówkę? Co kupić na parapetówkę?

  Twoi bliscy właśnie zaprosili Cię na parapetówkę? Z jednej strony, nie możesz się doczekać ale z drugiej, wciąż nie wiesz co podarować im w prezencie? Jeśli tak też właśnie jest - bez obaw! Ten artykuł z pewnością Ci pomoże!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/21 Czytaj dalej
 • Wszystko o montażu wieszaków na ręczniki Wszystko o montażu wieszaków na ręczniki

  Jaki wieszak łazienkowy na ręczniki zatem sprawdzi się najlepiej w Twojej domowej łazience? Wieszaki na ręczniki różnią się nie tylko swoim wyglądem i materiałem, z którego zostały wykonane - ale też przede wszystkim - sposobem montażu. Więcej o tym przec

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/22 Czytaj dalej
 • Nowe garnki - czy materiał ma znaczenie? Nowe garnki - czy materiał ma znaczenie?

  Zestaw garnków to zdecydowanie prezent na który czekasz od dawna. Spraw sobie go sam! Zestaw garnków i rondelków przyda się w każdej kuchni. Przeczytaj artykuł i dowiedz się trochę więcej o garnkach.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/20 Czytaj dalej
 • Idealna butelka na wodę na wakacyjne wędrówki Idealna butelka na wodę na wakacyjne wędrówki

  Wakacje tuż tuż, a co za tym idzie również słoneczne dni. Nie zapomnij o odpowiednim nawadnianiu. Przydatna będzie odpowiednia butelka na wodę. Zabierzesz ją ze sobą na każdą wędrówkę, a twój organizm nigdy nie będzie osłabiony.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/10 Czytaj dalej
 • Fotel - jaki warto kupić do swojego domu? Fotel - jaki warto kupić do swojego domu?

  Jaki fotel kupić do domu? Najlepsze modele od renomowanych producentów znajdziesz na stronie internetowej SuperWnetrze. W artykule zawarliśmy różne rodzaje, najczęściej wybieranych foteli z naszego katalogu. Zapoznaj się z nimi i zakup najlepszy fotel do

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/10 Czytaj dalej