Najlepsze metody na sprawdzenie pogody

2023/01/05

Termometr zewnętrzny

Termometr zewnętrzny to urządzenie pozwalające na pomiar temperatury na dworze. Pomimo, że na co dzień możemy go nie zauważać, jest niezwykle użyteczny. Wskazuje nam temperaturę, dokładnie tam, gdzie się znajdujemy. W przeciwieństwie do pogody w naszych telefonach komórkowych, jest nieomylny.

Termometr zewnętrzny - rodzaje

Kiedyś w formie szklanej rurki z rtęcią za oknem. Dziś posiadamy szeroki wybór produktów. Od klasycznych, prostych form po przeróżne kształty, kolory i rodzaje. Teraz pojawia się pytanie, który z nich wybrać?

Zegar z termometrem

Zegar z termometrem, czyli dwa w jednym. To idealne rozwiązanie dla osób, lubiących pracę w ogrodzie. Jednocześnie możesz kontrolować godzinę i temperaturę. W asortymencie SuperWnetrze.pl znajduje się również zegar trzy w jednym. Posiada on dodatkową funkcją pomiaru poziomu wilgotności powietrza. Zegar z termometrem i higrometrem 'Weather Station Clock'

Termometr zaokienny

Tradycyjny i jednocześnie niezawodny klasyk wśród termometrów. Jego dokładność wynosi 1°C co zupełnie wystarcza do codziennego użytku. Tego typu termometry są bardzo łatwe w montażu i obsłudze. Termometr zaokienny jest prosty i czytelny, dzięki czemu bardzo szybko odczytach z niego temperaturę. W naszym asortymencie posiadamy je w różnych wariantach i kolorach, więc na pewno znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojego otoczenia.

Polecamy uniwersalny termometr zewnętrzny w kolorze bieli: Termometr uniwersalny, wewnętrzny, zewnętrzny, a dla fanów bardziej odważnych wzorów zdecydowanie rekomendujemy Termometr okienny/zewnętrzny w kształcie żaby. Mocowany za pomocą przyssawek.

Barometr

Barometr, czyli przyrząd do pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Można go spotkać w dwóch formach: cieczowy lub sprężynowy. Narzędzie to pozwala prognozować jak może zmienić się pogoda. 

Dzięki takiemu przyrządzeniu będziesz mógł samodzielnie przewidzieć zmiany pogodowe, ale również zyskasz nową dekoracje. Barometr, w szczególności cieczowy, pięknie prezentuje się na każdym podwórku. 

Polecamy zjawiskowy barometr butelkowy z niebieską cieczą w środku. Poza praktycznym zastosowaniem, stanowi efektowną dekorację zarówno na zewnątrz, jak i do wnętrza domu. Barometr w butelce z żeliwnym uchwytem 0,5 L  - SuperWnetrze.pl 

Termometr do lodówki 

Jeżeli chcesz kontrolować temperaturę w Twojej lodówce, zamrażarce czy chłodziarce sięgnij po termometr lodówkowy. Dzięki takiemu urządzeniu od razu będziesz mógł określić, czy panuje tam odpowiednia temperatura dla Twojej żywności. Zapobiegnie to szybszemu psuciu się Twoich produktów.   

Termometr do lodówki posiada wypisane granice poziomu chłodzenia odpowiednie dla przechowywania jedzenia, dzięki czemu od razu dowiesz się czy panuje tam odpowiednia temperatura.   

Higrometr

Higrometr, czyli wilgotnościomierz. Jest to narzędzie do wyznaczania wilgotności powietrza. Obecnie najczęściej występują w połączeniu z termometrem.   

Jest to przyrząd niezwykle przydatny. Organizm, broniąc się przed suchym powietrzem, pobiera wodę z błon śluzowych oraz skóry. Najczęściej prowadzi to do ich wysuszenia, przez co wzrasta ryzyko infekcji. Suche powietrze przyczynia się także do bólu gardła, problemów z oddychaniem oraz kaszlu.  Prawidłowy poziom wilgotności w pomieszczeniu to przedział pomiędzy 40, a 60 procent i jest on zależny od temperatury. Dla 19-20 stopni będzie wynosił około 55-60%, natomiast dla 21-22 stopni to 40-45%.   Właśnie do takiego pomiaru jest Ci potrzebny higrometr.

Polecamy klasyczny model Higrometr + termometr wewnętrzny zewnętrzny O-152838 - SuperWnetrze.pl

Stacja pogodowa 

Stacja pogodowa to idealny gadżet dla wszystkich fanów technologii. Wskazuje temperaturę nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. Pokazuje również datę, godzinę oraz dzień tygodnia. Często wyświetla też animowaną prognozę pogody (stopień opadów deszczu, zachmurzenia, burze czy opady śniegu).   

Poza aspektami praktycznymi, stacja pogodowa jest estetyczna. Nowoczesny design i prosta forma sprawia, że wpasują się w każde wnętrze. 

Stacja pogodowa - rodzaje

Stacja pogodowa bezustannie wykonuje pomiary, aby zapewnić Ci jak najbardziej aktualne dane i informację o warunkach atmosferycznych. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku domu. Możesz wybierać spośród kilku rodzajów i zdecydować się na opcję najlepszą dla Ciebie. 

Elektroniczna stacja pogodowa

W ofercie SuperWnetrze.pl  znajduje się elektroniczna stacja pogodowa z dwoma, wymiennymi ramkami w zestawie. Dzięki temu możesz zmieniać miejsce położenia swojej stacji, dopasowując ją do otoczenia. Poza podstawowymi funkcjami (pomiar temperatury wewnątrz i na zewnątrz, data, godzina, pogoda) wykonuje również pomiar ciśnienia oraz wilgotności. 

To opcja najbardziej uniwersalna, pasująca do każdego wnętrza. Dodatkowym bonusem jest wysyłka gratis!

Stacja pogodowa z czujnikiem bezprzewodowym 

Stacja pogodowa z czujnikiem bezprzewodowym posiada ikonę prognozy pogody (informację o poziomie zachmurzenia, deszczu, burzy, śniegu i nasłonecznieniu). Wykonuje również pomiar temperatury i wilgotności w pomieszczeniu i na zewnątrz. Posiada też często funkcję budzika oraz funkcję drzemki.   

Dodatkowym atutem jest bezprzewodowy czujnik, który możemy umieścić na zewnątrz w otwartej przestrzeni.   

Rekomendujemy Stacja pogodowa z czujnikiem bezprzewodowym Sencor SWS 5270, którą wyślemy do Ciebie w 24h!

Profesjonalna stacja pogodowa 

Dla zaawansowanych meteorologów najlepszym wyborem będzie profesjonalna stacja pogodowa. W ofercie SuperWnetrze.pl znajdziesz stację pogodową z pełnym wyposażeniem. Poza podstawowymi funkcjami, posiada czujnik bezprzewodowy 5w1. Mierzy on prędkość wiatru oraz jego kierunek, opady deszczowe, temperaturę oraz wilgotność.   

Bądź profesjonalistą i wybierz Profesjonalna stacja pogodowa Sencor SWS 9700. Wysyłka gratis! 

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jak usunąć kamień z czajnika? Jak usunąć kamień z czajnika?

  Czajnik to rodzaj garnka, zwykle metalowego, używanego do gotowania wody. Jako jeden z najstarszych i najczęściej używanych przedmiotów kuchennych towarzyszy nam od tysięcy lat. Od brązu i żelaza po porcelanę i szkło – na przestrzeni wieków czajnik....

  2023/01/16 Czytaj dalej
 • Jaki budzik wybrać? Jaki budzik wybrać?

  Idea budzika pojawiła się już w starożytności. Według legendy, pierwszy budzik (zegar wodny wyposażony w gwizdek) stworzył Platon około 400 r.p.n.e. W średniowiecznych Chinach przełomem były zegary ogniowe. Za sprawą przepalanych nici dany ciężar upadał

  2022/11/30 Czytaj dalej
 • Jakie dekoracje świąteczne wybrać? Jakie dekoracje świąteczne wybrać?

  Święta Bożego Narodzenia to dla każdego wyjątkowy czas. W kuchni unosi się zapach pierników, dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja, a na ulicach klimat tworzą kolorowe lampiony.

  2022/11/04 Czytaj dalej
 • Jaki lunchbox wybrać? Jaki lunchbox wybrać?

  Nasz bezpieczny zachodni świat w ciągu ostatnich dwóch lat radykalnie się zmienił – pandemia, wojna, szalejąca inflacja wymusiły modyfikację naszych codziennych rutyn i szukanie nowych rozwiązań. Praca w biurze ustąpiła miejsca pracy zdalnej...

  2022/10/26 Czytaj dalej
 • Marka Mepal Marka Mepal

  Mepal - holenderska marka specjalizująca się w wyposażeniu do przechowywania żywności. Co sprawia, że należy do światowej czołówki i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów? Dowiedz się, czytając ten artykuł.

  2022/04/26 Czytaj dalej