Worki na śmieci

Worki na śmieci są niezbędne w każdym domu. Ich główną cechą musi być wytrzymałość. Im grubsze tym większa gwarancja, że nie rozerwą się pod wpływem ciężaru śmieci. Wszystkie worki na stronie SuperWnetrze mają dokładny opis wymiarów i pojemności, tak by dopasować je do swojego kosza na śmieci. Dodatkowo większość worków wyposażona została w specjalne uchwyty, które umożliwią wygodne wyjęcie śmieci z pojemniki i dodatkowo zamkną worek szczelnie. Jest to gwarancja wytrzymałości. W naszym sklepie zakupisz worki na śmieci w dużych zestawach nawet po 40 sztuk. Dzięki temu nigdy Ci ich nie zabraknie, a gdy zauważysz, że się kończą będziesz mieć czas by zamówić następne. Worki na śmieci występują także w różnych kolorach. Jest to przydatne, jeżeli ktoś ma otwarty kosz i kolorową kuchnię. Kolory nie są przypadkowe, ponieważ mają one na celu rozróżnienie pojemników do segregacji odpadów. Dzięki temu zawsze będziesz pamiętać o dbaniu o środowisko. 

Worki na śmieci – jakie wybrać?


Z reguły nie zwracamy uwagi na to, jakie wybieramy worki na śmieci. Najczęściej są to pierwsze z brzegu, znalezione w sklepie lub najtańsze. Tymczasem wybór odpowiedniego worka na śmieci to temat dużo ważniejszy, niż mogłoby nam się wydawać. Z pomocą odpowiednich worków łatwiej zadbać o środowisko i higienę. Na rynku występuję wiele rodzajów worków na śmieci – różnią się one od siebie rozmiarem, materiałem, kolorem a także sposobem zamykania i przenoszenia. Na które się zdecydować, które worki na odpady będą najlepsze? Najlepiej wybrać taki worek, który będzie w sposób prawidłowy spełniał swoje zadanie, czyli magazynował śmieci oraz będzie wytrzymały i łatwy do przenoszenia – w końcu nie ma nic gorszego jak rozerwany worek w trakcie wynoszenia śmieci. W zależności od rodzaju odpadów powinniśmy też zdecydować się na wybór innego rodzaju worka. W przypadku szkła lepiej sprawdzą się mocniejsze worki, wykonane z grubej folii, natomiast dla papierowych śmieci wystarczą słabsze worki, wykonane z lżejszej folii.


Jak duży worek na śmieci wybrać?


Rozmiar to podstawowa wartość, na którą zwracamy uwagę przy zakupie worków na odpady. To oczywiste, że im większy worek, tym więcej pomieści odpadów. Jednak w przypadku małej rodziny lub kawalerki, w której mieszka 1 osoba pomysł ten okaże się chybiony. Zanim kosz na śmieci zostanie w pełni załadowany minie kilka dni, a w międzyczasie śmieci zaczną się psuć i wydzielać przykre zapachy. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wybieranie mniejszych worków, odpowiednio do wielkości kosza. Aby prawidłowo dobrać rozmiar worka najlepiej sprawdzić pojemność posiadanego kosza – jeśli worek będzie się zsuwał z krawędzi kosza oznacza to, że jest za mały, natomiast jeśli worek będzie znacząco przewyższał kosz, oznacza to, że jest za duży. Najczęściej wybierane są worki na śmieci 60l do koszy o standardowej wielkości oraz worki na śmieci 10l do małych koszy. Worki na śmieci 120l oraz worki na śmieci 240l to rozmiary przeznaczone do naprawdę dużych koszy, wykorzystywanych głównie w gastronomii lub w zewnętrznych koszach.


Rodzaje worków na śmieci


W sklepach można odnaleźć wiele rodzajów worków, które różnią się od siebie nie tylko pojemnością, ale i również sposobem zamykania. Taka drobna rzecz może znacząco wpłynąć na komfort i wygodę stosowania worków na odpady. Najprostsze i najpopularniejsze worki na śmieci nie posiadają żadnego specjalnego zamknięcia – są to zwykłe, z reguły najtańsze worki, wykonane z folii. Aby nie rozsypać śmieci z klasycznego worka na śmieci należy związać końce folii, tracąc w ten sposób na pojemności. Worki na śmieci z uszami są bardzo podobne do tych klasycznych, ponieważ również zostały wykonane ze zwykłej folii, ale dodatkowo posiadają specjalne uszy, które ułatwiają związywanie worka oraz jego przenoszenie. Wyglądem przypominają siatkę sklepową, jednak są od niej znacznie większe i bardziej wytrzymałe. Najlepszymi i najbardziej polecanymi workami są worki na śmieci z taśmą ściągającą, często nazywane również workami na śmieci z zaciągiem. Jest to znacznie droższy model od pozostałych, ale posiada on specjalną taśmę, za pomocą której można w sposób wygodny i trwały związać worek. Gwarantuje to, że śmieci nie rozsypią się po drodze i z łatwością przetransportujemy je do większego śmietnika.


Materiał, z którego zostały wykonane worki na odpady

 

Chcąc zadbać o środowisko warto zastanowić się nad wyborem worków na śmieci. Najpopularniejsze są worki foliowe – to standardowe i klasyczne rozwiązanie, spotykane w większości przypadkach. Jednak w zależności od rodzaju mogą występować worki foliowe grubsze oraz cieńsze. Te wzmocnione będą bardziej przydatne w miejscach takich jak kuchnia, natomiast te delikatniejsze sprawdzą się w przypadku lżejszych odpadów, w pomieszczeniach takich jak łazienka lub biuro. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ zły wybór może spowodować rozerwanie worka w trakcie wynoszenia śmieci. Jednak w trosce o środowisko producenci coraz częściej decydują się na wytwarzanie biodegradowalnych worków na śmieci. Jakie są plusy stosowania ekologicznych worków na śmieci i czym one się różnią od klasycznych? Worki biodegradowalne na śmieci to najbardziej ekologiczny wybór - są one wykonane wyłącznie z naturalnych składników, dzięki czemu samoczynnie ulegają rozkładowi, nie wpływając negatywnie na środowisko. Szacuje się, że klasyczne foliowe worki rozkładają się ponad 10 lat, natomiast worki na odpady bio potrzebują zaledwie 2-3 lat na rozkład. To ogromna różnica, dlatego każdy, komu nie jest obojętny stan środowiska, powinien zmienić swoje przyzwyczajenia. Warto wspomnieć również o tym, że worki bio są zazwyczaj wykonane z wzmocnionego materiału, są mocne i wytrzymałe oraz posiadają taśmy ściągające. Dzięki temu są nie tylko ekologiczne, ale i również wygodne w użyciu. Do worków bio można zaliczyć również worki ekologiczne, powstałe z recyklingu. Worki te są bezbarwne i nie posiadają dodatkowych zapachów, ale do ich produkcji wykorzystuje się jedynie plastik pochodzący z recyklingu. To ważne w kontekście ochrony środowiska, ponieważ produkcja z recyklingu pozwala zmniejszyć ogólną liczbę śmieci, a przy tym zmniejsza zapotrzebowania na zasoby naturalne, takie jak ropa naftowa czy też drzewa. Papierowe worki na śmieci to również chętnie wybierany model przez osoby, dbające o środowisko. Zazwyczaj są one wykonane z mocnego papieru z recyklingu i w swoich właściwościach niczym nie różnią się od pozostałych – są mocne i wytrzymałe, odporne na przebicia, rozdarcia oraz wilgoć. Często wykorzystywane do przechowywania różnych artykułów lub podczas zakupów.


Czy kolor worków na śmieci ma znaczenie?


Podobnie jak w przypadku pojemników na odpady i tu kolor ma znaczenie. Aby ułatwić segregację śmieci worki do segregacji zostały oznaczone tymi samymi kolorami, co pojemniki na śmieci.

 

  • Żółte worki na śmieci - przeznaczone na odpady z tworzywa sztucznego, czyli wszelkiego rodzaju plastikowe pojemniki, np. butelki po napojach lub kosmetykach, lub torebki foliowe a nawet puszki,
  • Worki na odpady zielone - tu powinniśmy wyrzucać kolorowe szkło oraz odpady ogrodowe,
  • Czerwony worek na śmieci – służy do wyrzucania odpadów metalowych,
  • Niebieski worek na śmieci – przeznaczony na papier i tekturę,
  • Fioletowy worek na śmieci – wykorzystywany do wyrzucania odpadów bio,
  • Czarny worek na odpady – powinien mieścić wszystkie odpady mieszane.

 

Polecane worki na śmieci


Asortyment worków na śmieci w superwnetrze.pl jest tak zróżnicowany i szeroki, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie. To zarówno klasyczne, jak i biodegradowalne worki na śmieci, ale i również modele w różnym przedziale finansowym. Poszczególne rodzaje worków pochodzą od różnych producentów, takich jak Brabantia, Simplehuman oraz Fl1, cieszących się na rynku ogromnym uznaniem i dobrą renomą wśród kupujących. Często sprzedawane w specjalnych rozmiarach do poszczególnych koszy, jak i również uniwersalnych, pasujących do każdego rodzaju kosza. Tak szeroka oferta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na oczekiwania lub dostępny budżet.

szklanki termiczne 350 ml