Wyciskarki do cytrusów to bardzo pomocne i funkcjonalne urządzenia, które pozwolą nam w mgnieniu oka wycisnąć sok z różnego rodzaju cytrusów. A jak wiadomo, cytrusy to samo zdrowie, więc warto pić z nich świeży sok! Jeśli chcecie w prosty i szybki sposób wycisnąć sok z cytryny, grejpfruta czy pomarańczy, musisz swoją kuchnię wyposażyc w najlepszą wyciskarkę do cytrusów. Jakie wyciskacze i wyciskarki mamy do wyboru? Co jest istotne w tego typu akcesoriach i w końcu, na jaką się zdecydować? O tym przeczytacie poniżej!

Jakie wyciskacze do cytrusów są najlepsze?


Wybór jest naprawdę spory! Jednym z najprostszym rozwiązań są nieduże, poręczne wyciskacze, które składają się z nakładki wyciskającej oraz miseczki czy pojemnika na wyciśnięty sok. Są one banalne w obsłudze. Wystarczy włożyć na nasadkę przekrojony owoc i naciskać aż do momentu wyciśnięcia całego soku. Jest to co prawda nieco "brudzące" zajęcie, ale jeśli zależy nam na czymś tanim i nieskomplikowanym, taki rodzaj wyciskacza będzie bardzo w porządku. Możemy również zdecydować się na bardziej rozbudowane modele, zazwyczaj elektryczne. Tego typu wyciskarki nie wymagają od nas użycia siły i sok wyciśniemy jeszcze szybciej! Będą jednak one znacznie droższe i zajmą nam nieco wiecej miejsca niż prostsze warianty. Jeśli robimy soki z cytrusów każdego dnia, to zdecydowanie lepiej w nie zainwestować.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrej wyciskarki do cytrusów?


Podczas wyboru wyciskacza, zwróćmy uwagę na to, z czego został on wykonany. Wyciskacze mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, ze stali nierdzewnej czy ceramiki. Jeśli chcecie postawić na model z tworzywa sztucznego, istotnym jest fakt by było to trwałe i solidne tworzywo np. polipropylen. Polipropylen będzie zdecydowanie bardziej wytrzymały niż zwykły plastik. Wyciskacze ze stali nie wymagają od nas specjalnej uwagi, a o ich jakość możemy być pewni. Wyciskacze ceramiczne są elegancką propozycją i mogą stanowić nietuzinkową ozdobę, ale należy na nie uważać, by ich nie uszkodzić. Cena również odgrywa rolę. Najtańsze do zakupienia są oczywiście wyciskarki z tworzywa, natomiast najdroższe będą wyciskacze ceramiczne. W zależności od tego, jaki budżet chcemy przeznaczyć na zakup tego rodzaju akcesorium, zdecydujmy się na najbardziej pasujący nam wariant.


Jakie wyciskacze do cytrusów są warte polecenia?

Praktyczny, lekki i poręczny wyciskacz do cytrusów? To cechy niewielkiego akcesorium marki Koziol z kolekcji Ahoi. Wyciskacz ten wyróżnia się zgrabną i nowoczesną formą, jest wykonany z trwałego i prostego w utrzymaniu w czystości tworzywa i świetnie spełnia swoją rolę! Dostępny w kilku pastelowych kolorach, dzięki czemu dodatkowo, pięknie się prezentuje! Do świeżego soku z cytrusów poleca się również wyciskacz Joseph Joseph Helix. Swoim wyglądem przypomina wyciskacz do czosnku, ale nie dajcie się zwieść! Doskonale potrafi wycisnąć cytrynę do ostatniej kropelki! Poza ręcznymi wyciskaczami, mamy także do wyboru elektryczne wyciskacze do cytrusów. Super gadżetem będzie wyciskacz marki Cilio, który nadaje się nie tylko do cytryn lecz również do pomarańczy oraz grejprfutów. Dzięki niemu, w kilka chwil powstanie przepyszny, świeży sok pełen witamin!

Pergole Ogrodowe