Blendery to fantastyczne akcesoria, które w domowej kuchni sprawdzą się bez dwóch zdań. Pozwolą na przygotowanie smacznych, zdrowych przekąsek takich jak smoothie, koktajle czy zupy krem. Mają wiele różnych zastosowań i zdecydowanie ułatwiają wykonywanie kuchennnych czynności. Jeśli zastanawiacie się czy taki sprzęt agd będzie Wam potrzebny w domowej kuchni, odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Dzięki swoim super właściwościom, praca w kuchni z blenderem (zarówno ręcznym jak i kielichowym) pójdzie Wam o wiele szybciej i sprawniej, poza tym można wrzucić wszystkie produkty do jednego dzbanka lub miski i w kilka sekund przyrządzić coś pysznego! Jak dla nas, po prostu rewelacja!

zobacz wiecej » zobacz mniej »

Blendery ręczne czy blendery kielichowe? Które lepsze?


Blendery możemy podzielić na dwa, dobrze znane rodzaje. Mamy więc do wyboru blendery ręczne oraz blendery kielichowe. Blendery ręczne to mniejsze, zgrabniejsze urządzenia, które nie zajmują wiele miejsca w kuchennych szafkach. Blendery kielichowe są większe, a to przez obecność kielicha, czyli dzbanka, do którego wkładamy wybrane przez nas produkty. Wersje kielichowe posiadają większą moc, z jaką działają, dlatego szybciej zblendują niezbędne składniki. Poza tym pracę wykonują same, nie wymaga to od nas żadnego wysiłku. W blenderach ręcznych musimy sobie radzić sami i manewrować rączką z umieszczonym ostrzem. Może być to problematyczne przy blendowaniu twardszych produktów, ale z drugiej strony mamy większą kontrolę nad odpowiednią strukturą powstającego musu, sosu czy koktajlu.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie blendera?


W trakcie wyboru odpowiedniego blendera należy kierować się między innymi tym, jaką moc posiada wybrany model blendera. Blendery ręczne będą ją mieć mniejszą, jednak wcale ich to nie skreśla. Ich moc działania można umieścić w zakresie od 250 do nawet 1000 W. Jednakże, co ważne, im większą moc posiada blender tym bardziej twardsze, solidniejsze produkty potrafi sprawniej zmielić. Orzechy czy lód? Dla takich blenderów to żaden problem! Jeśli zależy Wam na tym, by wszystko gładko i szybko zblendować, to wybierajcie urządzenie o dużej mocy. Do tworzenia lekkich potraw jak zupy, smoothie czy koktajle, w których wykorzystujemy mniej twarde produkty, możemy wykorzystać blendery także i o mniejszej mocy. Dadzą sobie radę!