Kuchnia Fit - Gotuj Fit

Zdrowe gotowanie nie tylko korzystnie wpływa na wygląd fizyczny ale i również na samopoczucie psychiczne, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach. Kuchnia fit obejmuje potrawy niskotłuszczowe lub beztłuszczowe, wykorzystanie naturalnych składników żywności, w szczególności świeżych warzyw, ziół i kiełków. Łatwe gotowanie fit charakteryzuje się szczególną dbałością o dobór spożywanych potraw, nie zapominając jednak o atrakcyjnych walorach smakowych. Jeśli interesuje Cię zdrowe gotowanie, zadbaj o swój sprzęt kuchenny. Przydadzą się noże do warzyw i owoców, obieraczki, kiełkownice oraz zestawy do gotowania na parze. Prawidłowe gotowanie nie ogranicza się jednak do spożywania posiłków w domu - zadbaj więc o lunchboxy i pudełka do przechowywania żywności, w lodówce i zamrażarce. Dzięki nim sięgniesz po świeże, zdrowe i zawsze soczyste warzywa, kiedy tylko będziesz miał ochotę na porządne śniadanie lub lunch.

fit kuchnia

Zdrowy styl życia - kuchnia

 

Wiele osób stawia sobie noworoczne postanowienia, szczególnie te dotyczące osiągnięcia zdrowszego stylu życia - czy to poprzez zwiększenie aktywności fizycznej, czy dokonywanie zdrowszych wyborów żywieniowych. Jednak przed podjęciem jakichkolwiek postanowień noworocznych dotyczących zdrowego odżywiania - ważne jest, aby naprawdę rozebrać wszystko na czynniki pierwsze i zastanowić się nad podstawami. Zanim postanowimy unikać przejadania się lub jedzenia niezdrowych posiłków, musimy poważnie ocenić, jak wygląda nasza kuchnia, a także czy miejsce, w którym będziemy przygotowywać jedzenie, aby nakarmić siebie i/lub naszą rodzinę, jest środowiskiem dobrze wyposażonym i sprzyjającym dokonywaniu zdrowych wyborów żywieniowych. W tym celu posłużą: lunchboxy, pudełka do przechowywania żywności, noże do warzyw, obieraczki i zestawy do gotowania na parze.  

 

Zdrowe posiłki - jakie przyrządy?  

 

 

Jeśli chodzi o dobry zestaw garnków to najlepiej wybrać te, które są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jeśli lubisz widzieć, jak wygląda Twoje jedzenie podczas gotowania, wybierz zestaw ze szklanymi pokrywkami. Ważnym jest, aby zestaw ten cechował się przyzwoitą jakością i trwałością. W tym przypadku, nic nie jest gorsze niż posiadanie słabego garnka, który przypala jedzenie. Zobacz: garnek do gotowania na parze, garnek do gotowania makaronu, garnek do gotowania na parze dwupoziomowy, garnek do gotowania na parze stal nierdzewna.

 

fit jedzenie akcesoria

 

Sprawdzony nóż do siekania warzyw z mocnym ostrzem to klucz do przyrządzania krojonych warzyw bez frustracji! Specjalny nóż do siekania warzyw posiekać i zmielić nie tylko warzywa, ale i również owoce oraz niektóre z przypraw. Zobacz: nóż do siekania warzyw.

 

 

Pojemnik na żywność, w tym lunchboxy to świetny sprzęt dla osób, które lubią przygotowywać sobie samemu zdrowe posiłki. Pojemnik na żywność przyda się również podczas diety pudełkowej, która obecnie jest bardzo powszechna. Lunchbox jest łatwy w przenoszeniu, dlatego bez problemu można go zabrać do pracy, lub szkoły. Pojemniki na żywność często można kupić w zestawach, w których znajduje się również widelec i łyżka, co ułatwia jego użytkowanie. Pojemniki na ogół są łatwe w czyszczeniu, można je myć w zmywarce i podgrzać w mikrofali.

 

 

 

Soki warzywne i owocowe to baza kuchni fit, lecz gotowe napoje dostępne w sklepach na ogół nie mają z nią nic wspólnego. Soki w butelkach i kartonach zawierają wiele konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, które w połączeniu z dużą ilością cukru przyczyniają się do tycia i pogorszenia samopoczucia. Nieświadomi konsumenci często nie rozumieją także różnic w nazewnictwie produktów, określanych na podstawie ilości wkładu, czyli świeżych owoców użytych w produkcji. Dla soku jest to 100%, dla nektaru – 25%-100%, a dla napoju maksymalnie 30%. Alternatywą jest świeżo wyciśnięty sok - źródło wielu cennych dla zdrowia i urody witamin oraz minerałów. Dobroczynne właściwości takiego napoju znikają po około 20 minutach, dlatego warto zaopatrzyć się w domową maszynę do produkcji soków i wypijać je od razu po przygotowaniu. Zobacz: wyciskarka do cytrusów Alessi i wyciskacz do cytryn Lekue.  

 

  • Waga kuchenna

 

Precyzyjne odważenie składników pomoże Ci dokładnie odtworzyć nawet najbardziej skomplikowany przepis. Ważenie ułatwi Ci także zliczanie ilości zjadanych kalorii, dzięki czemu łatwiej zapanujesz nad jadłospisem. Obecnie niemal wszystkie dostępne wagi posiadają funkcję tarowania (zerowania), dzięki czemu mierzą wyłącznie ciężar dokładanych produktów, niezależnie od tego, co się już na wadze znajduje. Dopuszczalne obciążenie wag kuchennych waha się między 1-15 kg. Im cięższe produkty będziesz ważyć, tym wytrzymalszy powinien być materiał Twojego modelu; aby uniknąć uszkodzeń, zdecyduj się na szkło lub metal. Wagi wyposażone w misę powinny mieć możliwość jej łatwego demontażu. Dodatkowymi opcjami wag elektronicznych są m.in.: licznik kalorii, pomiar wartości odżywczych, wbudowany przelicznik jednostek (np. z gramów na mililitry), pomiar objętości płynów czy funkcja Add&Weight (ważenie każdej dodawanej porcji oraz wagi całości w dwóch różnych wskaźnikach). Zobacz: waga kuchenna cyfrowa.

 

 

Dobry blender praktycznie sam przygotuje dietetyczne smoothie, świeże pasty kanapkowe, zupy-krem i różnorodne koktajle. Dobry, czyli jaki? Na początek zastanów się, do czego najczęściej będziesz go używać. W przypadku dań o małej, silnie skoncentrowanej objętości lepiej sprawdzi się blender ręczny – unikniemy w ten sposób konieczności wygrzebywania masy z dna kielicha. Jeśli chcesz blendować twarde produkty – np. przyrządzać domowe pesto lub masła orzechowe – wybierz blender kielichowy; urządzenia tego typu są wygodniejsze i z reguły mają wyższą moc, co jest szczególnie ważne przy rozdrabnianiu twardych pokarmów. Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, pod żadnym pozorem nie kupuj blendera z plastikowymi ostrzami – można je połamać nawet na jabłkach! Równie istotny jest materiał obudowy, który powinien cechować się odpornością na pękanie, zarysowania i zmiany temperatur. W przypadku blendera ręcznego ważna będzie jeszcze waga sprzętu, poręczność oraz wymiary kabla – odpowiednio długa linka ułatwi Ci swobodne poruszanie się po kuchni. Zakup blendera kielichowego, z reguły droższego i bardziej rozbudowanego, wymaga nieco głębszego researchu. Zobacz: blender ręczny Sencor.

Suszarka brabantia