Czajniki elektryczne

Nowoczesne Czajniki elektryczne są jednymi z podstawowych urządzeń AGD, w które wyposażamy swoją domową kuchnię. Są super rozwiązaniem, jeśli chcemy szybko zagotować wodę na ulubioną herbatę czy kawę. Dzięki dużej ilości dostępnych modeli, możemy wybrać czajnik o odpowiedniej dla nas pojemności, z funkcjami, które nas najbardziej interesują, czy też w kolorze, najbardziej pasującym do aranżacji kuchni. Mamy wiele możliwości! Jakie czajniki elektryczne mamy do wyboru, które z nich są najlepsze i działają perfekcyjnie? Wszystkie informacje, znajdziecie poniżej!

Czajniki elektryczne - podstawa wyposażenia kuchennego


Czajniki elektryczne wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, używane są nie tylko w domowej kuchni, ale wykorzystywane są również w innych pomieszczeniach np. w biurach czy pokojach hotelowych. Są idealne do wnętrz, w których nie ma dostępu do tradycyjnych kuchenek. Czajnik elektryczny jest najczęściej używanym akcesorium, który swoją rolę spełnia nawet kilka razy dziennie. W związku z tym musi być to urządzenie funkcjonalne, które będzie odpowiedzią na potrzeby każdego użytkownika. Z racji tej, że czajniki bezprzewodowe zazwyczaj znajdują się w widocznych miejscach, warto wybrać taki, aby swoim wyglądem spełniał również rolę dekoracyjną pomieszczenia. W sklepie SuperWnętrza znaleźć można nie tylko klasyczne urządzenia do gotowania wody, ale również modne czajniki o nowoczesnych kształtach i oryginalnym designie uzupełnione o wiele przydatnych funkcji.


Jak wybrać odpowiedni czajnik?


Dzięki dużej różnorodności w asortymencie czajników bezprzewodowych wybierać można między różnymi opcjami pojemności (należy pamiętać, że im większa pojemność, tym większe zużycie energii), mocy, rodzaju dna grzewczego. Do wyboru jest grzałka spiralna i płytkowa. Pierwsza z nich pracuje w cichym trybie, jednak pamiętać trzeba, aby wlać do urządzenia tyle wody, aby zakrywała grzałkę. Materiał wykonania również jest istotny, do wyboru są głównie urządzenia z plastiku, stali nierdzewnej i szkła. Nowoczesne czajniki wyposażone zostały w dodatkowe funkcje, m.in. we wskaźniki temperatury wody, dodatkowe filtry zatrzymujące osad lub możliwość regulowania temperatury. Na uwagę zasługuje również czajnik elektryczny szklany, którego podstawa wyposażona została w pasek ledowy, dzięki czemu gotująca się w nim woda wygląda bardzo efektownie. Plusem szklanych czajników jest to, że woda nie absorbuje ich zapachu, tak jak to czasami zdarza się z czajnikami wykonanymi z plastiku. Oczywiście odpowiedni czajnik powinien dobrze prezentować się i współgrać z pozostałym wyposażeniem kuchni.


Wyjątkowe funkcje czajników bezprzewodowych


Bezsprzeczną zaletą czajnika bezprzewodowego jest jego mobilność, można postawić go w dowolnym miejscu na blacie kuchennym tak, aby zawsze był pod ręką. Urządzenia wyposażone są również w elektroniczne, antypoślizgowe podstawy, dzięki którym można zaprogramować temperaturę wody, czas parzenia, a nawet utrzymywać stałą temperaturę wody przez 30 minut. Dodatkowe wyposażenie w postaci wewnętrznego sitka sprawia, że czajnik elektryczny z łatwością zaparzy ulubioną herbatę, utrzymując odpowiednie ciepło napoju. Doskonale sprawdzi się również specjalny czajnik przelewowy do zaparzania kawy. Urządzenie wyposażone jest w profesjonalną, długą, wyprofilowaną i wąską szyjkę, która powoduje powolne parzenie kawy, co sprawia, że smak i aromat uwalnia się w odpowiednim tempie. Taki czajnik bezprzewodowy stanie się idealnym prezentem dla każdego kawosza.