Czajniki elektryczne

Czajniki elektryczne to podstawowe urządzenie AGD, w które wyposażamy swoją domową kuchnię. Są super rozwiązaniem, jeśli chcemy szybko zagotować wodę na ulubioną herbatę czy kawę. Dzięki dużej ilości dostępnych modeli, możemy wybrać czajnik o odpowiedniej dla nas pojemności, z funkcjami, które nas najbardziej interesują, czy też w kolorze, najbardziej pasującym do aranżacji kuchni. Mamy wiele możliwości! Jakie czajniki elektryczne mamy do wyboru, które z nich są najlepsze i działają perfekcyjnie? Wszystkie informacje, znajdziecie poniżej! Czajniki elektryczne wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, używane są nie tylko w domowej kuchni, ale wykorzystywane są również w innych pomieszczeniach np. w biurach czy pokojach hotelowych. Czajnik elektryczny jest idealny do wnętrz, w których nie ma dostępu do tradycyjnych kuchenek. Czajnik elektryczny jest najczęściej używanym akcesorium, który swoją rolę spełnia nawet kilka razy dziennie. W związku z tym musi być to urządzenie funkcjonalne, które będzie odpowiedzią na potrzeby każdego użytkownika. Z racji tej, że czajniki bezprzewodowe zazwyczaj znajdują się w widocznych miejscach, warto wybrać taki czajnik elektryczny, aby swoim wyglądem spełniał również rolę dekoracyjną pomieszczenia. W sklepie SuperWnętrza znaleźć można nie tylko klasyczne urządzenia do gotowania wody, ale również modne czajniki elektryczne o nowoczesnych kształtach i oryginalnym designie uzupełnione o wiele przydatnych funkcji.

Jakiego wyboru czajnika elektrycznego dokonać?

 

czajnik czarny w kuchni

Jaki będzie idealny czajnik elektryczny dla Ciebie? Dzięki dużej różnorodności w asortymencie czajników bezprzewodowych wybierać można między różnymi opcjami pojemności (należy pamiętać, że im większa pojemność, tym większe zużycie energii), mocy, rodzaju dna grzewczego. Warto pamiętać też jaki typ grzałki jest do wyboru. Przede wszystkim należy wyróżnić grzałkę spiralną i płytkową. Do zabezpieczeń stosowanych w czajnikach elektrycznych z grzałką płytową zalicza się: antypoślizgową rączkę, antypoślizgową podstawę, automatyczny wyłącznik, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz przed uruchomieniem urządzenia, gdy nie ma w nim wody. Co ciekawe, moc grzałki płytowej jest większy od spiralnej. Pierwsza z nich pracuje w cichym trybie, jednak pamiętać trzeba, aby wlać do urządzenia tyle wody, aby zakrywała grzałkę. Zatem moc grzałki zależy do jej typu. Materiał wykonania również jest istotny, do wyboru są głównie urządzenia z plastiku, stali nierdzewnej i szkła. Nowoczesne czajniki wyposażone zostały w dodatkowe funkcje, m.in. we wskaźniki temperatury wody, dodatkowe filtry zatrzymujące osad lub możliwość regulowania temperatury. Oprócz tego, nowoczesne czajniki bardzo często posiadają też cyfrowy wyświetlacz, inaczej znany także jako wyświetlacz elektroniczny.  Bardziej innowacyjne czajniki posiadają podświetlane wnętrze, dzięki czemu prezentują się naprawdę imponująco! Czajnik bezprzewodowy wykonany jest ze stali nierdzewnej.

 

 

Praktyczny czajnik bezprzewodowy

 

czajnik elektryczny przezroczysty w kuchni

Niezwykła wytrzymałość i solidność jest dokładnie tym, co cechuje czajnik bezprzewodowy. Na uwagę zasługuje również czajnik elektryczny szklany, którego podstawa wyposażona została w pasek ledowy, dzięki czemu czajnik działa naprawdę zachwycająco i wygląda jak podświetlane wnętrze. Plusem szklanych czajników jest to, że woda nie absorbuje ich zapachu, tak jak to czasami zdarza się z czajnikami wykonanymi z plastiku. Oczywiście odpowiedni czajnik elektryczny powinien dobrze prezentować się i współgrać z pozostałym wyposażeniem kuchni. Jednak przede wszystkim warto mieć na uwadze praktyczność czajników - na przykład ich solidność (tutaj polecamy szczególnie czajniki elektryczne wykonane ze stali nierdzewnej) , wyposażenie we wskaźnik poziomu wody, automatyczne wyłączanie się, czy też funkcję z regulacją temperatury. Ta ostatnia, czyli regulacja temperatury wody jest świetnym rozwiązaniem jeśli sporządzamy napoje, które niekoniecznie potrzebują wrzątku do uzyskania odpowiedniego aromatu oraz zachowania swoich naturalnych właściwości. Regulacja temperatury pozwala też zagrzać napoje w konkretnej temperaturze, dokładnie takiej która jest zalecana przez producenta. Niektóre czajniki elektryczne posiadają również sygnał dźwiękowy, co może być bardzo znaczące w doborze odpowiedniego urządzenia do Twojej kuchni. Dla niektórych osób  jednak sygnał dźwiękowy może być się nieco drażniący. Zatem dla części użytkowników ważnym jest, że czajnik działa cicho. Wyświetlacz elektroniczny czajnika może być jego dużym atutem. Bowiem pomaga on w ustawieniu odpowiedniej temperatury wody. Tradycyjne czajniki posiadają klasyczny wygląd - zatem idealnie dopasują się one również do Twojej kuchni. Czajniki wykonane ze stali szlachetnej nie tylko prezentują się niezwykle elegancko ale również są bardzo praktyczne. Na uwagę również zasługuje kwestia związana z wyborem odpowiedniego litrażu czajnika. Jego pojemność bowiem będzie zależna od zastosowania urządzenia. Większy czajnik elektryczny sprawdzi się dla dużej rodziny, natomiast dla pojedynczych osób najlepszym rozwiązaniem są czajniki średniej lub małej wielkości. Co nie zmienia faktu, iż również są bardzo praktyczne. Jeśli natomiast dużo podróżujesz wtedy świetną opcją będzie dla Ciebie czajnik turystyczny.  Czajnik turystyczny dopasujesz w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

przewód zasilający przewód zasilający przewód zasilający

 

Czajnik bezprzewodowy i jego wyjątkowe funkcje

 

 

czajnik elektryczny srebrny

Bezsprzeczną zaletą czajnika elektrycznego jest jego mobilność, można postawić go w dowolnym miejscu na blacie kuchennym tak, aby zawsze był pod ręką. Ostatnio bardzo popularne stało się również sterowanie elektroniczne. Czajniki elektryczne wyposażone są również w elektroniczne, antypoślizgowe podstawy, które służą regulacją temperatury wody, czasem parzenia, oraz możliwością zachowania stałej temperaturę wody przez 30 minut. Ogromnym atutem takich czajników jest również lampka kontrolna.  Dodatkowe wyposażenie w postaci wewnętrznego sitka sprawia, że czajnik elektryczny z łatwością zaparzyć ulubioną herbatę, co zapewnia odpowiednie utrzymanie temperatury ciepło napoju. Element związany z regulacją temperatury sprawdza się doskonale w sporządzaniu napojów, które potrzebują zachować odpowiednie właściwości - bez konieczności zalewania ich wrzątkiem. Wybór temperatury parzenia sprawdzi się zatem każdemu, kto posiada większe wymagania. Dzięki temu możemy spokojnie zalewać wodą w odpowiedniej temperaturze poszczególne produkty. Wybór temperatury parzenia to ogromny atut dla wielu wyrafinowanych gust. Kolejną ważną cechą czajników elektrycznych jest możliwość sprawdzenia jaki jest poziom wody. Rodzaj grzałki też jest bardzo ważny. Wyróżniamy rodzaj grzałki płytowej oraz spiralnej. oraz Genialnym rozwiązaniem jest również specjalny czajnik przelewowy do zaparzania kawy. Urządzenie wyposażone jest w profesjonalną, długą, wyprofilowaną i wąską szyjkę, która powoduje powolne parzenie kawy, co sprawia, że smak i aromat uwalnia się w odpowiednim tempie. Ważnym jest, aby smak wody pozostawał niezmienny, dlatego wiele czajników wyposażonych jest w specjalne filtry antykamienne. Stąd też tak wiele oferowanych przez nas czajników jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości, gdyż zabezpieczone są przed powstawaniem kamienia. Dzięki temu smak wody zachowuje swój naturalny aromat, i zmniejsza powstawanie zjawiska takiego jak 'twarda woda'.

 

Czajnik elektryczny - dodatkowe atrybuty

 

czajnik elektryczny przezroczysty

Lampka kontrolna czajnika informuje nas o jego pracy.  Wyposażenie w lampkę kontrolną jest niezwykle ważne, jednak tutaj także pomocny jest sygnał dźwiękowy, który daje wyraźnie znać o zakończeniu się gotowania wody. Czajniki elektryczne mogą się również różnić pod względem zdejmowania pokrywy. Jedne otwierają się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku - a jeszcze inne ręcznie. Automatyczna pokrywa oraz uchylna pokrywa to naprawdę ogromna zaleta. Dzięki nim możliwość wlewania wody jest naprawdę bardzo ułatwiona. Uchylna pokrywa niektórych czajników wyposażona została też w specjalny dozownik wody. Czajnik bezprzewodowy stanie się idealnym prezentem dla każdego kawosza.

 

W swojej ofercie posiadamy następujące czajniki:

 

szklanki termiczne