Młynek do soli i pieprzu to akcesorium do mielenia przypraw niezbędne w każdej kuchni, ponieważ pieprz i sól są przyprawami, których używamy najczęściej podczas gotowania. Dzięki szerokiej gamie przyborów kuchennych znajdujących się w ofercie naszego sklepu, wyposażysz swoją kuchnię w najlepszy młynek do pieprzu i młynek do soli, a także w wiele innych, praktycznych narzędzi. Podczas wybierania idealnego młynka do soli i pieprzu będziemy kierować się jakością ich wykonania. Zależy nam by były trwałe, odporne na uszkodzenia i działały bez problemu przez lata. By faktycznie młynek odpowiadał tym kryteriom, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech takich jak między innymi rodzaj, typ młynka i mechanizm mielenia.

Młynki możemy podzielić przede wszystkim, ze względu na ich sposób działania. Wyróżniamy młynki mechaniczne, czyli ręczne oraz młynki elektryczne. Oba rodzaje na swój sposób są ciekawe i doskonale spełniają swoją rolę. Z pewnością będą stanowiły świetny zamiennik dla tradycyjnej solniczki i pieprzniczki, w których przyprawy po dłuższym czasie mogą ulec zwietrzeniu i stracić swój smak. Młynek do pieprzu i młynek do soli gwarantuje świeżość oraz wspaniały aromat, które zyskają nasze potrawy. Wybór odpowiedniego młynka zależy więc wyłącznie od naszych upodobań, zwłaszcza tych estetycznych, gdyż będą one nie tylko praktycznym narzędziem, lecz również ozdobą kuchennego blatu.

Na jaki więc się zdecydować? Młynek ręczny, czy elektryczny?

 

W przypadku ręcznego młynka zużyjemy więcej czasu i siły do zmielenia przypraw. Z drugiej jednak strony, mają one ciekawy, tradycyjny charakter, dzięki czemu ładnie wkomponują się i wzbogacą aranżację domowej kuchni. Z kolei młynek elektryczny szybko i precyzyjnie zmieli sól oraz pieprz i nie wymaga od nas żadnego nakładu siły. W odróżnieniu od młynków ręcznych cechuje się także regulacją grubości mielenia. Pozwoli nam to na dopasowanie wielkości ziaren pieprzu i kryształków soli do naszych własnych potrzeb.

 

Młynki mogą posiadać mechanizm ceramiczny lub ze stali nierdzewnej. Mechanizm ceramiczny cechuje się doskonałą precyzją mielenia. Nie zmiażdży całkowicie przypraw, lecz je rozdrobni, co pozwoli na zachowanie aromatu i smaku. Alternatywą dla niego jest stalowy mechanizm, który jest równie trwały i odporny na zarysowania oraz korozję. Wybór nie jest łatwy, możemy jednak wysunąć śmiało propozycję naszych bestsellerów, które spełniają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Wśród nich, na szczególne wyróżnienie zasługują młynki marki Peugeot. W młynkach tej francuskiej marki mechanizm mielący został dopracowany do perfekcji, dzięki czemu możemy być pewni, iż posłużą nam one na długi czas. Prym w tej kategorii wiodą młynki Paris do soli i pieprzu - popularny i klasyczny model, wybierany od lat przez klientów. Cechują się szeroką paletą barw - od naturalnych, delikatnych odcieni, po te intensywne, które będą doskonale prezentować się na tle pozostałych przyborów kuchennych. Ich dużym atutem jest również możliwość wyboru długości młynka. Jeśli zależy nam na długim, designerskim młynku, to te z kolekcji Paris będą idealnym wyborem.

Na skróty:
Promocje (234)
Przeznaczenie
+ więcej
Mechanizm
+ więcej
Możliwość mycia w zmywarce
+ więcej
Średnica
+ więcej
Wysokość
+ więcej